Skocz do zawartości

Wyjazd na stale a zmiany przepisow imigracyjnych ????


c-kozi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestesmy rodzina lekko ponad przecietna a to dlatego ze oboje mamy prace w tym chorym kraju. Jest z nami jeszcze 1,5 roczny synek. Mam mame, brata w stanach ktozy sa obywatelami. Problem otrzymania wiz mamy juz za soba poniewaz nasza cala trojka juz je ma na 10 lat. Teraz tylko kwestia wyjazdu. Juz prawie wyjechalismy tylko moja mama w ostatniej chwili powiedziala zeby nie jechac bo zmieniaja sie przepisy imigracyjne i bedziemy musieli tam sie chowac jak szczury przed irzedem imigracyjnym i policja ktora podobno dostala prawa do sprawdzania statusu imigracyjnego. ( dodam jeszcze ze je bylem w usa kilka razy i mam SOCIAL SECIURITY). Że na zielona karte to bedziemy czekac 10 lat itd. Mam prosbe powiedzcie jak to jest naprawde. I jak to faktycznie jest. Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Słabo sie co prawda w tym orientuje ale chyba najbardziej wiążace zmiany zajdą jesienią kiedy to będą głosowac nad poprawkami ustawy imigracyjnej.

Ale może bardziej zorientowani forumowicze powiedzą ci teraz coś konkretniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podobnie jak Ty mam mame obywatelke, mieszka w Stanach też moja siostra, ale jest tam na wizie pracowniczej. Moja mama zlozyla na mnie wniosek o sponsorowanie rodzinne 2 lata temu. I cały czas czekam, nie wiem ile to potrwa moze 3 lata a moze nawet 6 lat. Tez cala rodzina mamy wizy turystyczne na 10 lat. ale nie odwazylabym sie pojechac tam i byc nielegalnie.

Po pierwsze nigdy nie bedziesz mogla starac sie o papiery, jezeli przesiedzisz wize turystyczną Po drugie uwazam ze bedzie Wam tam ciezka bez jakichkolwiek praw. Znam kilka rodzin z dziecmi, które przyjechaly na wize turystyczna, a teraz sa tam nielegalnie. Maja rodzicow obywalteli, ale to im w niczym nie ulatwia zycia. Naprawde nie jest im tam latwo. I nie chodzi tylko o sprawy finansowe, bo z tym akurat nie jest źle, ale o całą resztę. Nigdy nie bedziecie mogli z tamtąd wyjechać, bo inaczej już tam nie wrócicie. itp.

Moim zdaniem masz dwa wyjścia: albo mama na Ciebie składa wniosek o sponsorowanie, trwa to min. 5 lat. Wtedy możesz te powiedzmy 5 lat czekać w Polsce lub w Stanach, ale tylko legalnie. Możesz tak jak moja siostra znaleźć pracodawcę, który Cie zatrudni i dzieki temu dostaniesz wizę H1B (ważna 3 lata z możliwością przedłużenia na kolejne 3 lata) i bedziesz mogła być w USA i tam czekać na papiery.

Odnośnie sprawdzania przez policję statusu na jakim przebywa się w Stanach, to narazie takie prawo ma chyba tylko policja na Florydzie. Tam mieszka moja rodzina, ale jeszcze nigdy nikt ich nie sprawdził. Myslę, że sprawdzają tylko wtedy jak się złamało prawo, przekroczyło prędkość itp.

To tyle. Jeżeli będziesz miała jeszcze jakieś pytania, to pisz. Jeżeli będe w stanie to chętnie Ci odpowiem

Pozdrawiam

Gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...