Skocz do zawartości

Wyjazd na stale a zmiany przepisow imigracyjnych ????


c-kozi

Rekomendowane odpowiedzi

To ze masz SSN czy prawo jazdy nie zmienia faktu ze nie mozesz legalnie w USA pracowac.

A co do tych zmian w prawach imigracyjnych -- nie beda na korzysc nowo-przybylych imigrantow. W usa jest teraz nastawienie na wieksze ograniczenia przywilejow i nacisk na tepienie nielegalnej imigracji - i to sie szybko nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Moja mama zlozyla na mnie wniosek o sponsorowanie rodzinne 2 lata temu. I cały czas czekam, nie wiem ile to potrwa moze 3 lata a moze nawet 6 lat. Gośka

Mozesz zawsze na biezaco sprawdzic ile jeszcze bedziecie czekali.

http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin...letin_2978.html

z tego co piszesz wynika, ze jestescie w kategorii 3 - "Married Sons and Daughters of Citizens" . Obecnie rozpatrywane sa petycje zlozone przed 8 wrzesnia 1998. Czyli czeka sie lat 8. Zycze cierpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś ruchy w stronę zwalczenia nielegalnych będą ale raczej pod publikę. Nikt nie pozbędzie się nielegusów, gdyż kto im będzie sprzątał chałupy za te marne grosze i budował tę Amerykę lub ją remontował. Amerykanie nie chcą podejmować się pewnych prac. Nielegusy to zysk dla USA poza tymi, co ciągną kasę z miasta, ale część płaci na SS i nigdy tych pieniędzy nie odbierze. Co do kontroli nielegalnych przez policję, to chyba nie tylko Floryda. Ja osobiście po swoim rocznym pobycie tutaj (dość krótkim) uważam, że to bardzo odważny krok przyjechać do USA i zostać nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, jeśli chodzi o prawo jazdy, to będziesz mogła je odnowić ale tylko na okres na jaki dostaniesz wizę wjazdową do Stanów. Najczęściej na 6 miesięcy. Jeszcze kilka lat temu wydawali prawo jazdy na okres 8 lat, przynajmniej tak było na Florydzie. Ja swoje prawo jazdy na Florydzie zdawałam w 2001 r. w październiku i dostałam na 8 lat. Mój mąz zdawał na prawo jazdy w lutym 2002 r. i dostał już tylko do dnia ważności wizy. Moi znajomi, którzy tam są nielegalnie od kilku lat jeżdżą na nieważnym prawku. Nie przekraczają prędkości, bardzo uważają na drodze i nikt ich jeszcze nie kontrolował. Ale nie wiem jak bedzie jak ich zatrzymają, bez ważnego prawa jazdy, na nielegalnym pobycie. Chyba nie będzie to za wesołe.

Ale decyzja o wyjeździe należy do Was.

Podr.

Gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem jak bedzie jak ich zatrzymają' date=' bez ważnego prawa jazdy, na nielegalnym pobycie. Chyba nie będzie to za wesołe."

Wlasnie cos podobnego wydarzylo sie tej kobiecie -- pisala na jednym forum gazety wyborczej - no i moglo byc grubo nie wesolo:

[b']No wiec -zainteresowal sie mna policjant, poniewaz jak to

powiedzial jechalam 40 na 55(sledzilam znami na nowej dla mnie drodzie,zeby nie przegapic zjazdu:-)a droga byla pusciutka) i sprawdzil ,ze tablice mam przeterminowane .Niedopatrzenie-moja wina ,a raczej mojego meza ,bo jechalam jego samochodem.Wniosek - nie jechac podejrzanie wolno!ha ha.Mandat $160 (po zaplaceniu moge sie ubiegac o uniewaznienie -to moj pierwszy)Sluchajcie w miedzy czasie sprawdzil moj STATUS!!!Zapytal o date przyjazdu do USA.Ubiegam sie o gc po slubie ,wiec dla mnie to nie byl problem.Sprawdzil i wszystko bylo ok... bylam bardzo zaskoczona ,ze policja IL moze sprawdzic status. W USA jest przeciez tyle ludzi nielegalnie.Czy naprawde to sie czesto

zdarza ,ze sprawdzaja status.Pierwszy raz spotkalam sie z czyms takim .[/b]

-- Jak pisalam wczesniej, przepisy sie zmieniaja i zaostrzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem można sprawdzić terminy rozpatrywania petycji dla poszczególnych okręgów. Jest ich w Stanach 4. Np. w Teksanie rozpatrywane są teraz petycje z maja 2001 r. złożone przez obywateli dla zamężnych dzieci.

https://egov.immigration.gov/cris/jsps/ptim...id=dbcODIwVd2a4

Gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Troche mnie nie bylo, ale zaraz wytlumacze dlaczego. Po dlugich rozmowach i zastanowieniach zdecydowalismy sie wyjechac. Oboje jestesmy juz bez pracy w polsce. Biley kupione, wszystkie niezbedne dokumenty przygotowane, jeszcze je tylko trza przetlumaczyc. Mieszkanie powoli wysprzedajemy. Nieustannie prowadzimy rozmowy z rodzina w usa a oni z adwokatem. Sytuacjie nie jest taka bajeczna jak sie wydaje. Chcemy byc za wszelka cene legalnie i dazyc do GC. Prace juz mamy nagrane. Sponsorowani bedziemy przez moja prace i szkole do ktorej pojdzie moja druga polowa. Wiemy ze bedzie ciezko ale pomimo to postanowilsmy i koniec. Jak juz bedziemy na miejscu opisze co i jak.

Pozdrowionka za naszego chorego KRAJU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeY!

Przyznam że czasy "rozpatrywań" nie są tak straszne - 2 czerca dla wiz h1b, 17 lipca dla h2b... Moim zdaniem dla "c-kozi" jest to pozytyw i dobrze wróży na przyszłość!

Przyznam że moja sytuacja jest podobna - oboje mamy prace i oboje nie zarabiamy mało ALE chcemy wyjechać. to jest postanowione. z tym że osobiście rzucałbym wszystko tutaj DOPIERO w momencie uzyskania przynajmniej H1B (H2B - tylko na rok z max okresem przedluzenia do 3 lat) - poniewaz w USA NIE chcemy byc nielegalnie.

Szczerze Ci "c-kozi" kibicuję i czekam na relację!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...