Skocz do zawartości

legalna praca na wizie turystycznej??


macci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

1 pytanie, i z góry dzięki za pomoc a moja sytuacja wygląda tak:

jestem w USA na wizie turystcznej, mam SSN wydany rok temu kiedy bylem na WAT, jest on z adnotacją "valid for work only with DHS authorization". Niedawno znalazłem pracę w restauracji (legalną) i przy rozmowie z menedżerem powiedziałem że mam work permit. Nie mogło się obejść oczywiście bez całej "paperwork" jak to jest podczas zatrudniania. Wypełniliśmy razem formularz W-4. Dałem mu mój SSN a gdy spytał o authorization pokazałem mu wize i koleś powiedział ok, wszystko gra.

Czy ktoś z Was wie, jaka jest szansa w takim wypadku że urząd imigracyjny to wszystko "wyłapie"?? może ktoś próbował pracować na SSN bez authorization i na wizie turystycznej?? Dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

macci SNN numer nie uprawnia Ciebie do legalnej pracy jak nie masz pozwolenia i jesli Twoj numer byl wydany tylko na ten okres czasu co W&T to system wylapie Ciebie szybko.Druga sprawa jesli spisal Twoje dane z wizy turystycznej i wyjda jakies niejasnosci to mozesz zapomniec ze miales wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

1 pytanie, i z góry dzięki za pomoc a moja sytuacja wygląda tak:

jestem w USA na wizie turystcznej, mam SSN wydany rok temu kiedy bylem na WAT, jest on z adnotacją "valid for work only with DHS authorization". Niedawno znalazłem pracę w restauracji (legalną) i przy rozmowie z menedżerem powiedziałem że mam work permit. Nie mogło się obejść oczywiście bez całej "paperwork" jak to jest podczas zatrudniania. Wypełniliśmy razem formularz W-4. Dałem mu mój SSN a gdy spytał o authorization pokazałem mu wize i koleś powiedział ok, wszystko gra.

Czy ktoś z Was wie, jaka jest szansa w takim wypadku że urząd imigracyjny to wszystko "wyłapie"?? może ktoś próbował pracować na SSN bez authorization i na wizie turystycznej?? Dzięki pozdrawiam

Po pierwsze bedziesz pracowal nielegalnie. Po drugie manager musi wypelnic I-9 na ciebie a wg. I-9 wiza turystyczna oraz karta SS z adnotacja "valid for work only with DHS authorization" nie sa legalnymi dokumentami uprawniajacymi do pracy. Wiec wg. prawa bedziesz zatrudniony nielegalnie i wrazie jakiejs kontroli on dosatnie kare a Ty deportacje. Wiec to tylko zalezy od Cibie czy chcesz ryzykowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dluzsza mete to sie nie sprawdzi.Dodam tylko od siebie,ze IRS ani zaden system Cie nie wylapie,bo ich obchodzi tylko to ze ktos placi podatki,dalej nie wnikaja z tego wzgledu,ze zazwyczaj to IRS musi oddac nadwyzke po rocznym rozliczeniu.Inna sprawa,ze Ty nie bedziesz mogl sie rozliczac rocznie.Tzn teoretycznie mozesz,praktycznie nie radze.Acha napisales,ze znalazles legalna prace.Ta praca nie jest legalna poniewaz nie masz autoryzacji swojego SSN.Jednym slowem Twoj "system" moze sie psrawdzic przez jakis czas,ale pozniej mozesz,nie musisz ale mozesz miec powazne klopoty lacznie z deportacja.Ja radze najpierw przemyslec,czy chcesz zostac w US na stale,czy tylko zarobic i wyjechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi,

jeśli chodzi o mój pobyt to zamierzam zostać w Stanach najwyżej rok więc nie planuje zostania na stałe. Właśnie biorąc to pod uwagę spróbowałem się zatrudnić tak jak to napisałem.

Może ktoś z Was wie jak to jest tak naprawdę z tymi formularzami?? i czy pracodawca je na prawdę musi wysłać do urzędu jakiegoś?? Dalej się zastanawiam czy warto ryzykować ale chyba jednak na razie tam popracuje. pozdrawiam i dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz pracowal nielegalnie, ale nikt cie nigdzie sorawdzac nie bedzie. To ze pisze na twoim SSN ze jest niewazny bez autoayzacji to onzacza tylko tyle, ze twoj pracodawca powinien sprawdzic ze masz wazne pozwolenie na prace. Powazne firm kazalyby ci pokazac pozwolenie na prace, skserowaliby to wszystklo i wszystko byloby w twoich papierach jakby tkos chcial ichs skontrolowac. W knajpie na to leje, bo cala kuchnia i tak siedzie bez papierow:) Na rok to nie ma problemow, z podatkow tez mozesz sie rozliczyc jak ci wisza kase i ja dostaniesz, IRS-u nieinteresuje czy jestes tutaj legalnie czy nie. Malplki z mexyku placa podatki czasem kilku na ten sam SSN i urzad na to leje, jak dlugo kasa splywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi,

jeśli chodzi o mój pobyt to zamierzam zostać w Stanach najwyżej rok więc nie planuje zostania na stałe. Właśnie biorąc to pod uwagę spróbowałem się zatrudnić tak jak to napisałem.  

Może ktoś z Was wie jak to jest tak naprawdę z tymi formularzami?? i czy pracodawca je na prawdę musi wysłać do urzędu jakiegoś?? Dalej się zastanawiam czy warto ryzykować ale chyba jednak na razie tam popracuje. pozdrawiam i dzięki.

Kazdy powazny pracodawca kaze wypelnic I-9. Nie jest on wysylany do USCIS, ale jest przetrzymywany na wypadek kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie sprawa jest taka ze wiza turystyczna nie pozwala na prace legalna pod jakim kolwiek pozorem... to ze na ssn jest ze wazne tylko z autoryzacja to troche bullshit bo taka adnotacje maja nawet ludzie z greencard czasami, a to ze twoj pracodawca spojrzal na wize i zobaczyl ok wiza jest ok to swiadczy o jego znajomosci prawa emigracyjnego i rozeznaniu w wizach i ich rodzajach.... teraz jesli bedziesz pracowal na wizie turystycznej badz bez niej placil podatki i rozliczal sie z nich ale nie jak student zeby jak najmniej zaplacic tylko jak obywatel usa wtedy mimo zlamania prawa jestes bardzo ok wobec stanow i nikt nigdy ci nie zarzuci ze twoja nielegalna praca oprzyniosla straty podatkowe dla usa i bedziesz traktowany inaczej w razie draki lub procesu naturalizacji... wiec tym na wizach i nielegalnym mowie: placcie podatki wszystkie stanowy, federalny, MD, i SSN placcie i sie z nich rozliczajcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...