Skocz do zawartości

legalna praca na wizie turystycznej??


macci

Rekomendowane odpowiedzi

teraz jesli bedziesz pracowal na wizie turystycznej badz bez niej placil podatki i rozliczal sie z nich ale nie jak student zeby jak najmniej zaplacic tylko jak obywatel usa wtedy mimo zlamania prawa jestes bardzo ok wobec stanow i nikt nigdy ci nie zarzuci ze twoja nielegalna praca oprzyniosla straty podatkowe dla usa i bedziesz traktowany inaczej w razie draki lub procesu naturalizacji... wiec tym na wizach i nielegalnym mowie: placcie podatki wszystkie stanowy, federalny, MD, i SSN placcie i sie z nich rozliczajcie...

Jesoooooo chlopie co za bzdury opowiadaasz :zdziwko: Gdzies Ty sie wogole uchowal z takimi informacjami???? Tosz to brzmi jak haslo sprzed 20 lat "plac podatki a dostaniesz zielona karte".Zlamanie prawa jest zlamaniem prawa i trzeba za to odpowiedziec.To,ze pracujesz nielegalnie ale placisz podatki w zaden sposob nie wplywa na to jak jestes postrzegany przez urzad imigracyjny.To jest kompletna bzdura,ze "bedziesz traktowany inaczej w razie draki"....bedziesz traktowany tak samo jak inni pracujacy nielegalnie.Powtarzam,placenie podatkow w zaden sposob nie chronia pracujacych nielegalnie!!!!

Jedynie slub z obywatelem/obywatelka powoduje,ze nielegalna praca zostaje Ci wybaczona.W przeciwnym razie deportacja i W2 mozesz sobie w ramki oprawic i na scianie powiesic,ale to juz jak szczesliwie do Polski dolecisz,hehehehhehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ale ja nie mowie ze jak bedziesz placic podatki to dostaniesz zielona karte te czasy minely dawno temu zed po 10 latach rozliczenia z podatku mozna bylo zalegalizowac pobyt.... i uwierz mi... placisz podatki bierzesz slub i legalizujesz pobyt... proces twoj jest inaczej traktowany jesli placilas podatki... a inaczej jesli ich nie placilas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciekawe odpowiedzi,

Rypson, mówisz żeby w tej sytuacji płacić wszystkie podatki żeby nie zostawiać po sobie śladu- tak to rozumiem- ale automatycznie jestem chyba zakwalifikowany do grupy zwolnionej częściowo z podatków, bo przecież jestem international (czy alien) a nie resident. Pracodawca w takim wypadku będzie chyba naliczał mi niższy podatek z tego powodu i na wysokość płaconego podatku mogę nie mieć wpływu. Czy może jednak mimo wszystko mogę płacić wszystkie podatki jak amerykańcy?? A jeśli tak to w jaki sposób?? bo przecież będę dostawał paychecki z już odprowadzonym podatkiem?? Mam nadzieje że za bardzo nie zamieszałem... Dzięki pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konsekwencje: dozywotni zakaz wjazdu do usa nez szans na jaki kolwiek wyjazd kiedykolwiek pod jaka kolwiek postacia poprostu jestes juz w usa skreslony.... jesli chodzi o podatki to ojjj jak ja bym chcial mniej placic.... jestes legal alien nie wazne... placisz tyle samo co amerykanin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie to wygladac tak:

przy probie zarejestrowania cie przez kompa, twoja firma otrzyma wiadomosc ze masz 'non confirmation' - wtedy musi skontaktowac sie z Homeland Security zeby im o tym powiedziec. Instytucja ta po paru dniach odpowie im jaki jest status, ewentualnie za posrednictwem firmy przekaze ci info ze masz sie z nimi skontaktowac. Homeland Secur. zglasza cie do deportation. Kontaktujac sie z nimi dowiadujesz sie ze masz 30 dni na opuszczenie kraju (nikt nie bedzie cie wylapywal), jak tego nie zrobisz kara jest bodajze 5k $.

wiem bo mialem uniewaznionego ds i musialem sie dowiedziec jak to dziala.

popros pracodawce zeby cie wzial na czarno za cash i tyle. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukk, widzę że według Ciebie moje pozostanie w pracy jest równoznaczne z deportacją- pracodawca wklepuje mnie do kompa i nie mam żadnych szans... jesteś pewien że tak to się odbywa?? ale skoro będę się rozliczał normalnie z fiskusem to może jednak uda mi się jakoś przetrwać w tej robocie... do tej pory myślałem że tylko ewentualna kontrola urzędu może coś zwęszyć...

dodam że nie sądze że pracodawca pójdzie na taki układ żeby płacić mi na czarno cachem bo wystawiają oni tylko paychecki- jest to sieć restauracji- Outback Steakhouse- więc podejrzewam że wypłaty robi jakaś centrala...

ok dzieki jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...