Skocz do zawartości

High school - wiza turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

JA nie wiem co za bzdury opowiadacie ???? Ktos jest nielegalnie i moze chodzic do szkoly ale napewno nie wydadza mu swiadectwa jak by tak byo to by jezdzily wycuieczki do high school w stanach

Moze w Bialymstoku takie bzdury opowiadaja, a jak nie znasz prawdy, to nie powtarzaj bzdur wyssanych w palca.

Swiadectwa daja kazdemu. Nikt nie sprawdza statusu, bo to nie ich rola. To jest rola INS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze ja sie zapisze do high school tez chociaz juz skonczylem w Polsce , nie bede musial wydawac pieniedzy na szkoly jezykowe.

Taki numer przechodzi tylko do czasu gdy jest obowiązek nauki szkolnej. Nie pamiętam do którego roku zycia, gdzieś czytałam, ale zapomniałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem powiedziec ze pytalem sie moja rodzine w tej sprawie i powiedzieli mi zeby zapisac swoje dziecko sprawdzali takie rzeczy jak metryka itp .

Każą, ale jak powiesz że np. czekasz na dosłanie to nie będą się czepiać. A potem papiery wędrują do szafy i nikt o tym już nie pamięta. Bardzo za to pilnują szczepień - bez tego przyjmą do szkoły ale mogą nie pozwolić uczęszczać na lekcje.

Jako ciekawostkę podam że, przynajmniej w szkole mojego syna, sprawdzają czy jest się faktycznie mieszkańcem district. Mój starszy syn nie jest biologicznym synem mojego męża i ma inne nazwisko. Dziś rano odwiedził nas policjant - otóż szkoła wysłała jakieś zawiadomienie na nazwisko syna i list został zwrócony (na skrzynce pocztowej nie ma jego nazwiska). Policjant został wysłany by sprawdzić czy syn faktycznie mieszka pod adresem podanym w papierach szkolnych - poprosił o wpuszczenie do mieszkania i pokazanie łóżka, szafy z ubraniami i inne tzw. personal belongings syna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napewno do 18 roku zycia, ale mam znajomego Polaka co jest head master w szkole to moze mi powie jak to jest .

Ale z ta szkola tak naprawde jest ze jezeli ktos z zaganicy chce chodzic do High School w US to musi oplacic caly koszt nauki , inaczej jest w przypadku GC czy Obywatelstwa bo to juz inna sprawa ( dobrze ze chociaz to maja za darmo bo tak to nic nie ma )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napewno do 18 roku zycia, ale mam znajomego Polaka co jest head master w szkole to moze mi powie jak to jest .

Znajomy powie Ci jak to powinno wyglądać - a to co się dzieje naprawdę to inna para kaloszy. Cała masa nielegalnych imigrantów chodzi do publicznych szkół i nic nie płaci, bo nikt ich nie pyta o status.

To jest jeden z argumentów przeciwników nielegalnej imigracji - z pieniędzy podatników opłacana jest edukacja dzieci która im się prawnie nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...