Skocz do zawartości

High school - wiza turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Obecnie siedze w USA na wizie turystycznej i zastanawiam sie nad kontynuacją nauki w High School (teraz jestem w 2 klasie LO)...w związku z czym mam parę pytań:

- Czy w ogóle jest możliwe zapisanie się do amerykańskiej szkoły na wizie turystycznej ?

- Gdybym miał świstek mówiący o tym, że jestem w trakcie sponsorowanie to zmieniłoby to coś?

- Gdyby się nie udało w tym roku to gdzie musiałbym się zgłosić, aby w przyszłym roku zacząć edukację w USA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoly nie sprawdzaja statusu w podstawowkach i sredniej szkole, na studia juz tak, chociaz mozna i studiowac bez papierow, znam nawet kilka takich uczelni :D

Gdyby tak sprawdzali, to by tyle analfabetow w USA chodzilo po ulicach i kradlo, zabijalo, gwalcilo (dzieci nielegalnie przebywajace w USA bez dostepu do podstawowej edukacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki masz obowiązek chodzenia do szkoły (do 17 roku chyba, ale nie mam pewności) szkoła musi cię przyjąc niezależnie od statusu. Mało tego - jeśli jesteś rodzicem to mogą narobić nieprzyjemności za to że nie posyłasz dziecka do szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Colorado - gdzie jest naprawde duzo Latynosow, wielu z nich nielegalnie - szkoly nie tylko nie sprawdzaja statusu ale takze sa przeciwne jakichkolwiek prob sprawdzania przez wladze szkolne. Oficjalnie mowia ze nie nie maja personelu, funduszy czy mozliwosci rzetelnego sprawdzania. Prywatnie mowia ze ich rola to wyksztalcanie dzieci, nie bawienie sie w immigration police. Swiadectwa sa wydawane wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z Katlią mogą uczęszczać dzieci do szkół nielegalnie sam nawet w przyszłym roku zamierzam to zrobić a co do szkół to moja znajaoma chodzi do szkoły i jeste nie legalnie i chyba płaciła ze 100$ za miesiąc czy jakoś tak szkoły się nie bawia w takie inporty wręcz przeciwnie jeżeli jesteś zdolny to ci jeszcze mogą załatwić dobre studia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...