Skocz do zawartości

czy zielona karte trzeba miec zawsze przy sobie?


KW

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest z tym obowiazkiem? Jak sie dostaje list z zielona karta to pisze by ja nosic zawsze przy sobie? Czy to jest tak jak z polskim dowodem osobistym, ze niby trzeba miec ale..

Czytalam tu na forum ostatnio ze komus policja sprawdzala status imigracyjny przy okazji zatrzymania

Ale jak pomysle ze moglabym zgubic i czekac na nowa pare misiecy, a tu bilet do polski kupiony to mi ciarki przechodza. Wiec ja ostatnio schowalam moja w domu.

Jak wy robicie? Komus kiedys byla potrzebna inaczej niz w urzedzie?

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie na mojej welcome notice jest napisane ,ze trzeba nosic przy sobie.Ale nie znam nikogo kto tak robi ,bo przeciez najbezpieczniej trzymac w domu. Swoja na pewno zostawie w szufladzie, bo po co narazac na ewentualna kradziez lub zgubienie. A jak ktos chce cie wylegitymowac,to pewnie podaje sie ssn i chyba sa w stanie sprawdzic twoj status,tak mi sie zdaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie na mojej welcome notice jest napisane ,ze trzeba nosic przy sobie.Ale nie znam nikogo kto tak robi ,bo przeciez najbezpieczniej trzymac w domu. Swoja na pewno zostawie w szufladzie, bo po co narazac  na ewentualna kradziez lub zgubienie. A jak ktos chce cie wylegitymowac,to pewnie podaje sie ssn i chyba sa w stanie sprawdzic twoj status,tak mi sie zdaje.

SSN nie udowadnia statusu. Legalnie GC trzeba miec przy sobie caly czas. Technicznie jak sie jej nie ma i w razie kontroli nie bedzie sie moglo natychmniast wylegitymowac to jest to misdeaminor czyli wykroczenie. Zreszta co to za problem ja nosic razem z prawem jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nosze przy sobie tylko prawko, 1 karte kredytowa i 1 karte debetowa oraz health insurance card i informacje na kartce wydrukowana kogo powiadomic (adres i telefon) jakby mi sie cos stalo.

SSN nie trzeba nosic, a nawet nie wolno.

GC bym nie nosil ze wzgledu na Identity Theft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to ze lepiej nosic przy sobie i pilnowac pozadnie. bo z tego co cztalam to wymiana zgubionej to jakies 6 meisiecy czekania.

A czy jest jakas mozliwosc expresowego wyrobienia nowej karty, tak jak jest np z paszportami. No nie wiem wybrac sie na infopass i porosic o pieczatke?

Dzieki za wszelkie odpowiedzi

za tydzian latam do domu i mnie troche stres bierze :lol:

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...