Skocz do zawartości

zawodowka w USA


ALUNO

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie czy w USA są zawodowki ktore by np. umozliwily mi dokonczenie szkoly pod profilem Elektro-mechanik pojazdow samochodowych? i il by to mniej wiecej kosztowalo :lol: i jak sie za to zabrac :) z gory dziekuje ewentualnie by mnie interesowaly letnie praktyki i oczywiscie by byl odrazu dach nad glowa np. jakas rodzina ktorej bede sie mogl zwalic na glowe lub burcsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge bo jetsem teraz w 2 klasie ZS i nie wyobrazam sobie bym ostatnia klase robil w HS skoro to sa zupelnie inne rzeczy, np. ja nie mam pojecia o tym o czym mowia w 2 klasie LO np. na matmie bo tego nigdy nie mialem, a koledzy nie maja pojecia co ja mam w szkole bo to sama elektrotechnika, pomiary, budowa pojazdu i praktyki, gdybym wybral LO rok temu to by nie bylo zadnego problemu i nawet bym nie musial tutaj pisac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn poszedł do high-school w USA. Aktualnie jest w 10 klasie (czyli jakby w 1 klasie liceum). Przerabiają właśnie zadania z jedną niewiadomą. Pod koniec ksiązki do matematyki (książka jest na 3 lata) są "super trudne" rzeczy w rodzaju zadania z dwiema niewiadomymi oraz procenty, pierwiastki i ułamki dziesiętne. Reasumując - poziom matematyki w szkołach średnich w USA jest na dość niskim poziomie i chyba tylko ostatni baran sobie z nimi nie poradzi :lol: Test GED (odpowiednik matury) jest na poziomie szkoły podstawowej w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to byl tylko przyklad :), myslicie ze udalo by mi sie zrobic rok przerwy w mojej szkole jechac na rok do USA zrobic amerykanska mature i wrocic dokonczyc szkole?:lol: to by mi oszczedzilo 3 lata technikum :) i ile kosztuje rok nauki tam?:)

EDIT: a moge zrobic tak: skonczyc ZS jako ten moj elektromechanik i pujsc do ostatniej klasy w HS robic mature, najwyzej nie zdam, ale poznam fajnych ludzi pewnie :) i pozyje sobie tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw zrozumiec, ze w USA nie ma zawodowek takich jak w Polsce. Tu wlasciwie wszyscy koncza high school, nie ma 'matury' w sensie jakiegos egzaminu. Egzaminy (SAT, SAT II) zdaje sie na studia. Jackie wspominala o GED, to jest egzamin podstawowej wiedzy dla tych ktorzy przerwali nauke ale chca miec certyfikat zakonczenia high school (Tu jest link http://www.4tests.com/exams/examdetail.asp?eid=38 gdzie mozesz sprawdzic jak to wyglada.) Zawodowka to 'trade school' i robi sie po high school - w kazdym stanie i miescie jest sporo do wyboru, w prywatnych i publicznych szkolach.

Przyjazd na rok do high school do USA to bardzo droga sprawa - jedzie sie w ramach programow ktore kosztuja dobre 6-8 tysiecy dolarow, i nie mozna tego robic bedac juz absolwentem polskiego LO czy zawodowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...