Skocz do zawartości

Pozwolenie na pracę i stały pobyt


teleprofit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wyjechać do USA z moją żoną która ma obywatelstwo USA ale od lat mieszka w polsce. Ja dostałem wizę turystyczną i w związku z tym mam kilka pytań.

1. W jakim czasie po przylocie do USA np. Key West FLORYDA można otrzymać pozwolenie na pracę i jak to załatwić.

2. Czy ktoś moze krok po kroku podpowiedzieć jak załatwiać stały pobyt.

Bardzo dziękuje za odpowieź.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wizie turystycznej nie mozesz pracowac!!! Jezeli Twoja zona jest obywatelem USA to niech sklada na ciebie petycje I-130 w ambasadzie w Warszawie. Poniewaz mieszka od kilku lat poza Stanami to musi zalatwic wspolsponsora bo do sponsorowania potrzebuje podatkow za ostatni rok.Jezeli to zalatwicie w Polsce wjezdzasz do Stanow z zielona karta i masz SSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sponsorowanie przez zone, czyli pierwszy krok to forma I-130, najszybszy sposob to zalatwic w Ambasadzie USA w Polsce i wtedy nie musisz sie martwic o pozwolenie o prace i zielona karte... chyba ze nie chcesz placic podatkow i lubisz robote "na czarno", najwazniejsze ze masz jakis wybor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...