Skocz do zawartości

Jak polaczyc rodzine - kilka pytan


pawel79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Mam kilka pytan dotyczacych laczenia rodzin maz/zona. Szukalem troche na forum ale nie znalazlem zbyt wiele odpowiedzi dotyczacych podobnej sytuacji wiec moze znajdzie sie na forum osoba ktora doradzi jak "ugryzc" ten temat. Jestem posiadaczem GC (ojciec obywatel) mieszkam w Chicago place podatki itd. i za rok bede mogl starac sie o obywatelstwo. W Polsce mam dziewczyne ktora juz 3 razy starala sie o wize turystyczna. Jestesmy razem od ponad 3 lat spedzamy razem wakacje i swieta. Jedyna szansa zeby w koncu byc razem to slub i zdobycie obywatelstwa a potem petycja na zone- o ile mam dobre informacje.

Moje pytanka sa nastepujace:

- gdzie zlozyc petycje na zone Usa Polska- zona bedzie w Polsce wiec interview bedzie pewnie w Warszawie?

- ile sie czeka od momentu zlozenia petycji do rozmowy czy sa roznice w czasie oczekiwania jezeli zloze papiery w Polsce czy Usa?

- kedys wyczytalem w sieci cos na temat wizy narzeczenskiej- czy ktos wie cos na ten temat?

- co do uwiarygodnienia naszego zwiazku mamy mase zdjec z wyjazdow wakacyjnych Egipt, Turcja, Tuezja itd. + filmy, w sumie listow nie piszemy mozemy jednak udowodnic kontakty za pomoca sms'w na bilingach z telefonow komorkowych, bilety lotnicze itd- czy to wystarczy?

- czy radzicie zawrzec zwiazek malzenski jak najszybciej? -Z wypowiedzi na forum wywnioskowalem ze im dluzszy staz malzenstwa, dzieci jakby uwiarygadniaja zwiazek. Czy jezeli zawrzemy zwiazek tuz przed petycja to bedzie to malo prawdopodobne?

Dzieki Wszystkim za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - jako że posiadasz GC a nie jesteś obywatelem to czas oczekiwania na GC dla Twojej żony będzie długi - na dzień dzisiejszy kilka lat. Dopiero gdy zostaniesz obywatelem petycja przejdzie do kategorii immediate relative. Wówczas nie czekacie w kolejce na rozpatrzenie petycji i wiza imigracyjna dawana jest od ręki.

Można złożyć petycję już teraz, a gdy zostaniesz obywatelem dać znać do USCIS i wówczas żona znajdzie się w innej kategorii (czyli immediate relative). Nie jest mądre zakładać że warto składać petycję dopiero po uzyskaniu obywatelstwa, bo życie płata figle i z róznych tam powodów obywatelstwo możesz dostać później niż planujesz. A petycja jeść nie woła.

Po drugie - wiza narzeczeńska jest tylko dla narzeczonych OBYWATELI, nie dla posiadaczy GC. Więc dla Was odpada. A po uzyskaniu przez Ciebie obywtalestwa o wiele szybciej będzie od razu starać się o GC dla zony niż o wizę narzeczeńską dla narzeczonej.

Po trzecie - dowody znajomości o których piszesz są wystarczające :)

Po czwarte - jeżeli tylko nie macie na sumieniu jakiś grzeszków imigracyjnych to nie ma nic podejrzanego w wzięciu slubu tuż przed złożeniem petycji. Przecież masa ludzi po to bierze ślub by móc złożyć papiery i mieszkać razem w jednym kraju.

Bierzcie slub, złóż petycję na żonę a gdy uzyskasz obywatelstwo przenieście petycję do kategorii immediate relative i będzie OK :) Ew. złóżcie petycję zaraz po slubie, a po uzyskaniu przez Ciebie obywatelstwa żłóżcie drugą petycję w konsulacie/ambasadzie - zona dostanie wizę imigracyjną w 3-4 miesiące a GC zaraz po wjeździe do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie juz prawie wszystko wyjasnila

powtoze tylko ze jesli masz Obywatelstow Polskie to sciagnac druga polowe najszybciej bedzie jesli zlozycie petycje w Warszawie, trwa to okolo 3 miesiecy jesli sie jest obywatelem USA.

Jesli chcialbys wiecej poczytac to polecam www.visajourney.com

A o K1 na moim www, patrz ponizej

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...