Skocz do zawartości

proszę o komentarz


arnold

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 4 tygodnie później...

Drogi Arnoldzie, widzę, że nie wiesz co czynisz. Jestem w twoim wieku, i praktycznie od kilku lat moim najwiekszym marzeniem bylo pojechanie do usa. Spelnilo sie ono w tym roku (work and travel), tylko ze jak czlowiek sobie za duzo naobiecuje to potem przezywa ogromne rozczarowanie. Ja tez ogladalem pelno filmow jaka to ameryka nie jest cudowna, slyszalem setki wypowiedzi od polakow tam mieszkajacych, jedni mowili ze jest tam super inni ze beznadziejnie. Widze, ze Tobie musi ktos podciac skrzydla dla twojego bezpieczenstwa, bo Ty sobie krzywde zrobisz. Nawet nie wiesz jak bardzo rozumiem twoja chec do emigracji do usa, sam taka mialem, jednak juz na miejscu przekonalem sie ze nie jest to wcale taki piekny kraj jak go maluja. Ani tez tak piekny jak go opisuja - z wlasnego doswiadczenia: mowilem w domu ze usa to beznadziejny kraj itp. i po prostu mi rodzinka ZABRONILA tak mowic do innych. Do kazdego mam mowic ze mi sie tam podobalo ze bylo pieknie i cudownie i ze zarobilem kokosy - choc to nieprawda. Ale ogromna ilosc ludzi idzie z tlumem jak stado owiec i nawet jak im sie tam nie podobalo, to mowia ze jest pieknie no bo w koncu to ameryka. Cos mi sie wydaje ze Ty masz przed oczami nastepujacy obraz ameryki: duze samochody, wiezowce, usmiechnieci ludzi, dolary itp. Ja taki obraz mialem do poki mi go rzeczywistosc nie odebrala. Teraz mam przed oczami nastepujacy obraz: ciezka praca, rozwalajace sie domy z jakiejs tektury, pelno nedzy na ulicach. Pewnie Arnold widzisz codzinnie w tv obrazy osiedli z pieknymi domami, wystrzyrzonym trawnikiem, wesola rodzinka, duzym samochodem i pewnie jeszcze psem z merdajacym ogonem. O jakże ten obraz jest mylacy. Sa takie osiedla - ale dla ludzi BARDZO duzo zarabiajacych, nie dla jakis nielegalnych emirgantow z Polandu. Dla nich sa przewaznie roboty na budowie w Czikago i maly pokoik w niebezpiecznej dzielnicy. Arnold :zejdź na ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...