Skocz do zawartości

Perspektywy naukowca w USA?


Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili jestem studentem University of Glasgow. To, czego jestem pewien, to, ze chce tutaj tylko skonczyc Undergraduate, ale jest opcja industrial placement (dodatkowy rok), ktory daje Masters, jesli zostanie ukonczony (w mojej specjalnosci - projektem konserwacyjnym). Ja osobiscie studiuje zoologie tropikalna i konserwacje ekosystemow tropikalnych. Potem chce pracowac na Madagaskarze, ale zyjac w USA. Czy z Mastersami (i duzym doswiadczeniem w ekspedycjach) mozna dostac prace na uniwerku (jako valuable staff)? Uniwerki, ktore mnie interesuja juz zapytalem, ale narazie czekam na odpowiedz, wiec pytam tez na forum. Moim glownym celem jast Duke University, Princeton lub Berkeley. Ps. Zna ktos kogos z Harvarda?

No i co jeszcze chcialem wiedziec...czy potem biorac sie ewentualnie za PhD placi sie w USA? Jesli tak, to ile (ogolnikowo)?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse na prace w uniwersytetach ktore wymieniles w ogole sa male, a juz dla cudzoziemca tylko z masters to naprawde malo realne. Te uniwersytety maja wlasnych masters ktorzy robia doktoraty. Maja takze wielu doktoratow robiacych post doc - i to tych ludzi zatrudniaja. No i na ostatnie pytanie: oczywiscie ze sie placi za doktorat, i to moze byc dziesiatki tysiecy dolarow na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jestem studentem University of Glasgow. To, czego jestem pewien, to, ze chce tutaj tylko skonczyc Undergraduate, ale jest opcja industrial placement (dodatkowy rok), ktory daje Masters, jesli zostanie ukonczony (w mojej specjalnosci - projektem konserwacyjnym). Ja osobiscie studiuje zoologie tropikalna i konserwacje ekosystemow tropikalnych. Potem chce pracowac na Madagaskarze, ale zyjac w USA. Czy z Mastersami (i duzym doswiadczeniem w ekspedycjach) mozna dostac prace na uniwerku (jako valuable staff)? Uniwerki, ktore mnie interesuja juz zapytalem, ale narazie czekam na odpowiedz, wiec pytam tez na forum. Moim glownym celem jast Duke University, Princeton lub Berkeley. Ps. Zna ktos kogos z Harvarda?

No i co jeszcze chcialem wiedziec...czy potem biorac sie ewentualnie za PhD placi sie w USA? Jesli tak, to ile (ogolnikowo)?

Dzieki

Zapomnij ze dostaniesz prace w tych szkolac tylko z magistrem/masters. Zrob PhD i czyms sie wykaz w swoim polu. Dopiero wtedy mysl zeby pracowac w tych szkolach. Magistrow to tutaj na peczki wiec Twoj przyszly tytul naukowy naprawde nie zachwyci nikogo w tych szkolach. Jak juz czegos dokonasz w swoim polu staraj dostac do pracy na tych elitarnych uczelniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja konczylam Princeton, potem robilam prawo juz na innym uniwersytecie. I podtrzymuje opinie poprzednikow, ze dostac sie tam jest naprawde ciezko. Kosztuje to fortune (Ph.D) a aby jeszcze byc valuable staff to juz w ogole. Najlepiej miec Ph.D. i - nie ukrywajmy - poparcie od kogos tam pracujacego, kto sie liczy. Wiele jest tam klanow rodzinnych czyli byl tu dziadek, byla babcia, jestem i ja.

Moze to, ze masz taki nietypowy kierunek moze Ci pomoc, bo np. chemia, fizyka itd. sa bardzo oblegane.

Moja kolezanka robi Ph.D na Princeton, rok kosztowal ja ponad $36,000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncze undergraduate na uni of glasgow. Jakie uczelnie uwazacie za lepsze jesli by brac sie za masters i phd - Harvard, Princeton, Berekeley, Duke, czy Oxford, Cambridge lub Imperial College of London??

Bardziej interesuje mnie nakierowanie na amerykanskie uniwerki. Choc tu w UK za Masters placi sie zaledwie 3000 funtow na rok. Podobnie jest z PhD. Czy ludzi, ktorzy koncza oxford, cambridge, w USA tez uwaza sie za zera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncze undergraduate na uni of glasgow. Jakie uczelnie uwazacie za lepsze jesli by brac sie za masters i phd - Harvard, Princeton, Berekeley, Duke, czy Oxford, Cambridge lub Imperial College of London??

Bardziej interesuje mnie nakierowanie na amerykanskie uniwerki. Choc tu w UK za Masters placi sie zaledwie 3000 funtow na rok. Podobnie jest z PhD. Czy ludzi, ktorzy koncza oxford, cambridge, w USA tez uwaza sie za zera?

Nie, ale musisz zrozumiec ze nikt w tych szkolach nie zatrudni na stale kogos tylko dlatego ze ma PhD. PhD wystrczy zeby wykladac na zwyklym uniwersytecie a to nie zawsze. Musisz naprawde sie wykazac. W tej chwili w USA prawde mowiac stopien bachelor prawie juz nic nie znaczy. Masters jest traktowany jak kiedys bachelor a Phd jak Masters. W wielu miejscach zeby byc zwyklym policjantem jest wymagane posiadanie stopnia bachelor. Jak ja skoncze moja szkole w moim kierunku (edukation with social studies certificate) bede mial podwojny stopien bachelor (jeden w edukacji a drugi w political science). Jak zaczne uczyc w szkole sredniej bede musial zrobic masters w 3 lata, bo inaczej strace certyfikacje. Zrob wiec PhD w UK i zabierz sie za jakas prace naukowa ktora ze tak powiem nada Ci rozglosu. Wtedy bedziesz mogl dostac posade w tych szkolach. Inaczej z PhD bedziesz co najwyzej wykladal na przecietnym uniwersytecie. Zycze Ci powodzenia, bo nie mozna mowic nigdy, ale realia sa takie jakie sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...