Skocz do zawartości

2x SSN dla jednej osoby


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Tak czy inaczej, powiedzcie prosze jak podwojne SSN moze wplynac na wizyte w konsulacie i szanse otrzymania promesy wjazdowej

Konsula nic nie obchodzi czy masz SSN i czy masz kartę z adnotacją czy bez. Jesteś jak każdy ubiegający się wizę potencjalnym imigrantem i masz wykazać związki z Polską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama karta SNN ci nic nie pomoze bo co lepsze firmy robia background check  i sa w stanie sprawdzic twoj status imigracyjny same niezaleznie co im pokazesz.  

KW

Background check ma nie wiele wspolnego z sprawdzeniem statusu imigracyjnego. Poza tym to nie jest najpewniejsza metoda. Zawsze chca dokumenty, bo to najlepszy dowod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj przypadek nie jest niezwykły - znam 2 osoby, które będąc na J-1 omyłkowo dostały SSN bez adnotacji, poprostu zdarza sie. Amerykanskie ID przydaje sie i to bardzo - dla wiekszości amerykanów jesli masz American ID to tak jakbyś byl amerykaninem... Ja będac w USA legalnie przy przelotach między stanowych posługiwałem sie swoim Virginia Driver's License... szybciej i lepiej niż pokazywanie paszportu, przy kontroli Policji tez łatwiej pokazać ID amerykanskie, w sklepie kupic alkohol też jest łatwiej (Pani skanuje i juz wie, ze mam over 21 ;-) itd. a moi znajomi obecnie będąc w USA na statusie studenta polecieli sobie na Hawaii... posługujac sie tylko amerykanskimi prawami jazdy.... no i oczywiscie bezproblemowo wrócili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubakj czyli jednak wynika z tego ze jest dosc dobrze ze mam ta karte.

Albo mówimy o czymś innym, albo wciąż nie chcesz czegoś zrozumieć. Omyłkowo wydany dokument masz obowiązkowo zwrócić. Jak się nim posłużysz to złamiesz prawo, bo będziesz się posługiwał dokumentem który Ci nie przysługuje.

Być może masz to gdzieś, ale w razie gdybyś chciał kiedyś zalegalizować pobyt możesz mieć przez to niezłe jaja.

Poczytaj w necie o przypadkach ludzi którzy omyłkowo dostają 10-letnie GC zamiast tzw. 'conditional", o kobiecie która posłuzyła się omyłkowo wydanym EAD, a także o przypadkach takich jak Twój, czyli omyłkowo wydanej karcie Social Security bez adnotacji.

Ostatnio wyrabiałam sobie nowe ID, bo mamy nowy adres. Przy okazji wspomniałam że na ID jest błąd, moje imię napisano bez 'e' na końcu. Dostałam delikatny i grzeczny opieprz, oraz informację że dokument wydany z błędem nie jest 'legal document', a chodziło przecież o brak jedej [beeep]ej literki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubakj czyli jednak wynika z tego ze jest dosc dobrze ze mam ta karte.

Albo mówimy o czymś innym, albo wciąż nie chcesz czegoś zrozumieć. Omyłkowo wydany dokument masz obowiązkowo zwrócić. Jak się nim posłużysz to złamiesz prawo, bo będziesz się posługiwał dokumentem który Ci nie przysługuje.

Być może masz to gdzieś, ale w razie gdybyś chciał kiedyś zalegalizować pobyt możesz mieć przez to niezłe jaja.

Poczytaj w necie o przypadkach ludzi którzy omyłkowo dostają 10-letnie GC zamiast tzw. 'conditional", o kobiecie która posłuzyła się omyłkowo wydanym EAD, a także o przypadkach takich jak Twój, czyli omyłkowo wydanej karcie Social Security bez adnotacji.

Ostatnio wyrabiałam sobie nowe ID, bo mamy nowy adres. Przy okazji wspomniałam że na ID jest błąd, moje imię napisano bez 'e' na końcu. Dostałam delikatny i grzeczny opieprz, oraz informację że dokument wydany z błędem nie jest 'legal document', a chodziło przecież o brak jedej [beeep]ej literki.

W przypadku zlego typu SSN nie ma zadnych konsekwencji za poslugiwanie sie SSN bez zadnej adnotacji. Sam SSN nie jest pozwoleniem na prace. Napis na karcie SSN tez nie jest wiele warty.

Bledy w danych, nawet literowki trzeba odrazu zglaszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...