Skocz do zawartości

Czy petycja I-130 powinna byc zatwierdzona (approved) badz


widlek

Rekomendowane odpowiedzi

jakie wnioski Karino??? Ja mialem zlozona I-130 kiedy zona byla rezydentem w 2004 r.(bylem wtedy w Polsce) W tym roku zostala obywatelem, wiec zlozylem I-485 (bylem na wizie F1). Moja I -130 jest ciagle pending (wraz z potwierdzeniem otrzymania I-485 przez USCiS w Chicago dostalem takze nr imigracyjny A# ) ale dostalem zaproszenie na interview-jutro druga wizyta...

Pytalam szpilki czy wyszla za obywatela i skladala I-130 razem z I-485. Bo to jest co innego niz skladanie najpierw I-130, a potem I-485. Jesli sklada sie te oba dokumenty razem wtedy nie jest wymagane I-130 approved, bo jest ta petycja approved zanim bedzie I-485 approved. I nie musisz wtedy dostac approval notice do formy I-130 do domu, bo rzadko komu to wysylaja.

Co do Ciebie - czy kiedy skladales I-485 dolaczyles kopie wyslania I-130 wraz z prosba o przesuniecie do innej kategorii? Jesli tego nie zrobiles to moze to byc przyczyna, ze I-130 jest caly czas pending, bo jest pod kategoria 'zona rezydenta'. Samo zlozenie I-485 nie przesuwa automatycznie I-130, jesli to I-130 nie bylo wczesniej approved badz nie skladales noewgo I-130 badz nie prosiles o zmiane kategorii. Trzeba by zajrzec w Twoje dokumenty zeby wiedziec co sie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalam szpilki czy wyszla za obywatela i skladala I-130 razem z I-485. Bo to jest co innego niz skladanie najpierw I-130, a potem I-485. Jesli sklada sie te oba dokumenty razem wtedy nie jest wymagane I-130 approved, bo jest ta petycja approved zanim bedzie I-485 approved. I nie  musisz wtedy dostac approval notice do formy I-130 do domu, bo rzadko komu to wysylaja..

DziekiKarina,troche sie uspokoilam,bo juz 4 miesiace czekam na name check i myslalam,ze moze niezatwierdzenie I-130 wstrzymuje to wszystko.No nic pozostaje dalej czekac :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje interview zostalo zatwierdzone!!! :!: Urzednik wbil mi pieczatke do paszportu I-551.

Co do formy I-130 to jest ona caly czas pending, nie przeszkodzilo mi to zeby dostac zaproszenie na interview i dostac zielona karte. Do I-130 byly doslane dokumenty stwierdzajace ze moja zona zostala obywatelem.

Ponadto w I-130 byla zaznaczona opcja, ze bede staral sie o wize imigracyjna w Polsce. Powod: bylem wtedy w Polsce, bez wizy i mozliwosci wjazdu do USA a zona byla rezydentem. Potem ( w skrocie :) ) wjechalem na wizie J1 a nastepnie zmienilem na F1 i na tej wizie staralem sie o AOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje interview zostalo zatwierdzone!!! :!: Urzednik wbil mi pieczatke do paszportu I-551.

Co do formy I-130 to jest ona caly czas pending, nie przeszkodzilo mi to zeby dostac zaproszenie na interview i dostac zielona karte. Do I-130 byly doslane dokumenty stwierdzajace ze moja zona zostala obywatelem.

Ponadto w I-130 byla zaznaczona opcja, ze bede staral sie o wize imigracyjna w Polsce. Powod: bylem wtedy w Polsce, bez wizy i mozliwosci wjazdu do USA a zona byla rezydentem. Potem ( w skrocie  :) ) wjechalem na wizie J1 a nastepnie zmienilem na F1 i na tej wizie staralem sie o AOS.

Fakt wpisania, ze bedziesz sie staral w Polsce mogl troche zagmatwac sprawe, bo po zatwierdzeniu petycji miala ona trafic do NVC.

Twoja petycja musi byc juz zatwierdzona. Niestety nie ma mozliwosci aby I-130 bylo pending, a ty zebys mial Green Card. Twoja petycja moze gdzies tam byc, moze nie byc update, ze nie jest juz pending, ale oficer musial ja zatwierdzic (mogl to zrobic od razu na miejscu) aby moc Ci dac I-551. Nie ma innej mozliwosci.

When a petition is approved for the husband, wife, parent or  unmarried minor child of a United States citizen, these persons are classified as immediate relatives. They do not have to wait for a visa number because immediate relatives are not subject to the immigrant visa limit.

Tak petycje I-130 jak i I-140 badz I-360 musza byc zatwierdzone aby moc dostac green card.

In general, a person who wishes to immigrate to the United States must have a petition approved by the U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) before applying for an immigrant visa.

To tak jakby ktos staral sie o obywatelstwo, zdal egzamin, ale nie byla jeszcze podjeta ostateczna decyzja, bo np. fingerprints nie sa sprawdzone. I to osoba mowi tak - decyzja nie zostal podjeta w mojej sprawie, ale egzamin zdalem, wiec skladam dokumenty na zone, bo jestem juz obywatelem.

Urzednik ma prawo sprawdzic dokumenty podczas interview i sam zatwierdzic petycje jesli taka potrzeba zachodzi, to jest w dyskrecji Attorney General.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficer imigracyjny zwrocil mi uwage na I-130 (powiedziala ze nie wie co sie z nia dzieje). Na ten czas nie mialem potwierdzenia z Urzedu w Kalifornii o zatwierdzonej I-130. Jednak wraz z NOA dot. I-485 dostalem numer imigracyjny A#. Zreszta oficer sprawial wrazenie chaosu na pierwszym interview i stad te watpliwosci :roll:

Myslisz, ze jak nadano mi nr imigracyjny w Chicago (tam wysylalem caly pakiet o AOS) to tam automatycznie zatwierdzili I-130 czy zalezalo to od urzednika w NYC z ktorym mialem interview?

Kazda sprawa jest inna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...