Skocz do zawartości

NVC, USCIS K3 - zamieszanie, co sie stalo?


Lucas_pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

Probowalem znalezc odpowiedz na swoje pytanie, ale sytuacja sie pogmatwala i wyglada tak.

Slub w USA, wrocilem do Polski, nastepnie I129F - badania lekarskie, rejestr sadowy itd itp, i na rozmowie w ambasadzie USA na Pieknej dostalem wize K3 - niby tymczasowa, na dwa lata. No to cool.

Jestem w USA, otrzymuje od NVC info ze musze zaplacic 380$ i wysla mi ds-230, ok, zaplacone, dostalem ds230, ale razem z nim znowu chca badania, rejestr sadowy i reszte, ta sama procedura co przed wyjazdem. O co chodzi?

Zapytalem NVC wiec powiedzieli ze skoro juz jestem w USA to z nimi juz jest sprawa skonczona i musze isc do USCIS z formularzem I-485 - wiec dzwonie do USCIS a oni do mnie, ze musze isc droga NVC, przejsc jeszcze raz wszystkie badania, rejstr sadowy itd itp i po tym zlozyc dopiero I-485.

Kopii badan z Polski nie mam - byly zalakowane i mogl je otworzyc tylko konsul, tak samo odpisy z rejestru sadowego - byly wyslane prosto do ambasady USA w Polsce, nigdy ich na oczy nie widzialem.

Moje pytanie: kto ma racje? Jaka droga isc?

NVC juz mi zasugerowalo napisac podanie o zwrot 380$ a USCIS na mnie krzyczy ze mam z ds230 sie uporac, kurcze no. Czy te dwie instytucje nie wpsolpracuja ze soba? Nawet jesli nie, dlaczego kazdy z nich mowi co innego?

Prosze jakas rezolutna osobe o odpowiedz.

Nie wyobrazam sobie ubiegania sie o wszystkie dokumenty z USA. Pisac do urzedow stanu cywilnego o odpisy aktu urodzenia? Do rejestru sadowego tez? Przeciez to potrwa niesamowicie dlugo zanim ja zorganizuje te wszystkie dokumenty. Malo tego, nie sadze zeby ktorakolwiek z tych instytucji przyslala mi je do USA? Wydaje mi sie to smieszne, nieskladne, i malo kolorowe.

Pozdrawiam,

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu amsz procedure K3

http://www.visajourney.com/forums/index.ph...tom&page=k3flow

ja przechodzilam k1 wiec podobnie ale troche inaczej

Skoro masz juz K3 i jestes w USA to jedyne co ci pozostaje to zlozyc wniosek o adjustment of status I-485 (zeby dostac zielona karte) w okresie przed wygasnieciem wizy K3.

Nie musisz robic badan lekarskich, bo robiles w polsce, i oddales na granicy w brazowej kopercie?

Musisz zrobic szczepienia, (choc wielu lekarzy bedzie probowalo ci wmowic ze musisz zrobic wszystko)

Do I-485 musisz dolaczyc tlumaczenie odpisu zupelnego aktu urodzenia, nie musi byc prysiegle.

Nie musisz robic rejestru sadawego.

formularz I-485 jest dla bardzo wielu przypadkow, nie tylko K3 wiec czytaj instrukcje i mysl.

wysylasz wszystko razem do Chicago, musisz zaplacic opate za I-485 $380.

nie wiem o co ci chodzi z tym DS230, bo to sie chyba odsyla w polsce przed wizyta w ambasadzie.

Nie mozesz polegac jedynie na tym co mowia na infolini bo bardzo czesto sie zdarza ze udzielaja sprzecznych informacji.

Poczytaj instrukcje do dokumentow i zajzyj na visajourney.com

Jak myslisz ze nie dasz rady poszukaj sobie prawnika ktory wypelni ci dokumenty.

Sama K3 to dopiero pol drogi do zielonej karty.

Czy razem z wiza K3 w ambasadzie dostales instrukcje co robic dalej. Ja dostalam, bylo drobnym drukiem, ale pierwsze kroki byly opisane.

polecam www.visajourney.com

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Kysiu za odpowiedz.

Mnie sie tez wydaje, ze mam K3 tak jak w paszporcie jest napisane.

Aczkolwiek, w ambasadzie USA pobrano ode mnie kwote 100$ a nie 380$.

Czy to jakas roznica?

W paszporcie jest jak byk K3.

Co do badan, to tak, oddawalem je na granicy w brazowej kopercie.

Link, ktory podalas z krokami do GC przechodzilem tak jak tam jest napisane. Mam tez EAD i SSN. Z tego wynika, ze wszystko musi byc ok. Nie rozumiem zatem, dlaczego NVC przyslalo mi te dokumenty z DS230 i rachunek do oplacenia 380$.

Nic, zadzwonie ostatni raz do USCIS jutro, wytlumacze im jeszcze raz, ze mam juz K3 w paszporcie i zobaczymy co powiedza.

Nastawiam sie w takim razie na I-485.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że u mnie sytuacja była taka, iż skoro po ślubie wracałem do kraju, żona wypełniła I-130 oraz I-129F ten drugi, żebym szybciej mógł wjechać do USA a nie czekać na zatwierdzenie I-130.

Czy dobrze to rozumię?

Więc jak to jest, że mam wizę K3 i nie zatwierzony I-130?

Ok, znowu rozmawialem z NVC - tym razem z naciskiem na konkrety i to co sie dowiedzialem:

I-130 i I-129F to dwa osobne procesy.

Na kazdy trzeba zlozyc WRW1 i DS230 + wszystkie dokumenty i czekac na interview. Co lepsza - wszystkie interview sa w Polsce.

To co zrobilem przed wyjazdem do USA bylo na konto I-129F - caly proces zakonczyl sie przyznaniem mi wizy nieimigracyjnej K3.

Dokumenty lacznie z DS230 ktore niedawno otrzymalem z NVC sa na poczet wniosku I-130 i wymagaja takiego samego procesu co I-129F (lacznie z interview w Polsce!!!!)

Pani z NVC powiedziala, ze jesli mam juz K3 to wtedy do imigracyjnego po AOS (ale jak to "widlek" napisal) nie poszlo mu na rozmowie o AOS poniewaz jego I-130 byl caly czas w statusie "pending"

Czy ktos zrozumial co probowalem powiedziec?

Czy to jest jakies kolo bez wyjscia?

Teraz juz rozumiem, ze I-129F przyspieszylo wjazd, ale zeby wracac do kraju na rozmowe o "permanent resident"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE SŁUCHAJ tego co mówią na Infolinii. Być może w tym wypadku maja rację, ale z reguły pierniczą głupoty do kwadratu. Tam nie ma prawników, gadasz z urzędnikami którzy nawet nie wiedzą do czego służy A-11 (osobiście przerabiałam).

Idź do prawnika albo zapytaj Kariny. Nie zadawaj pytań na Infoline ani podczas Infopass. Omi magą co najwyżej sprawdzić co się dzieje z papierami, ale nie są od udzielania informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE SŁUCHAJ tego co mówią na Infolinii.

Omi magą co najwyżej sprawdzić co się dzieje z papierami, ale nie są od udzielania informacji.

:-)

No taka jest wersja NVC i wydaje sie byc normalna wg ich procesu.

USCIS twierdzi ze nie moge zlozyc AOS bez zatwierdzonego I-130 - co by sie potwierdzalo na podstawie tego posta

http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=7086

ale jest zdziwiony ze NVC wysle sprawe do Polski gdzie by mnie czekala kolejna rozmowa w ambasadzie o I-130.

Karino - guru tego forum, prosze o pomoc, jesli znajdziesz chwilke a co lepsze jakies rozwiazanie z tej administracyjnej plataniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I-130 i I-129F to dwa osobne procesy.

No i tu wkoncu wiadomo o co chodzi.

I-130 skladales w polsce w ambasadzie czy w USA?

bo to duza roznica

jesli skladadales I-130 w polsce to tam tez czekasz na interwiev i wyjezdzasz z zielona karta

jesli skladasz to I-130 w USA to po zatwierdzeniu skladasz I485-adjustment of status, interveiw w USA i dostajesz zielona karte

jesli chcesz przez K3 to I 129, interveiw w polsce, wiza K3, przylot do stanow i samo I485, interwiev i zielona karta

ty probowales dwa z tych sposobow na raz, ale kiedys sie musisz zdecydowac albo K3 albo I130 i dla pozadku w papierach jedno prawdopodobnie anulowac. skoro juz zaplaciles za DSa to moze moglbys wrocic do polski na interview, ale wtedy musisz latac, jesli nie to jako K3 mozesz skladac I-485 i za pare miesiecy masz interview.

Poszperaj na visajourney, tam mi sie cos takiego kiedys obilo o uszy.

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty probowales dwa z tych sposobow na raz, ale kiedys sie musisz zdecydowac albo K3 albo I130 i dla pozadku w papierach jedno prawdopodobnie anulowac.

Krysiu, jak to sie zdecydowac na jedno. Link przeslany przez Jackie mowi:

Briefly, the K3/K4 process is as follows:

A. The US Citizen files an I-130 petition for the foreign spouse. (zrobione)

B. USCIS (INS) issues a receipt (I-797) acknowledging filing of the I-130 petition. (otrzymane)

C. The US Citizen files an I-129F petition, using the I-797 receipt as "proof of filing an immigrant petition". The I-129F is sent to a special Service Center in Chicago. At this point, the "track" of the K3/K4 process becomes similar to the current processing for K1/K2 fiance(e) visa. (zrobione)

D. When the petition is approved, it is sent to the NVC for processing and then the appropriate Consulate is notified and processing for the K3/K4 non-immigrant visa is begun, including medical, police check, I-134 affidavit of support, and Consular interview. The fee will be the same as the current K1 fiance(e) visa. (zrobione w Polsce na Pieknej)

E. The K3 visa is issued to the spouse, they go to the United States. (zrobione, jestem w USA)

F. The K3 spouse file the I-485 for Adjustment of Status, either immediately or when the I-130 petition is approved. The new K visa will be issued for an effective period of 2 years, with multiple entries permitted, and provision to extend the visa beyond 2 years. The State Department has indicated that in K3/K4 cases, that the USCIS (INS) will retain the approved I-130 petition. This means if he K3/K4 visa holder wishes to obtain an immigrant visa at a Consulate, they need to notify that Consulate to begin the process, after which the Consulate will request the approved I-130 petition from the USCIS (INS). The USCIS (INS) seems to expect that most K3/K4 folks will apply for AOS from inside the United States, but due to long processing times at some local offices, it is very possible some folks will wish to opt for Consular processing after they arrive in the United States. (w tym kroku sie znajduje - wyniko z tego tyle, ze i485 skladam od razu (ale jak ktos juz pisal mial interview o AOS i nieudany z powodu niezatwierdzonego I-130. Drugie pytanie, po co wydawana jest nowa wiza K3??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...