Skocz do zawartości

Najgłupsze pytania od amerykanów.


Rekomendowane odpowiedzi

to fakt... ze zarowno tu w Polsce jak i tam w Usa... sa osoby bardziej jak i mniej zorientowane... jezeli chodzi o pewne sprawy...

ale sadze... ze owy temat (tak jak to... wyzej ktos napisal) nie mial na celu osmieszenie nikogo(chyba ze sie myle... a to przepraszam !!!)...

lecz przeciwnie... mial wprowadzic odrobine humoru... na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

nie wiem jak inni rozumieja cala ta dyskusje ale dla mnie ona NIE ma na celu pokazania jacy z Amerykanow debile a z Polakow madrale, ale opowiedzenia smiesznych sytuacji w zwiazku ze stereotypem Polski i Polaka i wiedza na nasz temat jaka posiadaja obywatele naszego Wielkiego Brata;)

wiecej poczucia humoru ludzie

Ja byłem na głebokim południu i tam wiedza niewiele, zreszta po co np. takiemu redneckowi w alabamie sie interesowac Polska? on wstaje rano, je platki wsiada w swojego jeepa czy trucka jedzie do roboty, je lunch, wraca, wypije piwko, obejrzy mecz footballu, wpadnie do baru, w weekend wyskoczy z ziomami na rybki czy polowanko, ewentualnie do stripclubu, albo z babka na potancowke. zyje i jest szczesliwy, szcześć mu Boze .

a tak dla przeciwwagi spotkalem w Barcelonie goscia z Kaliforni, ktory swoja wiedza o Polsce i jej historii mogłby powaznie zawstydzic duza czesc naszego spoleczenstwa. i wcale nie byl to typ gryzipiorka kujona w okularkach czy nadetego studenciaka. W robocie zas moim managerem był gosc ktorego ex byla z Polski, byl tu wielokrotnie i ma znakomite wspomnienia i duza wiedze.

raz bulgarzy z ktorymi pracowalem dorwali w socjalnym mloda amerykanke i pytaja sie czy wie gdzie lezy bułgaria, na co ona oczy w poldolarowki z kennedym, pytaja sie wiec czy wie moze gdzie jest europa? chwila zastanowienia i... lampka sie zapala! -w Rosji?- :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na jakis czas na tym forum I nie tylko ukazuja sie tego typu tematy, jak to ktos okreslil zeby byl “fun”. Nie jestem do konca przekonany ze wiekszosc osob robi to tylko I wylaczanie dla zabawy. Wbrew pozorom nie maja absolutnie zadnej wiedzy na temat Stanow, o to co wiedza opiera sie na stereotypach.

Stwierdzenie ze mozna pisac taki posty, bo to jest forum o USA jest absurdalne. Na tej samej zasadzie Niemiec moze sobie stroic zarty z Polakow w swoim programie satyrycznym, bo przeciez poswieca go Polsce I robi to zeby miec fun. Potem sie bedzie tlumaczyc, ze przeciez wszyscy wiedza ze jest inaczej. Kolejny balwan we wloskiej telewizji glosi ze Polacy sa odpowiedzialni za holocaust. Ale czy wszyscy we Wloszech, wiedza ze bylo inaczej?

Swoimi postami I wypowiedzami tylko wzmacniacie stereotypy ktore funkcjonuja w naszym spoleczenstwie. Takie tematy o przewadze intelektualnej, o wspanialym polskim jedzeniu, o wyzszosci wszystkiego co nasze, ukazuja sie na tym forum regularnie. Co kilka miesiecy, jak fillip z konopii, wyskoczy ktos z obrona swojskosci. Z reguly nie wywoluje to zadnego protestu, bo wiekszosc uwaza to za dobry kawal.

Pamietam taki obrazek z dziecinstwa, na trawniku ktory zostal wydeptany przez przechodniow, byla tabliczka “nie deptac zieleni”, nie skutkowalo. Ktos w akcie desperacji, postawil wlasna tabliczke “tylko idioci tedy chodza”. Ludzie zaczeli omijac trawnik z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to ze Amerykanie kojarzą nasz kraj ze śniegami, mrozami i psimi zaprzęgami jest bezpośrednio związane z nazwą naszego kraju. Nie każdy musi wiedzieć gdzie leży Polska, tak samo jak pewnie niewielu z was wie gdzie dokładnie leżą się poszczególne stany, nie mówiąc już o wymienieniu ich nazw czy ich stolic. Jak już napisałem, nazwa "Poland" sugeruje że Polska leży gdzieś blisko bieguna, tudzież w strefie polarnej. pole-biegun, polar-polarny---> Poland-the land close to the pole/ ew. polar zone. Nie każdy musi znać etymologię nazwy "Polska". Gdybym był Amerykaninem i usłyszałbym o kraju takim jak Poland, moje skojarzenia byłyby podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zeby nie wiedziec gdzie np.sa Niemcy, ktore rozpetaly II wojne swiatowa ?? To juz sie nazywa ignorancja calego swiata albo glupota.  

Poza tym, co do glupoty Polakow,jak chocby opisany przyklad z lotniska - zgadzam sie jak najbardziej, niestety...

Dla Amerykanow II wojna zaczela sie od ataku JAPONCZYKOW na Pearl Harbor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...