Skocz do zawartości

Najgłupsze pytania od amerykanów.


Rekomendowane odpowiedzi

A mzoe czas powiedziec najglupsze pytania zadane przez Polakow ??

wbaczcie ale takie tematy zawsze mnie rozbijaja na malutkie kawalki.... w usa mieszka 300 milionow ludzi... w polsce 40 milionow... czyli prawdopodobienstwo ze spotkamy debila ktory nie bedzie nic wiedzial o swiecie po za tym ze usa jest bylo i bedzie.... ile wy wiecie na temat USA ?? duzo.. pewnie ze duzo bo duzo filmow ogladacie... a amerykanie?? nie wiedza nic o polsce bo polskich filmow raczej na sweicie sie nie oglada tak ?? wiec skad oni maja wiedziec co kowiek o polsce ??

wiem ze niektorzy amerykanie przesadzaja ze swoim debilnym podejscim do ludzi z innych krajow ale skoro tacy z nich debile i wogoole bez pojecia ludzi to czemu USA karmi pol swiata ?? i czemu to w USA jest najwiecej Nblistow?? czemu tu sa jedne z najlepszych szkol swiata czemu USA jest jednym z najstabilniejszych krajow gospodarczych na swiecie ??/ a co najwazniejsze po co tu przyjezdzacie ??

naprawde moja rada... wpierw spojrzmy na siebie i na nasze przyklady debilizmu jak wywieszanie flag czech na przyjazd rosyjskich politykow czy spiewany hymn przez polskiego prezydenta...

wiem wiem teraz sie posypie grad a ty taki nie taki co ty gadasz i wogoole zamknij sie prawda ??

spojrzcie tylko na te forum... ile jest tu pytan przy ktorych rece opadaja... na ktore nie da sie odpowiedziec bez zlosiwego i cynicznego postu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Generalnie popieram Rypsona i jego poglądy, jednak ja do tego tematu podchodziłbym z większą rezerwą...

Miałem wiele takich śmiesznych sytuacji w Stanach ale nigdy nie uważałem Amerykanów za idiotów. Po prostu starałem się im tłumaczyc o co chodzi.

Jedna z sytuacji - Philadelphia, pomnik Kościuszki. Podchodzi rodzina amerykańska i zaczyna się zastanawiac kto to był itd. To zaczynam tłumaczyc, po ciężkim wywdzie ona stwierdza, że jej babcia była halfpolish i wogóle to sie cieszy, że łaczy nas braterstwo krwi:).

A tak btw to spotkałem bardzo wielu Amerykanów, którzy po zdradzeniu im skąd pochodzę stwierdzali, że oni sa halfpolish.... Jakaś moda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groch wiesz w stanach takich jak Maryland, Delaware, (o tych wiem napewno) ale wydaje mi sie ze tez kilka innych bylo zasiedlane przez polakow bardzo mocno kiedys dawno temu, wiec polskich akcentow w postaci nazwisk itp przede wszystkim w stananie Maryland jest naprawde mnustwo... ja czesto sie spotykam z ludzmi ktorzy maja jakies polskie polaczenia to prapradziadek byl z polski to blizsze pokolenia.... niestety zadko sie zdaza zeby ludzie ci co kolwiek wiedzieli o polsce oprocz tego ze ktos tam kiedys z ich rodziny byl polakiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja podam dwa przykłady:

przykład pierwszy:

pracowałam z koleżanką, która miała tak samo na imię jak ja i Amerykanie widząc nasze identyczne plakietki firmowe często byli zdziwieni "o macie tak samo na imię i jesteście z tego samego kraju - jesteście siostrami????"

przykład drugi:

będąc w niedużym miasteczku na południu USA pilnie musiałam kupić ładowarkę do przywiezionego z Polski siemensa - uderzyłam więc na pierwsze napotkane stoisko T-Mobile i wyjaśniłam Panu sprzedawcy jak bardzo nietypowej rzeczy potrzebuję :D wywiązała się rozmowa, Pan w międzyczasie wyszperał kompatybilną ładowarkę od samsunga i spytał z ciekawości: "a czy u was w Polsce macie sieć T-Mobile?"

Odpowiedziałam, że tak, ale pod inną nazwą - a Pan na to: "a rzeczywiście! to taka nazwa na 3 litery, prawda? ... ERA czy jakoś tak?"

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...