Skocz do zawartości

Social Security Number


Rekomendowane odpowiedzi

W większości przypadków możesz pracować bez SSN, jeśli przedstawisz potwierdzenie złożenia aplikacji. Formalności to odstanie w kolejce wypełnienie aplikacji, pokazanie paszportu itp. Karta zwykle przychodzi po 1-2 tyg, jak się przeciąga to jedziesz jeszcze raz załatwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Piszesz ze mozna pracować bez SSN , a jeszcze nigdy nie bylem w USA i czy jadac po raz pierwszy mozna od razu po pzrekroczeniu granicy i dostaniu sie do celu rozpoczac prace ??

Czy jest jakis dokument poswiadczajacy o legalnosci pracujacego ??

Jak to dokaldnie wyglada bo chciabym wziac udzial w programie INDEPENDENT , ale nie wiem czy nie lepiej bedzie jak przed wyjazdem juz bede mial jakas prace zagwarantowana (pod katem SSN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pracować bez SSN jeżeli trwa proces jego wyrabiania i możesz to udowodnić przedstawiając zaświadczenie. Po przylocie najpierw jedź do biura SS, potem z zaświadczeniem do pracodawcy. Firmy które zatrudniają studentów od paru lat wiedzą że proces wyrabiania SSN trwa czasem pare tygodni więc idą na rękę. Jedziesz pierwszy raz więc załatwianie pracy pozostaw pośrednikowi, trafisz do sprawdzonego pracodawcy inie będzie kłopotów z SSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam od siebie tylko tyle ze na ssn czekalam prawie 3 miesiace :? bo zgubili moje dokumenty :? (pecha to tylko ja moge miec hehe) wiec gdyby nie mozna bylo pracowac bez ssn i samo zaswiadczenie ze zlozylo sie wniosek nie wystarczaloby musialabym przez te 3 miesiace nic nie robic hehe a na prace zostalby mi tylko 1 miesiac...

ale jak poprzednik napisal cale szczescie ze pracodawca idzie na reke

____________________________

2007 ---> California 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczescie ze pracodawca idzie na reke  

nie zawsze.

nie mozna zakladac ze pracodawca przyjmie cie bez 'ale' bo dmuchniesz mu przed nosem zaswiadzczeniem.

niektorzy Amerykanie sa formalistami i bez SSN nic nie bedzie sie moglo zdzialac..

ja dwa lata temu czekalam 14 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że można pracować w trakcje wyrabiania SSN to jedna sprawa a to czy cię przyjmą druga.

Zawsze jeździłam do małej turystycznej miejscowości, w której było mnóstwo studentów. Wszyscy od razu po przyjeździe zaczynali szukać pracy i naprawdę uwierz mi pracodawca mając do wyboru kogoś, kto ma SSN przyjmie go nie zastanawiając się nad tym, który ma tylko zaświadczenie.

A co do czekania na SSN – ja czekałam 1,5 miesiąca i czworo moich znajomych również. I pracowaliśmy w tym czasie tylko w pracy załatwionej przez biuro, bo nikt nas nie chciał przyjąć – zawsze słyszeliśmy – przyjdźcie jak będziecie mieć SSN :roll:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...