Skocz do zawartości

Lody ,desery, kawa po europejsku.


thewiz

Rekomendowane odpowiedzi

Meczy mnie to od lat. Zawsze gdy zamawiam przepyszna kawe ze Starbucksa - musze wypic ja z obrzydliwego kartonowego kubeczka wzglednie jakiegos nie mniej paskudnego kubasa. Lody w moim ukochanym Cold Stone sa pyszne, ale serwowane tylko w plastiku albo ewentualnie rozkach. Szukalam wszedzie, zawsze sie rozpytywalam : Czy serwuja Panstwo kawe w porcelanie? Nie, nie i jeszcze raz nie. Panera Bread, Border's, wszedzie to samo. A ja tylko tesknie za prawdziwym, piekny deserem lodowym , udekorowanym owocami , czekolada i wafelkami. Z bita smietana z wisienka. Ale nie za jamis tam sundaem - za cudowna czekolada do picia prosto ze stolika Pijalni Wedela.

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Nigdzie na swiecie oprocz Wloch nie podaja tak przepysznej kawy jak w Starbucksie. Ale brak porcelany zabija ta przyjemnosc smaku.

Meritum : Czy ktos - ktokolowiek - jest w stanie polecic mi miejsce, gdzie w Stanach serwuja lody w szkle, udekorowane a kawe w porcealnie? Bede dozgonnie wdzieczna za wszelakie wskazowki. I prosze mi nie podawac adresow typu Friendly's, bo choc desery maja tam dobre- ja tesknie za deserami w europejskim stylu.

Ktokolwiek??????

desery_oro.jpg

2.jpg

Owszem jestem zdesperowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procz tego mam jeszcze jedna wielka prosbe. Specjalnie pisze w tym samym watku, ale w osobnym poscie- by sie to nie rozmylo.

Sprawa wyglada nastepujaco : postanowilam upiec paczki wedlug cudnego przepisu mojej mamy. Jednak ona nie jest w stanie mi zapewnic odpowiednich proporcji jesli chodzi o drozdze w proszku. To ,ze w USA szukalam jak wariatka naturalnych drozdzy i nic nie znalazlam w okolicy ,gdzie mieszkam jest faktem. :) Czy ktos bedzie na tyle uczynny by powiedziec mi, ile lyzeczek (tablespoon) drozdzy w proszku rowna sie 10 dg naturalnych drozdzy? I czy one rosna tak samo jak naturalne? Czy trzeba traktowac je zgola odmiennie?

Jesli znajdzie sie ktos z pomocna dlonia, jest szansa, ze juz jutro po tygodniu diety zasmakuje smaku prawdziwiego paczka, a nie przeslodzonego amrykanskiego donata. A o niczym innym nie marze!

paczki1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procz tego mam jeszcze jedna wielka prosbe. Specjalnie pisze w tym samym watku, ale w osobnym poscie- by sie to nie rozmylo.  

Sprawa wyglada nastepujaco : postanowilam upiec paczki wedlug cudnego przepisu mojej mamy. Jednak ona nie jest w stanie mi zapewnic odpowiednich proporcji jesli chodzi o drozdze w proszku. To ,ze w USA szukalam jak wariatka naturalnych drozdzy i nic nie znalazlam w okolicy ,gdzie mieszkam jest faktem.  :) Czy ktos bedzie na tyle uczynny by powiedziec mi, ile lyzeczek (tablespoon) drozdzy w proszku rowna sie 10 dg naturalnych drozdzy? I czy one rosna tak samo jak naturalne? Czy trzeba traktowac je zgola odmiennie?  

Jesli znajdzie sie ktos z pomocna dlonia, jest szansa, ze juz jutro po tygodniu diety zasmakuje smaku prawdziwiego paczka, a nie przeslodzonego amrykanskiego donata. A o niczym innym nie marze!

paczki1.jpg

Poszukaj naturalnych drozdzy w sekcji z mlekiem czy jajkami. U mnie w kazdym markecie sa, nawet w Walmart. Nie mowie ze sa za kazdym razem ale zawsze ktorys sklep je ma. Opakowania sa bardzo male wiec patrz uwaznie bo naprawde jak sie nie wie czego szuka mozna przegapic. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meczy mnie to od lat. Zawsze gdy zamawiam przepyszna kawe ze Starbucksa - musze wypic ja z obrzydliwego kartonowego kubeczka wzglednie jakiegos nie mniej paskudnego kubasa. Lody w moim ukochanym Cold Stone sa pyszne, ale serwowane tylko w plastiku albo ewentualnie rozkach. Szukalam wszedzie, zawsze sie rozpytywalam : Czy serwuja Panstwo kawe w porcelanie? Nie, nie i jeszcze raz nie. Panera Bread, Border's, wszedzie to samo. A ja tylko tesknie za prawdziwym, piekny deserem lodowym , udekorowanym owocami , czekolada i wafelkami. Z bita smietana z wisienka. Ale nie za jamis tam sundaem - za cudowna czekolada do picia prosto ze stolika Pijalni Wedela.  

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Nigdzie na swiecie oprocz Wloch nie podaja tak przepysznej kawy jak w Starbucksie. Ale brak porcelany zabija ta przyjemnosc smaku.

Meritum : Czy ktos - ktokolowiek - jest w stanie polecic mi miejsce, gdzie w Stanach serwuja lody w szkle, udekorowane a kawe w porcealnie? Bede dozgonnie wdzieczna za wszelakie wskazowki. I prosze mi nie podawac adresow typu Friendly's, bo choc desery maja tam dobre- ja tesknie za deserami w europejskim stylu.  

Ktokolwiek??????

desery_oro.jpg

2.jpg

Owszem jestem zdesperowana  :)

moze poszukaj w jakis drozszych restauracjach ? bo w chain'ach to raczej ciezko uswiadczyc. wzglednie jakies naprawde male lokalne kawiarenki.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam w wielu kawiarniach takze, na nic jednak podawanie tutaj ich nazw, gdyz i tak nikt z Was nie bedzie z Was ich kojarzyl. Podkreslilam dodatkowo, ze nie chodzi mi o desery z lokali typu Friendly's czy cos w tym stylu - wiec nie chodzi mi o sieciowki.

A jesli chodzi o smak kawy to mam nadzieje, ze mam prawo do subiektywnej opinii, wiec prosze jej nie atakowac.

Wracajac do meritum : Jesli ktos zna adres konkretnego lokalu, gdzie podaja kawe w porcelanie np w Chicago- prosze o namiary. To samo w kwestii lodow we szkle. Za wszelka pomoc jeszcze raz dziekuje.....

A w kwestii Wal Martu i drozdzy - moze zyje na takim za[beeep]u, ale tu w zadnym ze sklepow spozywczych nie bylo drozdzy ;-( Sprobowalam wszedzie i powiedziano mi ,ze maja naturalne drozdze tylko na swieta Bozego Narodzenia :idea:

Dziekuje za sugestie poszperania na ewizie, wlasnie sie tam wybieram. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w kwestii Wal Martu i drozdzy - moze zyje na takim za[beeep]u, ale tu w zadnym ze sklepow spozywczych nie bylo drozdzy ;-( Sprobowalam wszedzie i powiedziano mi ,ze maja naturalne drozdze tylko na swieta Bozego Narodzenia  

A to szkoda. Moze sproboj jakies sklepy etniczne, jezeli takie sa w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do meritum : Jesli ktos zna adres konkretnego lokalu, gdzie podaja kawe w porcelanie np w Chicago- prosze o namiary. To samo w kwestii lodow   we szkle.

Dostaniesz w każdej porządnej restauracji, w końcu nie ma obowiązku zamawiać lody tylko i wyłącznie na deser :). Podobnie z kawą, w restauracji podają w filiżance, nie w papierowym kubku.

Typowych europejskich kawiarni, gdzie się kręci godzinami pierdoły przy stoliku nad filiżanką kawy jeszcze nie spotkałam w Chicago. Spróbuj na tzw. gejowie (przy Halsted) w jakiejś knajpce typu "cafe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...