Skocz do zawartości

Lody ,desery, kawa po europejsku.


thewiz

Rekomendowane odpowiedzi

Twoj problem polega na tym, ze szukasz 'porcelany' w fast foodach. To jest troche nieporozumienie, zwlaszcza na zachodzie USA gdzie papierowe kubki ktorych sie nie myje pomogaja oszczedzic wode, ktorej nadmiar tu nie ma.

Wszytkie cafejki, restauracje (gdzie mozesz zamowic tylko deser i kawe) wyzszej klasy podadza ci kawe/herbate/lody w 'prawdziwych' naczyniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procz tego mam jeszcze jedna wielka prosbe. Specjalnie pisze w tym samym watku, ale w osobnym poscie- by sie to nie rozmylo.  

Sprawa wyglada nastepujaco : postanowilam upiec paczki wedlug cudnego przepisu mojej mamy. Jednak ona nie jest w stanie mi zapewnic odpowiednich proporcji jesli chodzi o drozdze w proszku. To ,ze w USA szukalam jak wariatka naturalnych drozdzy i nic nie znalazlam w okolicy ,gdzie mieszkam jest faktem.  ;) Czy ktos bedzie na tyle uczynny by powiedziec mi, ile lyzeczek (tablespoon) drozdzy w proszku rowna sie 10 dg naturalnych drozdzy? I czy one rosna tak samo jak naturalne? Czy trzeba traktowac je zgola odmiennie?  

Jesli znajdzie sie ktos z pomocna dlonia, jest szansa, ze juz jutro po tygodniu diety zasmakuje smaku prawdziwiego paczka, a nie przeslodzonego amrykanskiego donata. A o niczym innym nie marze!

250 g Instant yeast = 750g compressed yeast

czyli 10dg to jakies 33 g instant + dodatkowa woda 66g

albo poczytaj tu:

http://www.answers.com/yeast

maja przelicznik na opakowania i ounces:)

milego pieczenia

Ja dzisiaj w moim stopShopie ( w raczej niepolonijnej dzielnicy NYC:) znalazlam produkt pod nazwa Pączki, zaraz bede testowac :)

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj w moim stopShopie ( w raczej niepolonijnej dzielnicy NYC:) znalazlam produkt pod nazwa Pączki, zaraz bede testowac :)

Jeżeli to coś w rodzaju "poonchki" które można kupić np. w sieci Jewel w Chicago to raczej nadają się do rzucania za psami niż do jedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, ja nie jadam w fasfoodach :) Wlasnie o to chodzi, ze strasznie trudno jest mi znalezc restauracje w USa a nie lepsze McDonaldsy ( do ktorych zaliczam wszystkie Fridaysy, Applebeesy, Olive Gardeny i co tam jeszcze).

Zazwyczaj jadam w restauracjach rodzinnych, nie sieciowkach- ale mimo to nie udalo mi sie do dzis dostac do miejsca gdzie podaja kawe w porcelanie albo desery w typowym europejskim stylu -. Miekszam troche na za[beeep]u, ale czesto bywam w Chicago i prosze o sprawdzone adresy miejsc, ktore sa godne polecenia i gdzie uda mi sie dostac wlasnie tak podana kawe albo lody. Bo jak do tej pory bylam w takich knajpkach tylko w Nowym Jorku, ktory jest jednak "inny" na tle pozostalych miast w USA. A propos NY POLECAM kazdemu swietna kawiarnie w Marriocie na Times Square- The View. Polecil mija przyjaciel i jesli ktos tam byl to wie o czym mowie. Chyba jedno z najcudniejszych miejsc na swiecie :D

Wlasnie o to prosze- o konkretne adresy. Moze byc wszeszie, kto wie gdzie dotre zwiedzajac stany?

Dziekuje ogromnie za ten przelicznik drozdzy! Tego poszukiwalam jak nawiedzona. Udalo mi sie dodatkowo osiagnac ogromny sukces jesli chodzi o powyzsze. Kupilam naturalne :P Po latach staran sprowadzili je do Krogersa, w mojej okolicy chyba najlepiej zaopatrzonego marketu.

Ech, jeszcze wracajac do tematu porcelany : to takie moje zboczenie. Poszukiwalam jej w wielu sklepach i prawie nigdzie nie mozna dostac w USA prawdziwej procelany! Zlokalizowalam ja dopiero w Saks Fifth Avenue, gdzie babeczka smiejac sie powiedziala mi, ze w USA nawet kolekcjonerzy maja poroblem ze zdobyciem porcelany. Prawie wogole jej nie sprzedaja, bo wedlug Amerykanow jest niepraktyczna (odpoada lodowka i mikrofala) - wiekszosc sklepow specjalizujacych sie w sprzedazy porcelany ponoc upadla. Dostalam rade by szukac chinskich herbaciarni a jesli chodzi o zakup zastawy - najszybciej uda mi sie ja zamowic w sklepach typu Saks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...