Skocz do zawartości

Witam i o pomoc pytam


Rekomendowane odpowiedzi

W punkcie pierwszym jest napisane "Name /Family name in CAPS/ Wedłog ojca dotyczylo to nazwiska rodowego pod ktorym sie urodzilem. Moim zdaniem tez powinno tak byc. Dalej w punkcie 7 napisane jest "Other Names Used" i tu chyba trzeba wpisac obecne nazwisko bo przeciez nie jest moim "family" tylko "drugim"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
W punkcie pierwszym jest napisane "Name /Family name in CAPS/ Wedłog ojca dotyczylo to nazwiska rodowego pod ktorym sie urodzilem.

"Family name" to po prostu nazwisko, należy zawsze wpisać aktualnie używane. Tak więc papiery zostały wypełnione błędnie.

Dalej w punkcie 7 napisane jest "Other Names Used" i tu chyba trzeba wpisac obecne nazwisko bo przeciez nie jest moim "family" tylko "drugim"

Rubrykę "other names used" wypełnia sie w przypadku gdy używa się jednocześnie innego od oficjalnego imienia czy nazwiska, np. ja mam na imię Jacqueline ale używam też imienia Jackie (pod tym imieniem funkcjonuję w kręgach akwarystycznych i wydałam książkę). Analogicznie William Bradley Pitt w "other names used" wpisałby "Brad Pitt" :)

Nie sądzę żeby był problem z uaktualnieniem danych, ale lepiej niech Karina powie jak to zrobić żeby nie było potem kłopotów. Gdyby się Karina nie odezwała poproś tatę o kontakt z prawnikiem. Jeszcze raz zaznaczam że nie należy o takie rzeczy pytać na infolinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszlym miesiacu wyrabiam nowy dowod i z tego co wiem bedzie tam uwzglednione nazwisko "rodowe" czyli moje stare nazwisko takze mysle ze to moze "przekona"

Jak mozesz to wyrob sobie dowod tylko na nazwisko ojca, zaoszczedzisz sobie nerwow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W punkcie pierwszym jest napisane "Name /Family name in CAPS/ Wedłog ojca dotyczylo to nazwiska rodowego pod ktorym sie urodzilem. Moim zdaniem tez powinno tak byc. Dalej w punkcie 7 napisane jest "Other Names Used" i tu chyba trzeba wpisac obecne nazwisko bo przeciez nie jest moim "family" tylko "drugim"

Widzisz, dlatego Twoj ojciec powinien sie spytac kogos kto sie na tych zeczach zna. Family name to nic innego co last name czyli nazwisko. Nie ma znaczenia pod jakim nazwiskiem sie urodziles, ale jakie w tej chwili masz. Other names used to moze byc twoja ksywa czy alternatywne imie. Np pisaz Alfred szklarski pisal pod pseudonimami Alfred Bronowski lub Fred Garland. Tak wiec Family Name dla niego byloby Szklarski a other names used bylyby jego pseudonimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie wyrobic dowodu na "stare" nazwisko. Do dokumentow ojciec zalaczyl decyzje o zmianie nazwiska takze jest tam napisane czarno na bialym...Mial na nazwisko xxxx a teraz ma xxxx. Podpisane przez uzednika i podsteplowane przez urzad.

Tylko ze dla USCIS Twoim oficjalnym i urzedowym nazwiskiem jest to co wpisal Twoj ojciec w polu Family Name na aplikacji a nie nazwisko ktore nosisz w Polsce. Pewniie uda sie to zalatwic, ale moze zniszczyc troche nerwow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O moje nerwy juz sie nie martwie tak bardzo...po tylu latach czekania stalem sie prawie "ekspertem" w kwestii nerwow...:) Mam nadzieje ze uda sie w koncu wszystko zalatwic pozytywnie...w innym przypadku trzeba bedzie poznac uroki meksykanskiej granicy i malo wygodnego bagaznika...:) ...a jak sie nie uda to zawsze zostaja karaiby...tam tez sa palmy i slonce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...