Skocz do zawartości

Sponsorowanie jako sposób na legalny pobyt ??


Asiek7

Rekomendowane odpowiedzi

witam nie chce otwierac nowego tematu wiec zapytam tutaj.Chodzi mi o sponsorowanie przez pracodawce-czy przysluguje mi   SSN   po zlozeniu aplikacji i jesli tak to jak dlugo to trwa,zaznaczam ze zapytuje o SSN a nie o  GC>Dzieki ,pozdrawiam.

1. PERM - zajmuje okolo 5-6 miesiecy

2. I-140 (sklada pracodawca na Ciebie)

3. kiedy w Visa Bulletin pokaze sie Twoja PD czyli Priority Date czyli data kiedy dokumenty zostaly przyjete przez DOL (dokumenty czyli forma ETA9089) wtedy skladasz I-485/I-765.

4. Po ok. 90 dniach dostajesz EAD (Employment Authorization Document) czyli pozwolenie na prace.

5. Z tym EAD idziesz do Social Security Administration i wypleniasz aplikacje o numer SS.

6. Po kilku tygodniach dostajesz numer.

7. Po kilku miesiacach/latach masz interview (czasem go nie masz) i jesli case jest w porzadku dostajesz green card.

Teraz jest data czerwiec 2005 jako priority date czyli osoby, ktore z ta data badz data wczesniejsza weszly do Departamentu Pracy, dostaly approval (Labor Certification), teraz dopiero moga sie ubiegac o pozwolenie na prace.

Departament Pracy nie daje pozwolen na prace. Labor Certification nie jest pozwoleniem na prace jak to wmawiaja niektorzy prawnicy badz agencje, ze po 60-90 dniach masz pozwolenie na prace. To nie jest prawda.

Tak wiec reasumujac: jakies 2,5 roku - na dzien dzisiejszy - bedziesz czekal na pozwolenie na prace oraz SSN. Jesli cos sie przyspieszy, to bedziesz czekal krocej. Duzo zalezy od tego jak szybko twoj prawnik zrobi dokumenty, bo znam ludzi, ktorzy zaczeli swoje sprawy w 2006 roku i jeszcze nawet nie mieli ogloszen w gazecie....

Mam nadzieje, ze wyjasnilam ci cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...