Skocz do zawartości

Sponsorowanie jako sposób na legalny pobyt ??


Asiek7

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są możliwości legalnego zostania w Stanach będąc na wizie turystycznej??? Mam na myśli sponsoring przez siostre obywatelkę- ale w tym przypadku zielona karta dopiero po 11 latach... Chodzi mi o to czy obecnie można ten czas legalnie przesiedzieć w USA ?? Spotkałam się z osobami, które były w podobnej sytuacji i miały pozwolenie na pracę, Social Security, i po 12 latach dostawały zielonkę... O co tu chodzi?? Czyżby kiedyś było więcej możliwości ??? Mówiły mi, że wszystko co muszę mieć to kogoś w rodzinie- obywatela, który odpowiednią sumę na koncie i zacznie mnie sponsorować... Pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

musialabys podac wiecej inforamcji na temat twojej sytuacji. mianowicie czy jestes na terenie stanow zjednoczonych czy w polsce. jesli jestes na terenie stanow zjednoczonych a przekroczylas granice o ile sie nie mysle przes 32 marca 2001 to moze chronic cie punkt i245 prawa imigracyjnego ktory mowi ze osoby ktore przesiedzialy wize i sa nielegalnie na terenie stanow zjednoczonych to otrzymaja gren card po uiszczeniu kary 1000$. ale dokladnie na 100% nie jestem pewien ale jesli jestes w polsce to mi sie wydaje ze lepiej siedzeic w polsce i czekac nic nie przeskoczysz chyba ze wiza studenkca po tym wiza pracownicza(sa pewne reguly i limity) i pozniej moze spnsoring przez firme ael to tez nie krotka droga. zycze powodzenia ja czekam juz prawie 7 rok a moja mama jest obywatelem :)

zycze powodzenia i najwazniejsze sie nie poddawac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musialabys podac wiecej inforamcji na temat twojej sytuacji. mianowicie czy jestes na terenie stanow zjednoczonych czy w polsce. jesli jestes na terenie stanow zjednoczonych a przekroczylas granice o ile sie nie mysle przes 32 marca 2001 to moze chronic cie punkt i245 prawa imigracyjnego ktory mowi ze osoby ktore przesiedzialy wize i sa nielegalnie na terenie stanow zjednoczonych to otrzymaja gren card po uiszczeniu kary 1000$. ale dokladnie na 100% nie jestem pewien

I dobrze że nie jesteś pewien :)

http://www.numbersusa.com/text?ID=1049

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witam nie chce otwierac nowego tematu wiec zapytam tutaj.Chodzi mi o sponsorowanie przez pracodawce-czy przysluguje mi   SSN   po zlozeniu aplikacji i jesli tak to jak dlugo to trwa,zaznaczam ze zapytuje o SSN a nie o  GC>Dzieki ,pozdrawiam.

przysluguje Ci SSN dopiero jak pokazesz przyznanie statusu wizy pracowniczej w Social Security Administration (co oni to sprawdza elektronicznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz .Wiec z tego wynika ze moge byc sponsorowany przez solidnego pracodace i przez caly czas nie miec ssn a co za tym idzie nie moge pracowac.Karino jak to wyglada w praktyce,przeciez zapewne masa ludzi jest sponsorowana przez pracodawce i co dalej? mam siedziec w domu piec lat i czekac na zaproszenie do urzedu.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam,czy nikt naprawde nie zna odpowiedzi na moje (zakladajac ze jestem) czy otrzymam social.Karina odpisala co prawda ale odpowiedz nic mi nie dala .Zrozumiala ze musialbym miec status wizy pracowniczej ale czy to nastepuje aytomatycznie ??Jesli ktos moglby sie pofatygowac z odpowiedzia bylbym bardzo wdzieczny,dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam,czy nikt naprawde nie zna odpowiedzi na moje (zakladajac ze jestem) czy otrzymam social.Karina odpisala co prawda ale odpowiedz nic mi nie dala .Zrozumiala ze musialbym miec status wizy pracowniczej ale czy to nastepuje aytomatycznie ??Jesli ktos moglby sie pofatygowac z odpowiedzia bylbym bardzo wdzieczny,dzieki i pozdrawiam

Nie dalam ci odpowiedzi, bo musialabym opisywac caly proces krok po kroku i wtedy bys dopiero zrozumial o co chodzi i z czym sie to je, a ja nie mialam na to czasu.

Ale powiem Ci w skrocie, ze do momentu zlozenia formy I-485 (mowmi o sponsorowaniu pracowniczym/EB; nie o wizie pracowniczej) nie dostaniesz SSN. Czyli na dzien dzisiejszy jakies 2 lata czekasz na SSN.

Pozniej, jak bede miala czas, opisze ci jak wyglada sponsorowanie przez pracodawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...