Skocz do zawartości

ile zarabia prokurator?


Lettice

Rekomendowane odpowiedzi

A nie slyszeliscie o tym, ze kazdy student III, IV i V roku moze isc do szkoly prawa obcego :?: Ja skonczylam szkole prawa amerykanskiego... Wiec bez problemu moge znalesc prace :x  :roll:  :!: I juz ja nawet znalazlam:!: HA :!:

Jak jeszcze napiszesz ze zdalas bar to pekne ze smiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

po pierwsze aplikacja po drugie nostyrfikacja po trzecie jezyk... chociaz tofel masz ?? .... ja ci zycze powodzenia jak najbardziej tylko brzmi to troche naciaganie ta twoja praca zwiazana z prawe w usa.... oczywiscie jesli znajdziesz taka prace gratuluje bedzizesz kolejna polka ktora udowodni ze jak chce to moze....

Jak jeszcze napiszesz ze zdalas bar to pekne ze smiechu.

LOL dobre dobre :))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie slyszeliscie o tym, ze kazdy student III, IV i V roku moze isc do szkoly prawa obcego :?: Ja skonczylam szkole prawa amerykanskiego... Wiec bez problemu moge znalesc prace :x  :roll:  :!: I juz ja nawet znalazlam:!: HA :!:

Słyszeliśmy :)

Na moim uniwerku można np. zrobić szkołę prawa amerykańskiego, ale ostatnio się dowiadywałem i to jest część kursu LLM. Potem trzeba zaliczyć jeszcze semestr letni w PL i za rok semestr letni w USA i dopiero to wszystko składa się na LLM. Rozumiem, że wszystko to masz zaliczone.

BTW - z jakiego uniwerka amerykańskiego masz LLM?

Mój uniwerek ma podpisaną umowę z Catholic Columbus School of Law (Washington DC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie slyszeliscie o tym, ze kazdy student III, IV i V roku moze isc do szkoly prawa obcego :?: Ja skonczylam szkole prawa amerykanskiego... Wiec bez problemu moge znalesc prace :x  :roll:  :!: I juz ja nawet znalazlam:!: HA :!:

Szkola prawa obcego niestety nie dopuszcza cie do baru, ktory musisz miec zdany aby moc byc tu adwokatem. Chyba, ze masz np. LLM badz LLB plus rok szkoly w USA (LLM) itd. itp. Gratuluje, ze znalazlas bez problemu prace, to malo spotykane aby ktos z Polski po szkole 'prawa obcego' czytaj: wstepie do prawa amerykanskiego na polskim uniwersytecie gdzie nie ucza ani legal writing ani legal research, byl zadowolony z pracy w USA, bo w wiekszosci takie osoby zaczynaja niestety od pracy w jakims office za stawke malo satysfakcjonujaca.

Trudno aby takiej osobie placic stawke prawnika badz nawet legal assistant skoro osoba nie ma pojecia jak sie tu proste pisma pisze albo gdzie sie szuka roznych informcji. U mnie takie osoby zaczynaly zwykle od wypelniala easy formularzy typu I-485 albo I-140. Z tego co widze to takie osoby pojecia bladego nie maja jakiego tu sie uzywa jezyka wiec napisanie pisma typu motion to re-open (jedna z prostszych rzeczy) w ogole nie wchodzi w gre (chociaz czasem maja wysoko zdany TOEFL, ale maja braki w legal writing).

Nie neguje tu osob, ktore uczyly sie w 'szkole prawa obcego' (super nazwa, prawda :)) ) ale czasem (a nawet czesto) ich mniemania o sobie sa wyzsze niz to co potrafia, a potem jak mowimy im co i jak wyglada to sie obrazaja, ze oni maja takie szkoly skonczone, a tu ktos ich poucza... Ale czasem sa wartosciowe osoby, ktore ucza sie szybko, maja pojecie o czym sie do nich mowi i przy pomocy kogos bardziej doswiadczonego sa w stanie dosc szybko stac sie pozyteczni w law office.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie slyszeliscie o tym, ze kazdy student III, IV i V roku moze isc do szkoly prawa obcego :?: Ja skonczylam szkole prawa amerykanskiego... Wiec bez problemu moge znalesc prace :x  :roll:  :!: I juz ja nawet znalazlam:!: HA :!:

Słyszeliśmy :)

Na moim uniwerku można np. zrobić szkołę prawa amerykańskiego, ale ostatnio się dowiadywałem i to jest część kursu LLM. Potem trzeba zaliczyć jeszcze semestr letni w PL i za rok semestr letni w USA i dopiero to wszystko składa się na LLM. Rozumiem, że wszystko to masz zaliczone.

BTW - z jakiego uniwerka amerykańskiego masz LLM?

Mój uniwerek ma podpisaną umowę z Catholic Columbus School of Law (Washington DC).

Zgadza sie, i legal writing i research uczysz sie tak naprawde w USA a nie w Polsce. W Polsce masz najwyzej wstep do tych przedmiotow (legal writing nie masz nawet wcale...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkola prawa obcego niestety nie dopuszcza cie do baru, ktory musisz miec zdany aby moc byc tu adwokatem. Chyba, ze masz np. LLM badz LLB plus rok szkoly w USA (LLM) itd. itp. Gratuluje, ze znalazlas bez problemu prace, to malo spotykane aby ktos z Polski po szkole 'prawa obcego' czytaj: wstepie do prawa amerykanskiego na polskim uniwersytecie gdzie nie ucza ani legal writing ani legal research, byl zadowolony z pracy w USA, bo w wiekszosci takie osoby zaczynaja niestety od pracy w jakims office za stawke malo satysfakcjonujaca.

Szkoła prawa obcego to początek drogi do LLM (przynajmniej na moim uniwerku). Zajęcia prowadzą amerykańscy profesorowie, potem jest semestr wakacyjny w PL i semestr wakacyjny w USA i można otrzymać LLM, więc Lettice chyba ma LLM.

A tak btw to nawet jak ma LLM a 0 praktyki w USA, to o dobrą pracę raczej ciężko. Chyba lepsze rozwizanie to 2 letnie JD dla absolwentów spoza USA, ale niestety to opcja dla nielicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkola prawa obcego niestety nie dopuszcza cie do baru, ktory musisz miec zdany aby moc byc tu adwokatem. Chyba, ze masz np. LLM badz LLB plus rok szkoly w USA (LLM) itd. itp. Gratuluje, ze znalazlas bez problemu prace, to malo spotykane aby ktos z Polski po szkole 'prawa obcego' czytaj: wstepie do prawa amerykanskiego na polskim uniwersytecie gdzie nie ucza ani legal writing ani legal research, byl zadowolony z pracy w USA, bo w wiekszosci takie osoby zaczynaja niestety od pracy w jakims office za stawke malo satysfakcjonujaca.

Szkoła prawa obcego to początek drogi do LLM (przynajmniej na moim uniwerku). Zajęcia prowadzą amerykańscy profesorowie, potem jest semestr wakacyjny w PL i semestr wakacyjny w USA i można otrzymać LLM, więc Lettice chyba ma LLM.

A tak btw to nawet jak ma LLM a 0 praktyki w USA, to o dobrą pracę raczej ciężko. Chyba lepsze rozwizanie to 2 letnie JD dla absolwentów spoza USA, ale niestety to opcja dla nielicznych.

Ale jak nawet masz LLM, a nie masz bar-u to jak mozesz dostac prace? Chyba, ze jako asystent (czyli sekretarka)... o doswiadczeniu nie wspomne. Tu prawie kazdy juz na studiach zaczyna prace gdzie tylko moze aby miec doswiadczenie, zeby zobaczyc co i jak itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkola prawa obcego niestety nie dopuszcza cie do baru, ktory musisz miec zdany aby moc byc tu adwokatem. Chyba, ze masz np. LLM badz LLB plus rok szkoly w USA (LLM) itd. itp. Gratuluje, ze znalazlas bez problemu prace, to malo spotykane aby ktos z Polski po szkole 'prawa obcego' czytaj: wstepie do prawa amerykanskiego na polskim uniwersytecie gdzie nie ucza ani legal writing ani legal research, byl zadowolony z pracy w USA, bo w wiekszosci takie osoby zaczynaja niestety od pracy w jakims office za stawke malo satysfakcjonujaca.

Szkoła prawa obcego to początek drogi do LLM (przynajmniej na moim uniwerku). Zajęcia prowadzą amerykańscy profesorowie, potem jest semestr wakacyjny w PL i semestr wakacyjny w USA i można otrzymać LLM, więc Lettice chyba ma LLM.

Nawet jesli ma LLM to nie moze w USA pracowac jako prawnik (esq). Samo LLM nie daje Ci nic. Musisz miec Bar. Ze zdaniem Bar-u w CA albo w NY maja problem nawet osoby, ktore ukonczyly studia w USA.. Pamietaj tez, ze LLM nie dpuszcza cie do Bar-u w kazdym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj tez, ze LLM nie dpuszcza cie do Bar-u w kazdym stanie.

Wiem, dlatego choćby z tego względu lepsze wyjście to 2 letnie JD. Poza tym podobno z JD łatwiej o pracę niż z LLM.

A odnośnie Bar-u - wiadomo, że trzeba zdać, choć zdawało mi się, że konieczny jest jedynie do kariery adwokata :oops:

A jeśli chodzi o legal writing i research methods - mogłabyś polecić jakieś pozycje(o ile istnieją) - to tak z ciekawości, bo przede mną jeszcze daleka droga.

Choć powoli tracę nadzieję na pracę jako prawnik w USA - jest tam bardzo duża konkurencja, a bliska mi osoba stwierdziła, że raczej nie ma możliwości, żebym dorównał prawnikom amerykańskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...