Skocz do zawartości

ile zarabia prokurator?


Lettice

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Wyobrazcie sobie, ze sa w polsce prawnicy/prokuratorzy/ mecenasi etc. bez tytulu magistra :!: Jak np. moja znajoma...  8)

A to ciekawe. Toż to jakieś farmazony są. Pierwszy raz słyszę o czymś takim.

Póki co, żeby zostać prokuratorem, adwokatem, notariuszem etc. trzeba w Polsce zrobić aplikację, na którą możesz zdawać gdy jesteś magistrem prawa.

Są w Polsce prawnicy bez aplikacji, ale są to magistrzy prawa. To, że ktoś pracuje w prokuraturze, w kancelarii, czy w sądzie, to wcale nie oznacza, że od razu jest sędzią, prokuratorem, czy np. adwokatem !!!

Ludzie zlitujcie się !!!!

A oto cytat specjalnie dla Lettice z ustawy o prokuraturze RP:

Art. 14.

1. Prokuratorem może być powołany ten, kto:

1) posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich,

2) jest nieskazitelnego charakteru,

3) ukończył wyższe studia prawnicze w Polsce i uzyskał tytuł magistra lub zagraniczne

uznane w Polsce,

4) jest zdolny, ze względu na stan zdrowia, do pełnienia obowiązków prokuratora,

5) ukończył 26 lat,

6) złożył egzamin prokuratorski lub sędziowski,

7) pracował w charakterze asesora prokuratorskiego lub sądowego co najmniej

rok albo odbył w wojskowych jednostkach organizacyjnych prokuratury

okres służby przewidziany w przepisach o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.

sędziów,

co najmniej trzy lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mistake, najwyrazniej moja znajoma nie zrobila aplikacji :oops:

Na szczescie ja mam 8) zrobilam dwa lata temu a teraz urzadzam sie w usa. Sorry ludzie, zrobilam blad w moim pierwszym poscie, moje pytanie mialo brzmiec ile zarabiaja prokuratorzy w Polsce :? :shock: :?:

Jeszcze raz sorry za pomylke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mistake, najwyrazniej moja znajoma nie zrobila aplikacji :oops:  

Na szczescie ja mam  8)  zrobilam dwa lata temu a teraz urzadzam sie w usa. Sorry ludzie, zrobilam blad w moim pierwszym poscie, moje pytanie mialo brzmiec ile zarabiaja prokuratorzy w Polsce  :?  :shock:  :?:  

Jeszcze raz sorry za pomylke.

I myslisz, ze pojdziesz do prokuratury i tam cie zaraz zrobia prokuratorem ? hehehe

Poczekasz parenascie lat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rece opadaja jak widze takie kwiatki na forum... nie dosc ze dziewczyna ma w podpisie I hate Poland... to jeszcze twierdzi ze ma znajoma prokurator bez mgr... pewnie tez i palila trawe ale sie nie zaciagala... no ale... ma to swoje plusy dodatnie i plusy ujemne... rozne rzeczy sie dzieja na swiecie ktore sie fizjonomom nie snily...

a odpowiadajac na pytanie prokurator w Polsce zarabia od 4000 w gore tysiecy oczywiscie zlotych polskich (info o zarobkach znalazlem gdzies na necie bo chyba nie problem wpisac w google.com)

no widze ze kolezanka sie w usa bedzie urzadzala to nic tylko powodzenia zyczyc pani prokurator... LOL dwa lata od aplikacji i szykujemy sie na prokuratora ladnie ladnie... tez kiedys mialem takie ambicje jak bylem w 3 klasie szkoly podstawowej szykowalem sie na znanego w swiecie chirurga... niestety nie wyszlo zdaza sie... jeszcze powiedz mi ze ta aplikacje w polsce zrobilas....

a gdzie w usa mieszkamy ?? Greenpointcik czy Jackowo ?? a moze Manhattan... to inna sprawa wtedy.... tylko nie Ave... rght ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...