Skocz do zawartości

ślub tylko konkrety;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

tak jak w temacie;) szukałem wcześniej konkretnej odpowiedzi na moje pytanie ale nieznalazłem.Dostałem wize B1 na 6miesięcy chce zostać w USA na stałe i wziąść ślub ( z miłości) a nie papierka.Moglibyście napisać po jakim czasie dostaje się GC? i po jakim czasie później obywatelstwo??

Jak to jest w stanie Pennsylvania bo tam się wybieram :?: czy to jest żmudny proces czy mógłby ktoś mi napisać krok po kroku jak to isę odbywa itd itp potrzebuję konkretnych wiadomości.

P.S Takie małe pytanie czy amerykanki chętnie się żenią zobcokrajowcami??czy raczej rzadko się to zdarza taki ślub? POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

konkretow ci niestety nie powiem jesli chodzi o pennsylvanie ale wiem jak to jest w massachusetts - generalnie mowiac trwa to strasznie krotko bo jakies 2 godzinki, jesli chodzi o koszty to roznie,

obywaletstwo dostajesz tez w zaleznosci od wielu czynnikow, ja znam przypadki ze po 2 i po 5 latach malzenstwa

a jesli chodzi o to czy chetnie sie zenia z obcokrajowcami to tez nie mozna dokladnie powiedziec - jesli masz kase to tak:) no chyba ze naprawde kogos w sobie rozkochales to odpowiedz jest prosta :)

powodzenia zycze!

e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretow ci niestety nie powiem jesli chodzi o pennsylvanie ale wiem jak to jest w massachusetts - generalnie mowiac trwa to strasznie krotko bo jakies 2 godzinki

Jakie dwie godzinki? Co Ty bajdurzysz? W najlepszym wypadku czeka się parę miesięcy od momentu złożenia papierów. Bywa że dłużej, a nawet całkiem długo jak się ślamazarzą z FBI check. Poza tym trzeba jeszcze przejść pomyślnie interview.

jesli chodzi o koszty to roznie

Koszty czego? Dlaczego różne?

obywaletstwo dostajesz tez w zaleznosci od wielu czynnikow, ja znam przypadki ze po 2 i po 5 latach malzenstwa

No nieźle... po 2 latach nie ma szansy podchodzić do obywatelstwa. Tzn. wysłać papiery możesz, możesz zapłacić i nawet z pocałowaniem ręki pieniądze wezmą, ale do egzaminu nie przystąpisz. Dokumenty można dopiero po 3 latach bez 3 miesięcy od momentu przyznania GC (pod warunkiem że dostało się GC na podstawie małżeństwa z obywatelem), a wówczas jeszcze się czeka na egzamin i przysięgę.

5 lat to okres dla pozostałych zielonokartkowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Takie małe pytanie czy amerykanki chętnie się żenią zobcokrajowcami??czy raczej rzadko się to  zdarza taki ślub?

Powiem co ja zaobserwowałam, ale zaznaczam że są to tylko moje obserwacje, być może ktoś ma inne. Otóż jeśli chodzi o tego typu małżeństwa to większym wzięciem cieszą się Polki - uznawane są za ładne, gospodarne i takie co nie mają poprzewracane w głowie :) W drugą stronę już nie tak - panowie z Polski są mniej poszukiwani na amerykańskim rynku matrymonialnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie czy dobrze zrozumiałem??(popraw jeśli zrobiłem gafe??)

Slub dostaje się po kilku miesiąc po jakiś FBI check bo z nim są jakieś problemy??

A kiedy po jakim czasie od ślubu można dostać GC? bo albo niewyczytałem albo w poście niewspomnaiłeś/aś o tej kwestii

A obywatelstwo jeśli sie ma GC dzięki ślubowi z Amreykanką mozna składać wniosek o obywatelstwo po 3 latach??

TAk??PZDR 8) :):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślub można wziąć w każdej chwili, nikogo to nie obchodzi, a na pewno nie USCIS (czyli tzw. immigration). Po ślubie małżonka złoży na Ciebie petycję imigracyjną i Affidavit Od Support, a Ty komplet innych dokumentów - podanie o Adjustment Of Status, podanie o pozwolenie na pracę, info biograficzne, badania lekarskie (w niektórych urzędach badania lekarskie przynosi się dopiero na interview). Razem ze złożeniem papierów trzeba zapłacić, sporo.

Po złożeniu dokumentów dostaniecie pismo że papiery zostały przyjęte. W zależności od miejsca gdzie zostały złożone papiery jest rożny czas oczekiwania na interview, podczas będą sprawdzać czy małżeństwo nie było zawarte dla papierów. FBI check robione jest podczas oczekiwania na interview, ale bywa że jest poślizg. Normalnie dostaje się GC po pomyślnie przebytym interview, ale jeżeli brakuje jakiś dokumentów albo nie skończono jeszcze FBI check to czeka się dłużej.

Dopiero po 3 latach bez 3 miesięcy od momentu przyznania GC można się starać o obywatelstwo, pod warunkiem że jest się nadal w tym samym związku małżeńskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petycja imigracyjna (I-130) - 190 dolarów.

Affidavit Of Support (I-864) - nic nie kosztuje, prócz podbicia u notariusza co wynosi ok. 10 dolarów.

Adjustment Of Status (I-485) - 325 dolarów, ale już teraz proponują by podnieść do 905 dolarów.

Pozwolenie na pracę (I-765) - 180 dolarów, mają podnieść do 340.

Badania lekarskie (I-693) - za samo złożenie nie płacisz, ale zapłacisz za badania, nie pamiętam ile mój mąż płacił, ale na pewno parę stówek.

Zapłacisz też za odciski palców - 70 dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...