Skocz do zawartości

konto w banku amerykańskim czy jak??


Rekomendowane odpowiedzi

odniose sie do powyzszych slow, a mianowicie: ja w zeszle wakacje mialam konto w Bank of America i w momencie otwarcia konta nie posiadalam jescze SSN, a mimo to zalozylam konto przy czym po uzyskaniu SSN musialam go tylko przyslac wiec nie wiem czy to jest regula  w przypadku kazdego banku ze koniecznie trzeba miec SSN jesli chce sie otworzyc konto czy po prostu pani z Banku poszla mi "na reke" z tego wzgledu ze bylam w "dziurze zabitej dechami" i zbytnio nie mialam mozliwosci regularnego kursowania do miasta  :)  

Ja do dzis jestem szczesliwym posiadaczem konta w BOA, (fajny skrot :)) SSN donioslem po wakacjach jak aplikowalem o karte kredytowa.

W USA wiele spraw mozna zalatwic na tzw. slowo. Mowi sie ze sie cos doniesie, bo w koncu jak czlowiek mowi ze czeka na SSN to dlaczego mialby klamac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Do otwarcia konta nie jest potrzebny SSN! Banki maja nakaz federalny sprawdzenia tozsamosci osoby, ktorej otwieraja konto! A SSN to tak naprawde nie tozsamosc, ale w sumie uzywany jest do wiekszosci spraw zwiazanych z ustaleniem tozwsamosci. Wystarczy prawko czy paszport. SSN to tylko for tax purposes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku przy sprawdzeniu SSN ( którego wymagali) - okazało się że jestem w czymś na kształt rejestru dłużników ( przypadkowy dług z poprzedniego wyjazdu= powiekszajacy sie debet ). Nie wiem czy jest to wymagane w każdym banku - ale raczej sprawdzają ... Musiałem oczywiście to wyrównać żeby móc otworzyć konto. Ale pewnie zależy to od danej placówki, bo mogą pójść na ręke. Co do Bank of America w AC - przed wyjazdem radzili nie zamykać kont-bo niby od tego roku nie będzie takie łatwe otwieranie kont przez studentów ( właśnie z powodu kart kredytowych i zaciąganych debetów), ile z tego okaże się prawdą - ciężko powiedzieć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawszy myślałem że, aby uzyskać kartę kredytową trzeba mieć stałe zarobki przez dłuższy okres.. więc sam nawet nie rozumiem kto przy zdrowych zmysłach dawałby studentom z innego kraju przebywających legalnie w stanach przez kilka miesięcy prawo do uzyskania karty kredytowej.. może chodzi o kartę debetową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Bank of America w AC - przed wyjazdem radzili nie zamykać kont-bo niby od tego roku nie będzie takie łatwe otwieranie kont przez studentów ( właśnie z powodu kart kredytowych i zaciąganych debetów), ile z tego okaże się prawdą - ciężko powiedzieć ...

hehe a mi pani w AC radziła żeby zamknąć konto :)

ciekawa sprawa z tym zaciąganiem debetów, załóżmy, że ktoś nie ma już zamiaru wracać do USA, robi zakupy za które kasa jest ściągnięta z konta, na którym nie ma kasy, powstaje debet, od którego płacona jest kara i pewnie jakieś rosnące odsetki, no i tutaj pytanie w jaki sposób bank może ścigać taką osobę ?? Polski adres mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w ten sposób zostałem tym " dłużnikiem". Przed samym wyjazdem robiłem wiele zakupów i myśląc że wszsytko juz uregulowane- zostawiłem około 10 $ . Po jakimś czasie już w PL sprawdzam konto okazało się że jest 50 $ na minusie ( dobrze ze to tylko buty były). Nie miałem jak tego spłacić więc zaczeli naliczać jakoś 20 $ na miesiąc. Po jakimś czasie zablokowali mi dostęp do tego konta . Wróciłem po 2 latach - do innego stanu i wtedy właśnie wyszedł ten mój dług . Na szczęście było to około 115 $ więc dało sie przeżyć. Gdybym nie chciał otworzyć konto lub załatwić inną sprawę która wymaga sprawdzenia mojej wiarygodności to nie byłoby w sumie żadnych konsekwencji - bo nawet mieli mój polski adres -ale nic nigdy nie przyszło ( oczywiście nie popieram zaciągania takich debetów :? ) . Wiadomo że mówimy o raczej niskich debetach- na większą sume i tak chyba te karty nie pozwolą, jednak jak każdy student zrobi jakiś mały debet - to już bank jest troche stratny..

A co do tego czy jest to karta debetowa czy kredytowa - w zależności od banku - czasem nie ma znaczącej róźnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli do otwarcia konta co mi będzie potrzebne? paszport, jakieś usd by od razu wpłacić i to wsio?

W zaleznosci od banku i placowki, bo kazdy oddzial tego samego banku, to jak inny bank :)

Minimum to ID ze zdjeciem + information about TAX ID.

Max to moga chciec:

- podstawowe ID ze zdjeciem (paszport, prawo jazdy, stanowe ID, military ID, government ID)

- information about tax id

- proof of address

- second ID (cos z podstawowych ID albo student id, employee ID, credit card, atm card, debit card).

Jak nie masz SSN/ITIN, to bank wypelni forme IRS i powiadomi IRS, ze nie musisz placic podatku od odsetek. Potrzebny jest wtedy twoj nr paszportu.

W wiekszosci ankow nie trzeba pierwszego depozytu. Wiekszosc zaslania sie tym, ze cos musi byc, ab karte czy czeki wyslac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku  przy sprawdzeniu SSN ( którego wymagali) - okazało się że jestem w czymś na kształt rejestru dłużników ( przypadkowy dług z poprzedniego wyjazdu= powiekszajacy sie debet ). Nie wiem czy jest to wymagane w każdym banku - ale raczej sprawdzają ... Musiałem oczywiście to wyrównać żeby móc otworzyć konto. Ale pewnie zależy to od danej placówki, bo mogą pójść na ręke. Co do Bank of America w AC - przed wyjazdem radzili nie zamykać kont-bo niby od tego roku nie będzie takie łatwe otwieranie kont przez studentów ( właśnie z powodu kart kredytowych i zaciąganych debetów), ile z tego okaże się prawdą - ciężko powiedzieć ...

Sprawdzili Cie w ChexSystems i tam miales debet z tytulu nieplaconych miesiecznych oplat za prowadzenie rachunku. Tylko, ze BoA nie sprawdza w ChexSystems...

W BoA najlatwiej zalozyc konto i karte kredytowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawszy myślałem że, aby uzyskać kartę kredytową trzeba mieć stałe zarobki przez dłuższy okres.. więc sam nawet nie rozumiem kto przy zdrowych zmysłach dawałby studentom z innego kraju przebywających legalnie w stanach przez kilka miesięcy prawo do uzyskania karty kredytowej.. może chodzi o kartę debetową?

Bo sprawdzaja credit score, a nie zaswiadczenie o zarobkach jak to w Polsce sie dalej w to bawia. A myslisz, ze daja zaraz pare tysiecy? Max to $200-$500. Dla banku zadna strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...