Skocz do zawartości

konto w banku amerykańskim czy jak??


Rekomendowane odpowiedzi

Co do Bank of America w AC - przed wyjazdem radzili nie zamykać kont-bo niby od tego roku nie będzie takie łatwe otwieranie kont przez studentów ( właśnie z powodu kart kredytowych i zaciąganych debetów), ile z tego okaże się prawdą - ciężko powiedzieć ...

hehe a mi pani w AC radziła żeby zamknąć konto :)

ciekawa sprawa z tym zaciąganiem debetów, załóżmy, że ktoś nie ma już zamiaru wracać do USA, robi zakupy za które kasa jest ściągnięta z konta, na którym nie ma kasy, powstaje debet, od którego płacona jest kara i pewnie jakieś rosnące odsetki, no i tutaj pytanie w jaki sposób bank może ścigać taką osobę ?? Polski adres mają

Zapisza to do twojego raportu, jak mala kwota, to sobie nawet nie beda zawraca [beeep], bo ktos kto mialby szukac ciebie, to by wzial wiecej za pare godzin swojej pracy. Poprostu strate wpisza w koszta. W Polsce nie beda Cie szukac, nawet jak oddzial takiego banku bedzie w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
A w jakim banku najlepiej konto założyć, w którym nie ma opłat itd. Pobierają tam prowizje za pobrania z bankomatów ? Czy pierwsza karta do bankomatu też jest za darmo jak w PL ?

wszystko zalezy w jakim stanie bedziesz przebywal, bo nie kazdy bank jest dostepny w twoim stanie. najlepiej rozejrzec sie ktorych bankow jest najwiecej obok ciebie, wtedy wybrac najlepszy. konta wszystkie prawie banki maja za darmo, karty zawsze darmowe, z wlasnych bankomatow za free, z innych juz platne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

ja dzisaj wypelnilem formularz o konto w bank of america ..jeszcze nie zdazylem sie zapoznac z warunkami ...i chcialem sie spytac jak to jest ..jesli che dostac karte kredytowa ..musze najpierw jakis depozyt wplacic .....albo debetowa ? ogolnie szukam mozliwosci na zacigniecie jakiegos malego debeciku ..bo sie kasa konczy a zaczynamy prace za trydzien dopiero heheh ...wiec kasa by sie przydala .....czy jedyna opcja jest przesylka z Polski ? ....czy ktos byl w takiej sytuacji ? jesli tak jak sobie radziliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisaj wypelnilem formularz o konto w bank of america ..jeszcze nie zdazylem sie zapoznac z warunkami ...i chcialem sie spytac jak to jest ..jesli che dostac karte kredytowa ..musze najpierw jakis depozyt wplacic .....albo debetowa ? ogolnie szukam mozliwosci na zacigniecie jakiegos malego debeciku ..bo sie kasa konczy a zaczynamy prace za trydzien dopiero heheh ...wiec kasa by sie przydala .....czy jedyna opcja jest przesylka z Polski ? ....czy ktos byl w takiej sytuacji ?   jesli tak jak sobie radziliscie?
byłem w identycznej sytuacji poprosiłem rodziców o przesłanie pieniążków przez western union
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisaj wypelnilem formularz o konto w bank of america ..jeszcze nie zdazylem sie zapoznac z warunkami ...i chcialem sie spytac jak to jest ..jesli che dostac karte kredytowa ..musze najpierw jakis depozyt wplacic .....albo debetowa ? ogolnie szukam mozliwosci na zacigniecie jakiegos malego debeciku ..bo sie kasa konczy a zaczynamy prace za trydzien dopiero heheh ...wiec kasa by sie przydala .....czy jedyna opcja jest przesylka z Polski ? ....czy ktos byl w takiej sytuacji ?   jesli tak jak sobie radziliscie?

karty kredytowej nie dostaniesz, ale sproboj pogadac z pracodawca, moze da advance pay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta kredytowa, jeśli nie zamierzacie zostać w USA na zawsze, nie będzie wam do niczego potrzebna. W Stanach, w przeciwieństwie do Polski, w wielu bankach dostaje się "wypukłą" kartę debetową (debit albo check card) Visa, którą bez problemu akceptują w wypożyczalniach samochodów, czy też przy zakupach on-line.

Otwieracie checking account, czyli konto o%, za które nie ma opłat. Różne banki wymagają różnych dokumentów, więc dowiedzcie się, co musicie pokazać jako obcokrajowcy i jaką kartę wam dadzą. Ja musiałem pokazać 2 dokumenty + list od pracodawcy i dostałem Visę (byłem na internshipie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta kredytowa, jeśli nie zamierzacie zostać w USA na zawsze, nie będzie wam do niczego potrzebna. W Stanach, w przeciwieństwie do Polski, w wielu bankach dostaje się "wypukłą" kartę debetową (debit albo check card) Visa, którą bez problemu akceptują w wypożyczalniach samochodów, czy też przy zakupach on-line.  

Otwieracie checking account, czyli konto o%, za które nie ma opłat. Różne banki wymagają różnych dokumentów, więc dowiedzcie się, co musicie pokazać jako obcokrajowcy i jaką kartę wam dadzą. Ja musiałem pokazać 2 dokumenty + list od pracodawcy i dostałem Visę (byłem na internshipie).

Debit cards nie akceptuje w wiekszosci wypozyczali samochodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...