Skocz do zawartości

konto w banku amerykańskim czy jak??


Rekomendowane odpowiedzi

moze nie jest to w pełni związane z tematem, ale sie zastanawiam co sie stanie jak ktoś mi wyda fałszywke w sklepie czy gdzie indziej

bo ja np nie umiem rozróżniać kasy i co bedzie jak pójde wpłacic do banku a tu zonk ? grozi mi za to jakaś odpowiedzialność prawna?

co zrobić z taką kasą potem

pytam bo miałem już cos podobnego w Polsce i nie zauważyłem ze dostałem fałszywą 50zł i potem miałem problem z jej upłłynnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Wachovia skasuje cie 50$ lub 25$ za zamkniecie konta wczesniej, wystarczy zostawic $0 na koncie i zamkna po 2 miesiacach sami.

Wachovia i Bank of America sprawdza raport kredytowy i zostawia duzo hard inq (wachovia nawet 3), wiec jak ktos chce dluzej pobyc w USA, to niech nie wybiera tych bankow.

hehe, no to beka, bo ja zostawilem na koncie 8 centow i wciaz konto mam otwarte, przed chwila sie logowalem by to sprawdzic :)

co to jest hard inq?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest hard inq?

Jesli sie nie myle to zostalo odnotowane w histori kredytowej ze zalegasz z czyms. (niech mnie ktos poprawi).

Jest to duzym problemem jesli zamierzasz aplikowac o karte kredytowa w USA (zwlaszcza jesli bedzie to Twoja pierwsza i z dobra historia malo kto chce dac pierwsza karte).

Co do bankow to rzeczywiscie tak jest ze bank o nazwie ABC w stanie NY nie bedzie dokladnie tym samym bankiem w stanie IL. Nie powinno byc jednak problemu z wybraniem pieniedzy czy to w ATM przy banku, czy to po pokazaniu jakiegos ID.

Problem moze sie pojawic przy checi zamkniecia rachunku w innym stanie niz zostal zalozony (moze to potrwac dluzej). Lub wyjasnieniu jakiegos innego problemu z rachunkiem.

Co do zakladania kont:

Na ogol w okresie wakacji w roznych bankach pojawiaja sie oferty kont dla studentow (zagranicznych) w ktorym jedynym wymogiem jest wplata okolo $100 i oplata miesieczna w wysokosci $3, czasem nie ma oplat miesiecznych. Mimo wszystko lepiej placic $3 nie trzymac kase pod materacem. :-) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie jest to w pełni związane z tematem, ale sie zastanawiam co sie stanie jak ktoś mi wyda fałszywke w sklepie czy gdzie indziej

bo ja  np nie umiem rozróżniać  kasy i co bedzie jak pójde wpłacic do banku  a tu zonk ? grozi mi za to jakaś odpowiedzialność prawna?

co zrobić z taką kasą potem

pytam bo miałem już cos podobnego w Polsce i nie zauważyłem ze dostałem fałszywą 50zł i potem miałem problem z jej upłłynnieniem

Bank rozpozna, bedziesz sie musial wytlumaczyc, sprawdza czy to nie ty nie hcciales wyprac tej falszywki, a do tego na twoje konto wstawia red flag info i bedziesz dokladniej zawsze sprawdzany przy kazdym depozycie.

Ja kiedys mialem 10 falszywa i uplynnilem ja tam, skad ja dostalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wachovia skasuje cie 50$ lub 25$ za zamkniecie konta wczesniej, wystarczy zostawic $0 na koncie i zamkna po 2 miesiacach sami.

Wachovia i Bank of America sprawdza raport kredytowy i zostawia duzo hard inq (wachovia nawet 3), wiec jak ktos chce dluzej pobyc w USA, to niech nie wybiera tych bankow.

hehe, no to beka, bo ja zostawilem na koncie 8 centow i wciaz konto mam otwarte, przed chwila sie logowalem by to sprawdzic :)

co to jest hard inq?

wyslij te 8 centow jako donation jakiejs fundacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest hard inq?

Jesli sie nie myle to zostalo odnotowane w histori kredytowej ze zalegasz z czyms. (niech mnie ktos poprawi).

Jest to duzym problemem jesli zamierzasz aplikowac o karte kredytowa w USA (zwlaszcza jesli bedzie to Twoja pierwsza i z dobra historia malo kto chce dac pierwsza karte).

Co do bankow to rzeczywiscie tak jest ze bank o nazwie ABC w stanie NY nie bedzie dokladnie tym samym bankiem w stanie IL. Nie powinno byc jednak problemu z wybraniem pieniedzy czy to w ATM przy banku, czy to po pokazaniu jakiegos ID.

Problem moze sie pojawic przy checi zamkniecia rachunku w innym stanie niz zostal zalozony (moze to potrwac dluzej). Lub wyjasnieniu jakiegos innego problemu z rachunkiem.

Co do zakladania kont:

Na ogol w okresie wakacji w roznych bankach pojawiaja sie oferty kont dla studentow (zagranicznych) w ktorym jedynym wymogiem jest wplata okolo $100 i oplata miesieczna w wysokosci $3, czasem nie ma oplat miesiecznych. Mimo wszystko lepiej placic $3 nie trzymac kase pod materacem. :-) :)

Hard inq to jest slad w raporcie kredytowym, ze starasz sie o jakis kredyt, a otwarcie konta to nie jest staranie sie o kredyt (chyba, ze odrazu chce sie jakas linie kredytowa lub karte kredytowa dodatkowo), a banki to roznie interpretuja i dowala hard inq, zamiast soft inq, ktory jest do sprawdzenia historii kredytowej oraz tzw identity check, ale niektore banki wola hard inq.

Kazdy pracownik zlewa cie do zamkniecia konta, bo robione sa statystyki kazdego pracownika ile zalozyl kont, a ile zamknal. Zadaniem pracownika jest przekonanie klienta do zatrzymania go jako klienta i nie doprowadzic do zamkniecia, a kazde zamkniecie nie dziala dobrze na pracownika, bo kto ma takich bylych klientow najwiecej, to pierwszy na odstrzal :D

Dlatego czesto jak telefonicznie zadzwoni sie, to jak tylko pracownik uslyszy o zamknieciu konta, to zaraz chce przelaczac niby o odpowiedniej osoby hehe, a tak naprawde, to ucieka od problemu! Do tego tlumacza sie ze teraz komputer siadl, ze teraz nie moze, ze teraz to, albo tamto, aby tylko od siebie odgonic nieznosna muche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy tylko pamiętać, żeby nie używać karty na około 2 tygodnie przed wyjazdem

a to czemu?

żeby nie było jakiś oczekujących na zlecenie płatności - bo jeśli np ktoś będzie chciał sobie ściągnąć należną kwotę z karty, a tu nic nie ma na koncie to wtedy leci ci po debecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy tylko pamiętać, żeby nie używać karty na około 2 tygodnie przed wyjazdem

a to czemu?

dlatego, że często dzieje się tak, że sklepy czy inne miejsca nie ściągają kasy od razu tylko po kilku czy więcej dniach, więc przy zamykaniu konta może się okazać, że masz nieuregulowane płatności, no i wtedy, musisz zostawić, na koncie wymaganą kwotę i umówić się z "bankiem", że zamkną konto dopiero kiedy ta kasa zostanie ściągnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz SSN od razu otwieraj konto...

odniose sie do powyzszych slow, a mianowicie: ja w zeszle wakacje mialam konto w Bank of America i w momencie otwarcia konta nie posiadalam jescze SSN, a mimo to zalozylam konto przy czym po uzyskaniu SSN musialam go tylko przyslac wiec nie wiem czy to jest regula w przypadku kazdego banku ze koniecznie trzeba miec SSN jesli chce sie otworzyc konto czy po prostu pani z Banku poszla mi "na reke" z tego wzgledu ze bylam w "dziurze zabitej dechami" i zbytnio nie mialam mozliwosci regularnego kursowania do miasta :)

_________________

2 maj --> :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...