Skocz do zawartości

Czy jest dla nas jakas szansa?


gosc

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie studiuje w USA, jednak chce przerwac studia i nadal tu zostac legalnie. Moj chlopak ma zielona karte. Jakie byloby najlepsze rozwiazanie w naszym przypadku. (Nasz slub tez wchodzi w rachube).

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie takie opcje:

1. Chłopak stara się o obywatelstwo i po ślubie i składa na Ciebie petycję. Razem z petycją wysyłacie do USCIS podanie o Adjustment Of Status. Dzięki temu cały czas do momentu przyznania GC jesteś w USA legalnie, po złożeniu odpowiednich papierów możesz pracować. GC dostaniesz po tzw. interview. Czas oczekiwania na interview jest różny i zależy od miejsca w którym się mieszka, z tego co wiem np. w Chicago czeka się obecnie jakieś 7 miesięcy, w NY około roku.

2. Bierzecie ślub i mąż składa na Ciebie petycję pomimo że nie ma jeszcze obywatelstwa. Nie możesz składać podania o Adjustment Of Status. Na GC będziesz czekała ok. 5 lat. Na podstawie samej złożonej petycji nie możesz w tym czasie przebywać w USA, chyba że utrzymasz cały czas legalny status np. studencki czy pracowniczy. Jeżeli udowodnią nielegalny pobyt lub pracę możesz nie dostać GC. Prawo imigracyjne w takich wypadkach chroni tylko małżonków obywateli oraz ich nieletnie dzieci i rodziców (dodatkowo tylko tych przebywających na terenie USA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. O tym wiedzielismy, ale mielismy nadzieje ze moze jest jeszcze jakas inna opcja.

Ale mam jeszcze takie pytanko. Gdybysmy wzieli slub teraz, i ja zostalabym nielegalnie, a dopiero po otrzymainu obywatelstwa, moj chlopak zlozylby petycje na mnie, to czy moglabym potem dostac zielona karte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybysmy wzieli slub teraz, i ja zostalabym nielegalnie, a dopiero po otrzymainu obywatelstwa, moj chlopak zlozylby petycje na mnie, to czy moglabym potem dostac zielona karte?

Obecnie tak. Jak będzie za parę lat - nie wiadomo. Prawo imigracyjne wciąż się zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosc ale musisz wiedziec o tym ze otrzymaniem obywatelstwa to nie jest tak prosto,nalezy sprostac pewnym wymaganiom i jesli Twoj chlopak bedzie sie kwalifikowac to je dostanie.

tutaj mozesz o tym przeczytac:

http://www.prawoimigracyjneusa.com/obywatelstwo.htm

dodam do tego ze wystarczy ze sie nie zarejestrowal jako poborowy w USA i moze miec trudnosci z dostaniem obywatelstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...