Skocz do zawartości

[10.05.07] male pytanie ;]


bobo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ... mam takie male i troszke glupie pytanie ... co moze czekac kogos po sprawie w sadzie (stan Illinois - lub jesli wiecie ogolnie) za mala kradziez w granicy 30 usd ;] ... podejrzewam ze jakas kara pieniezna ale co jeszcze ? ... deportacja lub wiezienie chyba nie prawda ?? ... dzieki z gory za odpowiedz :)

PS . Juz sie wszystko wyjasnilo ;] ... niepotrzebuje wiecej odpowiedzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ... mam takie male i troszke glupie pytanie ... co moze czekac kogos po sprawie w sadzie (stan Illinois - lub jesli wiecie ogolnie) za mala kradziez w granicy 30 usd ;]  ... podejrzewam ze jakas kara pieniezna ale co jeszcze ? ... deportacja lub wiezienie chyba nie prawda ?? ... dzieki z gory za odpowiedz :)

Kradziez do 300 dolarow jest misdemeanor (wykroczenie). Powyzej 300 dolarow to felony (przestepstwo). Za misdemeanor jak najbardziej mozna posjc siedziec i jezeli jestes na turystycznej moze byc deportacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ... mam takie male i troszke glupie pytanie ... co moze czekac kogos po sprawie w sadzie (stan Illinois - lub jesli wiecie ogolnie) za mala kradziez w granicy 30 usd ;]  ... podejrzewam ze jakas kara pieniezna ale co jeszcze ? ... deportacja lub wiezienie chyba nie prawda ?? ... dzieki z gory za odpowiedz :)

Kradziez do 300 dolarow jest misdemeanor (wykroczenie). Powyzej 300 dolarow to felony (przestepstwo). Za misdemeanor jak najbardziej mozna posjc siedziec i jezeli jestes na turystycznej moze byc deportacja.

O tak ostro ? a ja slyszalem calkiem co innego i w tym sklepie mi tez mowili inne rzeczy ze wlasnie po przyznaniu sie do winy jest dzien prac spolecznych lub jakas szkola 1 dzien no i jakas kara pieniezna ... przeciez to 30 usd i pierwszy raz dopiero ... ktos ma jeszcze jakies zdanie na ten temat ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam. Jesli pojechales za granice krasc i psuc opinie Polakom - trzeba bylo jechac do Indii, tam potraktowaliby Cie odpowiednio ...

Przykro mi, ale zgadzam się z Wojtkiem. Trzeba być zerem, żeby kraść.

Ale żeby kraść w USA na wizie, to trzeba być oprócz tego skończonym idiotą...

Sorry za ostry język, ale nie pojmuję, co kierowało postępowaniem Bobo?!

I nic nie usprawiedliwia takich postępowań, zwłaszcza tłumaczenia, że się było nawalonym jak stodoła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam. Jesli pojechales za granice krasc i psuc opinie Polakom - trzeba bylo jechac do Indii, tam potraktowaliby Cie odpowiednio ...

Przykro mi, ale zgadzam się z Wojtkiem. Trzeba być zerem, żeby kraść.

Ale żeby kraść w USA na wizie, to trzeba być oprócz tego skończonym idiotą...

Sorry za ostry język, ale nie pojmuję, co kierowało postępowaniem Bobo?!

I nic nie usprawiedliwia takich postępowań, zwłaszcza tłumaczenia, że się było nawalonym jak stodoła...

QFT !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy od lokalnych przepisow, czego sklep bedzie sie domagal, w jakim humorze sa prokuratorzy, itp. Tu w Colorado byla podobna sytuacja z dwoma Rosjankami. Grozil im permanentny zakaz wjazdu do USA. Dziewczyny przyznaly sie do kradziezy, dobrowolnie wyjechaly z kraju - ale zakazu nastepnego wjazdu nie otrzymaly. Glupia sprawa, bobo, niestety - i taka niesmaczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ... mam takie male i troszke glupie pytanie ... co moze czekac kogos po sprawie w sadzie (stan Illinois - lub jesli wiecie ogolnie) za mala kradziez w granicy 30 usd ;]  ... podejrzewam ze jakas kara pieniezna ale co jeszcze ? ... deportacja lub wiezienie chyba nie prawda ?? ... dzieki z gory za odpowiedz :)

Kradziez do 300 dolarow jest misdemeanor (wykroczenie). Powyzej 300 dolarow to felony (przestepstwo). Za misdemeanor jak najbardziej mozna posjc siedziec i jezeli jestes na turystycznej moze byc deportacja.

O tak ostro ? a ja slyszalem calkiem co innego i w tym sklepie mi tez mowili inne rzeczy ze wlasnie po przyznaniu sie do winy jest dzien prac spolecznych lub jakas szkola 1 dzien no i jakas kara pieniezna ... przeciez to 30 usd i pierwszy raz dopiero ... ktos ma jeszcze jakies zdanie na ten temat ??

To nie jest zdanie, tylko prawo. Jak trafi sie na DA i sedziego ktory za bardzo nie przepada za obcokrajowcami mozna pojsc do pierdla na jakis czas. Kradziez jest kradzieza. If you do the crime be prepared to do the time.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...