Skocz do zawartości

Zielona Karta a rozwód z obywatelem USA.


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was moglby odpowiedziec mi na pytanie: Czy definitywnie strace zielona karte jesli rozwiode sie z mezem przed upływem 2 lat od uzyskania wymienionej karty?

Czy mój wyjazd ze Stanów i powrót do Polski - spowodowany maltretowaniem psychicznym mnie przez meza moze byc w jakimkolwiek stopniu realnym powodem do zachowania karty?

Pozdrawiam

Kama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest trudne, bo to czy stracisz green card zalezy od wielu czynnikow.

Przede wszystkim osoby w Twojej sytuacji biora rozwod (oczywiscie w tych stanach w ktorych mozna) w oparciu o 'obawe o zdrowie/zycie'. Taki rozwod bardzo pomaga potem w uzyskaniu stalej green card (ale nie jest on do tego solo podstawa).

Trzeba powiedziec, ze osoby, ktore staraja sie o zwolnienie z - jak my to nazywamy - podpisu meza na petycji I-751, maja dosc trudne zadanie. Musza udowodnic USCIS, ze slub byl w dobrej wierze, malzenstwo w dobrej wierze oraz rozwod nie z winy aplikanta.

Gdyby bylo latwo dostac taka stala green card po rozwodzie to prawie kazdy (badz kazdy kto bral slub z roznymi intencjami) by sie rozwodzil po dostaniu conditional green card.

Sytuacje pogarsza troche fakt, ze jestes w Polsce, bo jesli tam jestes to po co Ci green card.

Twoje sytuacja nie jest nie do przejscia, ale trzeba by znac szczegoly. Nie jest tak, ze sama podpiszesz aplikacje i napiszesz, ze maz cie maltretowal psychicznie, a urzednik da Ci green card. Oni wymagaja dowodow: stalych wizyt u psychologa, w grupach pomocy ofiarom przemocy, raportow policyjnych, kopii RO, swiadkow i ich sworn statements, potwierdzenia, ze korzystalas np. z legal services itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...