Skocz do zawartości

PROBLEM EMIGRACYJNY-bardzo prosze o odpowiedz


Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Utracilam moj status pierwszego stycznia 2004 roku. Moj chlopak ubiega sie o zielona karte wedlug nowych zasad i zakonczono nie dawno pierwszy etap aplikacji.

Czy po slubie z nim, jako zona moglabym byc dopisana do jego aplikacji bez szkody dla niego i rezultatu deportacji dla mnie? Jesli tak, to kiedy bylby odpowiedni moment na dopisanie ? Czy uzyskalabym w ten sposob jakiekolwiek prawa ?

Zawsze myslalam, ze odzyskanie legalnego pobytu w Stanach jest mozliwe poprzez malzenstwo z Amerykaninem lub cod zwany reforma emigracyjna. Jednak kilku znajomych przekonywalo mnie o tej opcji. Bardzo serdecznie prosze o odpowiedzi

pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utracilam moj status pierwszego stycznia 2004 roku. Moj chlopak ubiega sie o zielona karte wedlug nowych zasad i zakonczono nie dawno pierwszy etap aplikacji.  

Czy po slubie z nim, jako zona moglabym byc dopisana do jego aplikacji bez szkody dla niego i rezultatu deportacji dla mnie? Jesli tak, to kiedy bylby odpowiedni moment na dopisanie ? Czy uzyskalabym w ten sposob jakiekolwiek prawa ?  

Zawsze myslalam, ze odzyskanie legalnego pobytu w Stanach jest mozliwe poprzez malzenstwo z Amerykaninem lub cod zwany reforma emigracyjna. Jednak kilku znajomych  przekonywalo mnie o tej opcji. Bardzo serdecznie prosze o odpowiedzi  

pozdrawiam

Beata

Jak uzyska GC (stempel w paszporcie lub plastik), to dopiero moze zlozyc na Ciebie petycje. Petycja bedzie odrzucona, bo jestes nielegalnie w USA bez statusu imigraycjnego. Oczywiscie sprawa do deportacji.

Musi on odczekac 5 lat w USA, placic podatki, zarejestrowac sie w Selective Service (jesli < 26lat), miec czysty rekord kryminalny i imigracyjny, zdac egzamin na obywatelstwo i dostac akt naturalizacji po przysiedze. Wtedy moze tego samego dnia zlozyc na Ciebie wniosek o GC, twoja sprawa wtedy bedzie zaakceptowana, twoj brak statusu wybaczony i dostaniesz GC po paru miesiacach, a po paru tygodniach od zlozenia petycji i dokumentow na EAD - pozwolenie na prace.

Nie dostaniesz tak predko GC niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...