Skocz do zawartości

jak to teraz jest z tym slubem


aggga

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

ja juz sie troche gubie z tymi przepisami. prosze o wyjasnienie jak to teraz wszystko wyglada. czy moj przyszly maz (obywatel ameryki")moze po slubie (w polsce ) nzlozyc aplikacje na mnnie w Polsce- w ambasadzie)? wiem ze byly zmiany , ze nie moze ale potem znow byly zmiany i wrocilismy do starych zasad ze moze . przez te wszystkie ciagle zmiany juz sie gubie...............

i znow staje przed dylematem co lepsze i szybsze narzeczenska wiza czy slub w polsce??

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

hey.ja bylam w takiej samej sytuacji.po slubie chcielismy zlozyc dokumenty tutaj w Warszawie ale wlasnie zmiana przepisow....ktore nadal obowiazuja.z tego co ja wiem to nie moe maz zlozyc na ciebie dokumentow w Pl.musi to zrobic tam w usa niestety i lepiej zeby sie pospieszyl z tym bo od konca lipca jesli sie nie myle wzrastaja ceny i beda naprawde kosmiczne.my juz okumenty mamy zlozone i czekamy teraz na decyzje z urzedu imgracyjnego.cala ta procedura moze trwac ok roku.zalezy od sprawy.nie wiem jak jest z ta narzeczenska ale tez o tym myslelismy i jednak nam odradzano.Tak jak powiedziala mi Karina:moze bedziesz w usa szybciej o mies,2mies ale cokolwiek jest zwiazanego z urzedem imigracyjnym to sa nerwy kupa szmalu.oprocz tego bedziesz musiala robic legalizacje i wogole.moim zdaniem lepszym razwiazaniem jest zlozyc odrazu dokumenty na GC i przeczekac ten czas w pl a pozniej na legalu atakowac usa.no ale decyzja nalezy do was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos... moj maz wlasnie 2 tyg. temu wyslal papiery do USCIS w vermont, jak sprawdzalam na stronce to tam wlasnie ( a raczej juz od kilku miesiecy) rozpatruja wnioski z marca 2006 czyli trwa to juz ponad rok... strasznie sie zdolowalam... i pytanie - kiedy mozna sie spodziewac przyznania numeru sprawy czy jakichkolwiek wiesci zwiazanych z nasza sprawa - dopiero jak zaczna rozpatrywac wnioski z naszego miesiaca (czyli pewnie za ponad rok) czy moze juz wczesniej nam przyznaja jakis numer i bedziemy sie mogli dowiadywac juz dokladniej jak sie maja sprawy???

a co do pytania co lepsze slub w polsce czy narzeczenska - przylaczam sie do zdania "male_kudlate22" - ja zrobilam tak samo... raz ze nie ma to jak polski slub, dwa - zielona karta juz na wjezdzie... jedyny mankament to to dlugie czekanie, ale heh... czego sie nie robi dla milosci ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankam ja ma wiesci takie od Kariny sprzed moze 2 tyg otoz: osoby ktore skladaly dokumenty pod koniec lutego 2007 maja juz zatwierdzone dokumenty i podjeta decyzje.teraz sa juz przygotowane do wyslania do Warszawy ale to nastapi dopiero sierpien wrzesien.najpierw dostaniecie list z potwierdzeniem przyjecia dokumentow.od ich wplyniecia maja obawiazek odeslac odp w ciagu 10dni i w tym wlasnie liscie dostaniecie nr sprawy i notice date.moj maz zlozyl 19 maja i teraz czekamy na kolejna decyzje.z tego co zauwazylam to cala ta procedura potrwa mniej wiecej rok.ale kazda sprawa jest inna wiec okres oczekiwania tez moze byc rozny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankam ja ma wiesci takie od Kariny sprzed moze 2 tyg otoz: osoby ktore skladaly dokumenty pod koniec lutego 2007 maja juz zatwierdzone dokumenty i podjeta decyzje.teraz sa juz przygotowane do wyslania do Warszawy ale to nastapi dopiero sierpien wrzesien.najpierw dostaniecie list z potwierdzeniem przyjecia dokumentow.od ich wplyniecia maja obawiazek odeslac odp w ciagu 10dni i w tym wlasnie liscie dostaniecie nr sprawy i notice date.moj maz zlozyl 19 maja i teraz czekamy na kolejna decyzje.z tego co zauwazylam to cala ta procedura potrwa mniej wiecej rok.ale kazda sprawa jest inna wiec okres oczekiwania tez moze byc rozny

Troszke inaczej - osoby, ktore maja zatwierdzone petycje przez USCIS maja sprawy kierowane nie do Warszawy, ale do NVC. W NVC znowu wymagane beda rozne dokumenty, aplikacje itd. i po zatwierdzeniu sprawy przez NVC, sprawa idzie do Warszawy, gdzie ustalany jest appointment. Dosc duzo spraw transferuja teraz do CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,  

ja juz sie troche gubie z tymi przepisami. prosze o wyjasnienie jak to teraz wszystko wyglada. czy moj przyszly maz (obywatel ameryki")moze po slubie (w polsce ) nzlozyc aplikacje  na mnnie w Polsce- w ambasadzie)? wiem ze byly zmiany , ze nie moze ale potem znow byly zmiany i wrocilismy do starych zasad ze moze . przez te wszystkie ciagle zmiany juz sie gubie...............  

i znow staje przed dylematem co lepsze i szybsze narzeczenska wiza czy slub w polsce??

dzieki za pomoc

moze zlozyc w Polsce jesli ma stale zamieszkanie w Polsce (to zostalo zmienione na korzysc obywateli USA), co pozniej moze jednakowoz miec skutek nagatywny w aplikacji I-864 (jesli ktos sie, ze tak powiem, 'przyczepi' do tego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankam ja ma wiesci takie od Kariny sprzed moze 2 tyg otoz: osoby ktore skladaly dokumenty pod koniec lutego 2007 maja juz zatwierdzone dokumenty i podjeta decyzje.teraz sa juz przygotowane do wyslania do Warszawy ale to nastapi dopiero sierpien wrzesien.najpierw dostaniecie list z potwierdzeniem przyjecia dokumentow.od ich wplyniecia maja obawiazek odeslac odp w ciagu 10dni i w tym wlasnie liscie dostaniecie nr sprawy i notice date.moj maz zlozyl 19 maja i teraz czekamy na kolejna decyzje.z tego co zauwazylam to cala ta procedura potrwa mniej wiecej rok.ale kazda sprawa jest inna wiec okres oczekiwania tez moze byc rozny

Na dzien dzisiejszy (bo to sie zmienia non stop), Twoja sprawa moglaby miec taki obrot:

- zatwierdzenie I-130 ==> okolo 20 wrzesnia

- transfer do NVC ==> okolo 5 pazdziernika

- otrzymanie przez ciebie pierwszych dokumentow z NVC ==> okolo 5 listopada

- zatwierdzenie petycjie przez NVC ==> okolo 5 lutego

- transfer sprawy do Warszawy ===> okolo 15 lutego

- wizyta w ambasadzie ==> poczatek kwietnia 2008.

To jest to jak to dzisiaj wyglada, ale za miesiac moze byc zupelnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy (bo to sie zmienia non stop), Twoja sprawa moglaby miec taki obrot:  

- zatwierdzenie I-130 ==> okolo 20 wrzesnia  

- transfer do NVC ==> okolo 5 pazdziernika  

- otrzymanie przez ciebie pierwszych dokumentow z NVC ==> okolo 5 listopada  

- zatwierdzenie petycjie przez NVC ==> okolo 5 lutego  

- transfer sprawy do Warszawy ===> okolo 15 lutego  

- wizyta w ambasadzie ==> poczatek kwietnia 2008.  

To jest to jak to dzisiaj wyglada, ale za miesiac moze byc zupelnie inaczej.

dzieki wielkie karina, oczywiscie zdaje sobie sprawe ze to wszystko moze wygladac roznie, ale mam juz jako taki punkt zaczepienia... teraz tylko trzymac kciuki zeby to wszystko poszlo jaknajszybciej i bez zadnych problemow... no i czekac na kolejne papiery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...