Skocz do zawartości

Do Kariny.....


Jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis mialam interview. Wszystko ok ale mila pani powiedziala ze nie otrzymali jeszcze potwierdzenia z FBI (zlozone 1.5 roku temu) wiec musza jeszcze poczekac, ona przekarze ta teczke innej pani ktora zadecyduje. Dla niej wyglada wszystko dobrze i niby green card ma przyjsc poczta od 4-6 tyg. Czy to jest normalne?? Czy poprostu mam oczekiwac poczta odmowy. Sama nie wiem co mam myslec. Karinko i inne dobrze poinformowane osoby prosze odpowiedzcie mi bo ja przez ten czas to ducha wyzione przez te nerwy. Dziekuje za kazda odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mialam interview. Wszystko ok ale mila pani powiedziala ze nie otrzymali jeszcze potwierdzenia z FBI (zlozone 1.5 roku temu) wiec musza jeszcze poczekac, ona przekarze ta teczke  innej pani ktora zadecyduje. Dla niej wyglada wszystko dobrze i niby green card ma przyjsc poczta od 4-6 tyg. Czy to jest normalne?? Czy poprostu mam oczekiwac poczta odmowy. Sama nie wiem co mam myslec. Karinko i inne dobrze poinformowane osoby prosze odpowiedzcie mi bo ja przez ten czas to ducha wyzione przez te nerwy. Dziekuje za kazda odpowiedz...

Moja droga... Najgorsza rzecza jest sprawdzanie rekordu z FBI. Generalnie taki rekord sprawdzony jest w ciagu 30 dni (okolo 75% spraw), w ciagu 90 dni (20%) i pozostaje jeszcze te 5 %. Jezeli chodzi o odciski to sa one wazne rok. I wedlug prawa jesli odciski byly pobrane rok temu lub dluzej - przed podjeciem ostatecznej decyzji USCIS musi wezwac aplikanta ponownie na odciski (i ponowne sprawdzanie). Name check - to samo. Jesli sa opoznienie - lepiej juz zaczac monitorowac sprawe.

Jesli pytasz mnie czy ja bym czekala - to odpowiedz brzmi: nie. Karta i owszem przyjdzie 4-6 tygodni, ale od decyzji, a z decyzja tak jak Ci napisalam moze byc roznie.

Daj mi znac jesli masz jakies pytania badz moge w czyms pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie dostalam decyzji od razu - interview mialam w Gardec City na Long Island, NY, zdaza sie tak czasami.

Interview mialam 23 Marca 2006 karte dostalam 5 Maja.

Wszystko bedzie dobrze!

Krysia

Decyzja o wydaniu Green Card a sprawa, ze ktos nie ma jeszcze wynikow z FBI, a sprawa toczy sie juz ponad rok - to dwie rozne, niepowiazane ze soba sprawy sprawy. Lepiej dmuchac na zimne niz czekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Jednak co to znaczy ze mam monitorowac sprawe i nie czekac. Odciski mialam na poczatku roku , wszystkie papiery sa kompletne, sponsorstwo przejala siostra bo mama gl. sponsor nie zdazyla kontynuowac sprawy gdyz zmarla. Z siostra dolaczylismy list "humanitarny" na interview, dlatego ta pani nie mogla zatwierdzic tej sprawy bo to inna pani musi to zrobic jak zostal juz doreczony ten list. Zabrano mi takze biala kartke. No i tez dochodzi te FBI, czyli to sprawdzenie przez FBI sie jednak przedluzy?? Mialam nadzieje jednak ze to pojdzie szybciej a tu widze ze sprawy moga sie jednak pokaplikowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja...

Od czego zalezy ze takie sa roznice czasowe w sprawdzania przez FBI..

Im dluzej to trwa to znaczy ze czegos sie dopatruja, podejzewaja - ja niczego nie mam na sumieniu.....

Byc moze moja sprawa byla przerwana bo po smierci mamy nie dostarczylam kilku dokumentow, ale sprawa nie byla zamknieta nigdy tylko pozniej wznowiona i Immigration nie zglosilo tego w odpowiednim czasie , czy to mozliwe????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Jednak co to znaczy ze mam monitorowac sprawe i nie czekac. Odciski mialam na poczatku roku , wszystkie papiery sa kompletne, sponsorstwo przejala siostra bo mama gl. sponsor nie zdazyla kontynuowac sprawy gdyz zmarla. Z siostra dolaczylismy list "humanitarny" na interview, dlatego ta pani nie mogla zatwierdzic tej sprawy bo to inna pani musi to zrobic jak zostal juz doreczony ten list. Zabrano mi takze biala kartke. No i tez dochodzi te FBI, czyli to sprawdzenie przez FBI sie jednak przedluzy?? Mialam nadzieje jednak ze to pojdzie szybciej a tu widze ze sprawy moga sie jednak pokaplikowac :)

Poruszasz dwie rozne rzeczy: na poczatku myslalam, ze chodzi tylko o FBI, bo tak wnioskowalam z twojego postu, teraz jednak abys mogla uzyskac green card (czyli aby decyzja byla pozytywna) muszisz, z tego co opisujesz, spelnic w sumie trzy warunki: 1. FBI oraz 2. decyzja urzednika, ktora nie ma nic wspolnego z FBI tylko z tym czy Ty naprawde mozesz dostac green card kiedy sposnor byl zmieniony oraz 3. decyzja urzednika, ktora zatwierdza sprawe po pozytywnym rozpatrzeniu pnuktow 1 oraz 2.

Nie wiem co dolaczalas, nie wiem czym motywowalas swoj hardship , wiec nie moge Ci powiedziec ile to moze zajac.

Inna rzecz, ze nie kazda sprawa, nawet jesli masz substitute sponsor, kwalifikuje sie aby osoba w twojej sytuacji otrzymala green card. To jest zawsze matter of discretion. I tu musisz sprawdzic przede wszystkim czy I-130 bylo approved zanim zmarla mama, jesli tak - szanse sa duzo wieksze na otrzymanie pobytu stalego w USA. USCIS sprawdzi teraz czy byly podpstawy do humanitarian reinstatement czyli czy fakt, ze zmarl glowny sponsor bedzie welka krzywda dla ciebie o twojej rodziny w USA jesli nie bedziesz miala pobytu stalego. Wazne jest tez by sprawdzic kiedy byla wypelniona petycja I-130 - jesli przed 13 marca 2002 to nalezalo wystapic o reinstatement do USCIS (badz napisac motion to reconsider).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikuje Karino za odpowiedz i przepraszam za niescislosc w pytaniu.

1. zatwierdzenie sponsora - mamy mialam jakies 5-6 lat temu i czekalam na swoja date no i mama sie nie doczekala.

2. podlegam pod sekcje 245i ( petycja zloziona przed koncem kwietnia 2001)

3. siostra dostarczyla rozliczenia z IRS, ja tez dolaczylam na interview z ostatnich trzech lat

Pani na interview poowiedziala ze wszystko jest ok i gdyby od niej zalezalo to przybila by pieczatke. no ale to czekanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikuje Karino za odpowiedz i przepraszam za niescislosc w pytaniu.

1. zatwierdzenie sponsora - mamy mialam jakies 5-6 lat temu i czekalam na swoja date no i mama sie nie doczekala.

2. podlegam pod sekcje 245i ( petycja zloziona przed koncem kwietnia 2001)

3. siostra dostarczyla rozliczenia z IRS, ja tez dolaczylam na interview z ostatnich trzech lat  

Pani na interview poowiedziala ze wszystko jest ok i gdyby od niej zalezalo to przybila by pieczatke. no ale to czekanie    :)

Dalej sa to trzy sprawy ktore wyzej opisalam. Bo nie masz ani FBI, ani decyzji urzednika. Taka decyzja urzednika, to nie decyzja kogos kto przeslu[beeep]e przy adjustment tylko niestety decyzja odgorna. I to co powiedziala pani oficer na rozmowie to tylko jej zdanie. Tak wiec dalej potrzebujesz aby FBI potwierdzilo Twoje nazwisko/odciski itd; a urzednik zatwierdzil Twoja zmiane sponsora plus zatwierdzil cala sprawe. Sekcja 245(i) tu nie jest ani pomocna ani niepomocna. Urzednicy sa rozni - jedni usiada i rozpatrza sprawe zaraz, inni maja wszystko daleko gdzies.

Poczekaj jeszcze 2 tygodnie i daj mi znac jak nic sie nie bedzie dzialo, dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...