Skocz do zawartości

amnestia


cavscout

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko dodam, ze zaczyna sie wzmozone deportowanie osob, ktore maja wyroki deportacji badz voluntary departure a nie opuscili USA. W ubieglym roku deportowano 200,000 osob, 2 lata temu ta liczba byla w przyblizeniu okolo 25,000. W tym roku liczba deportacji ma znacznie przekroczyc liczbe z roku ubieglego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzej wobec nielegalnych

Zaledwie tydzień po tym, gdy w Senacie przepadła ustawa o reformie imigracyjnej, władze stanowe na własną rękę próbują wprowadzać prawo wymierzone przeciw nielegalnym. Gubernator stanu Arizona Janet Napolitano podpisała ustawę, która ma na celu walkę z nielegalną imigracją.

Ustawa wymaga od pracodawców sprawdzania, czy zatrudnieni w ich firmach pracownicy mają prawo do pracy w Stanach Zjednoczonych. Niepodporządkowanie się ustawie pociąga za sobą surowe kary dla pracodawców, z zamknięciem biznesu włącznie.

Zaostrzenie przepisów o zatrudnianiu nastąpiło kilka dni po tym, gdy w Senacie przepadł projekt ustawy o reformie imigracyjnej, zakładający możliwość zalegalizowania milionów nieudokumentowanych imigrantów mieszkających w USA i wprowadzenie programu tymczasowych wiz pracowniczych dla cudzoziemców.

Gubernator Napolitano wyjaśnia, że musiała zadziałać, ponieważ jej zdaniem Kongres nie jest w stanie rozwiązać problemu nielegalnych na szczeblu federalnym. "Imigracja znajduje się w gestii władz federalnych, ale właśnie okazało się, że Kongres nie jest zdolny przeprowadzić kompleksowej reformy prawa imigracyjnego, której potrzebuje nasz kraj" - powiedziała gubernator.

Arizona jest jednym ze stanów, do których dostaje się najwięcej nielegalnych imigrantów. Według nowego prawa za zatrudnienie nielegalnego będzie groziło pracodawcy najpierw czasowe wstrzymanie licencji na prowadzenie określonego biznesu. Gdy jeszcze raz okaże się, że pracodawca nie przestrzega przepisu, może całkowicie stracić prawo do prowadzenia działalności gospodarczej na terenie stanu Arizona. Gubernator nazwała to "karą śmierci dla biznesu".

Nie jest to pierwsza próba zaostrzania przepisów imigracyjnych na szczeblu lokalnym. Podobna ustawa obowiązuje już w stanie Georgia. Kilka miesięcy temu władze miasteczka Hazletown w Pensylwanii próbowały przeforsować przepisy, w myśl których właściciele domów mieliby sprawdzać status imigracyjny osób, którym wynajmują mieszkania. Podobne inicjatywy podejmowały władze miast Farmers Branch, Texas i Riverside, New Jersey.

AJ

http://dziennik.com/www/dziennik/wiad/lok.htm#1

Tak myslalem ze to sie tak skonczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i tak "meksyki" (jak się mówi na latyno-amerykanów np w Południowej Karolnie - nie wiem jak gdzie indziej :)) będą lawinowo napływać z południa - i żadna ustawa tutaj nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...