Skocz do zawartości

przeterminowana i utracona zielona karta??


patyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Data ważności mojej Zielonej Karty skończyła sie jakieś 2 lata temu, wyjechałem z USA 11 lat temu, razem z matka, która wcześniej wylosowała wizę imigracyjną na loterii. Miałem wyrobiony Biały Paszport jednak nie skorzystałem z niego i on również uległ przteterminowaniu.

Słyszałem od znajomych z USA, że zdazają się przypadki, że ludzie wjeżdżają na starych kartach lub na wizach turystycznych i na miejscu składają o wydanie karty Permament Resident czy jakoś tak.

Czy jest możliwe odzyskanie Zielonej Karty jeżeli przez cały ten okres nie przebywało się w USA??

Interesuje mnie to ponieważ i tak mam zamiar pojechać w wakacje do stanów do ojca i chciałbym mieć możliwość swobodniejszego podrużowania do niego, bo na zniesienie wiz na próbe lub na stałe nie wierze:)

I jeszcze jedno czy numer Social Security nadany przed 12 laty jest nadal aktualny i czy dzięki niemu mogę pracować na terenie USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja Mama byla glowna aplikantka na loterie wizowa?To ze skonczyla sie waznosc Twojej karty to 1..ale to ze Cie nie bylo w USA 11 lat to na tym mogles stracic juz GC ,,wystarczy nie byc w USA ponad 1 rok aby utracic status stalego rezydenta a Ty nie byles 11 lat.

Twoj numer nadal jest wazny ale zebys mogl pracowac legalnie potrzebujesz do tego wizy pracowniczej,GC bo sam numer nic Ci nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym probował wjechac na nie aktualnej karcie to pewnie skonczylo sie deportacjaalbo zakazem wjazdu na teren USA na 10 lat :)

Miałem zamiar wjechac na wizie turystycznej i na miejscu starac sie o przedłużenie albo raczej o wydanie nowej lub następnej Zielonej Karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patyk z ta wiza to nie tak szybko poniewaz musisz odpowiedziec na pytanie czy kiedys miales wize na pobyt staly oraz czy ktos z Twojej rodziny jest na terenie USA i podac jaki tam ma status.

zataisz cos z tych rzeczy i jak dojada to wtedy bedziesz mogl zapomniec o USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...