Skocz do zawartości

Interview GC


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
KW - pisalas, ze na interview zabralas towoj EAD, co to jest?

Pozwolenie na pracę.

Jezeli wyslalismy ze wszystkimi dokumentami Afiidavit of Support musimy to przyniesc jeszcze raz? (Mam kopie).

Jak każą przynieść to przenieście. Jak nie poproszą to po co? :)

Skad bede wiedziala, ze dostalam GC czy nie?

Najczęściej mówią od razu po interview. W razie braku niektórych dokumentów poproszą o dosłanie i odpowiedź dostaniesz potem pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj po pierwszym Interview daja GC na 2 lata nastepna dostaniesz na 10 lat.

Gocharynka, to nie ma związku z tym czy jest to pierwsze czy kolejne interview, tylko z tym ile trwało małżeństwo w momencie przyznania GC. Jesli 2 lata lub więcej - dostaje sie od razu 10 letnią GC. Małżeństwa z krótszym stażem "owocują" 2 letnią, tzw. conditional GC. Tak jak opisałaś, po 2 latach bez 90 dni trzeba wystąpić o zniesienie conditions.

sloneczko85, wcale nie jest powiedziane że będzie drugie interview, ja znam osobę która tylko wysłała podanie o zniesienie conditions i bez ceregieli dostała pocztą 10 letnią GC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gocharynka, interview poszlo bardzo szybko. Czekalismy ok 20 min, sama rozmowa trwala ok 15-20 min. Na samym poczatku Pani zapytal sie kto pomagal na wypelniac dokumenty, bo jest maly problem. Powiedzielismy, ze sami a ona sie usmechnela. Okazalo sie, ze moj maz nie wypelnil G-325A, tylko podpisal (Byl przekonany, ze nie musi tego robic) Wiec Pani wypytywala sie o brakujace informacje (Ta procedura zajela ok 10 min bo zaczeli schodzic na inne tematy) Mnie samej malo zadala pytan. No, musiala odpowiedziec na obowiazkowe pytania typu czy np jestem terrorystka itp. Pani zapytala sie o imiona rodzicow, gdzie sie poznalismy, czy mamy dzieci, kiedy i gdzie byl slub. No i co chwile ktos przychodzil i wyjadal jej slodkosci :) Przegladnela tez zdjecia (ale nie zabrala zadnego) i zabrala moja EAC. Pani byla bardzo mila, tlumaczyla dlaczego GC tylko na dwa lata, kiedy dostane karte, zmienila adres zamieszkania w dokumentach itp. Ogolnie interview poszlo bardzo szybko i bez stresowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gocharynka, interview poszlo bardzo szybko. Czekalismy ok 20 min, sama rozmowa trwala ok 15-20 min.

Poczytalem i widze, ze nie robia problemow.

Moja kolej nadchodzi za 2 tygodnie - trzymajcie kciuki.

Aha, mam pytanie do bardziej doswiadczonych.

Rozmowe mam dokladni 15 dni przed moja druga rocznica slubu - jak sadzicie, co z tym fantem zrobia? Bedzie condition czy raczej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem i widze, ze nie robia problemow.

Moja kolej nadchodzi za 2 tygodnie - trzymajcie kciuki.

Trzymamy :P

Aha, mam pytanie do bardziej doswiadczonych.

Rozmowe mam dokladni 15 dni przed moja druga rocznica slubu - jak sadzicie, co z tym fantem zrobia? Bedzie condition czy raczej nie?

Będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...