Skocz do zawartości

7 dni pobytu w USA raz na rok by nie stracić GC???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów, mam takie małe pytanko. Wczoraj wróciłem z Chicago, byłem tam bardzo, bardzo krótko, tym razem by nie stracić GC. I moja przyjaciółka oznajmiła mi na miejscu (uzyskała informacje od swojego adwokata, który ponoć specjalizuje się w prawie imigracyjnym) że teraz by nie stracić zielonej karty należy być minimum 7 dni w USA nie rzadziej niż raz w roku. Namawiała mnie bym przedłużył pobyt, bo stracę GC. Mimo wszystko wróciłem w zaplanowanym wcześniej terminie, czyli po pięciu dniach.

To, że należy pilnować okresu roku, to wszyscy chyba wiedzą, wiedziałem i ja - i dlatego leciałem teraz na tak krótko, ale z tymi siedmioma dniami to cały czas mi się nie chce wierzyć. Choć w mojej głowie zakiełkowała lekka niepewność.

Jeżeli ktoś słyszał o tym temacie to proszę o jakieś konkretne wypowiedzi.

O tym terminie 7 dni powiedziały mi też innne znajome osoby mieszkające w Chicago.

Pozdrawiam wszyskich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów, mam takie małe pytanko. Wczoraj wróciłem z Chicago, byłem tam bardzo, bardzo krótko, tym razem by nie stracić GC. I moja przyjaciółka oznajmiła mi na miejscu (uzyskała informacje od swojego adwokata, który ponoć specjalizuje się w prawie imigracyjnym) że teraz by nie stracić zielonej karty należy być minimum 7 dni w USA nie rzadziej niż raz w roku.  

Pozdrawiam wszyskich :)

Nie niczego nie słyszałem sam latam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden limit 7 dni nie istnieje. Nie istnieje tez limit dni 5, 13 czy 44.

Znajomi ci glupot naopowiadali zeby ci za wesolo nie bylo - takie jest moje zdanie.

Natomiast twoja zielona karta moze zostac uniewazniona ZAWSZE

(kiedys karty mialy napis "this card may be revoked by INS - nie wiem jak jest teraz) gdy urzednik emigracyjny a potem sad stwierdza, ze nie spelniasz wymogow rezydencji.

Polecam przemyslenie terminu: Permanent Resident.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestem adwokatem lat sporo, tak o zadnych 7 dniach nie slyszalam. Ale skoro Twoja znajoma powiedziala, ze wie to od adwokata specjalizujacego sie w prawie imigracyjnym, to powiedz jej zeby adwokat podal jej konkretny przepis prawny, ktory stwierdza cokolwiek na temat 7 dni. Ulatwie mu szukanie i od razu powiem, ze taki przepis nie istnieje.

Ale warto podkreslic, ze nie ma jednoznacznej odpowiedz ile czasu trzeba przebywac na terenie USA w ciagu roku aby nie stracic green card. I tu ma racje Jim Beam mowiac, ze Premanent Resident to osoba mieszkajaca na stale w USA. Na stale nie znaczy, ze wystarczy 10 dni w roku. I rzeczywiscie teraz sa bardzo czeste przypadki, ze na granicy zatrzymywana jest green card, a decyzja co do tego czy ktos moze dalej miec te green card czy nie, zostawia sie sedziemu imigracyjnemu. Moze sie komus udac i beda go wpuszczac 5 razy, ale to nie znaczy, ze wpuszcza kogos po raz 6. Owszem jesli ktos placi tu podatki, ma stale miejsce zamieszkania, konto w banku, rodzine, prace itd. wtedy sedzia nie ma pytan do takiego czlowieka, ale jesli ktos nie ma tu nic, a lata tylko po to aby latac - wtedy moze byc ciezko. Jesli chcecie konkretne przypadki to moge opisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też tak słyszłam. A poza tym to trzeba chyba raz na 6 miesiecy a nie raz na rok. Radziłabym Ci raczej staranie sie o bialy paszport bo wtedy mógłbyś latać raz na rok.

Ja widze ze ejsteś rezydentem, takze chciałam sie zpaytać po jakim czasie od zamknięcia sprawy w NVC dostales wezwanie na rozmowe z konsulem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...