Skocz do zawartości

Do Osob ktore przeszly procedure o K1


Kinjur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

wraz z moim narzeczonym mamy juz przygotowane papiery o K1, ktore sprawdzalam chyba z milion razy. Jednak ogarnela mnie jakas panika, ze cos moze byc nie tak badz nasze dokumenty nie zostana zaakceptowane. Czy uda sie nam przejsc przez to wszystko bez pomocy prawnika? Czy Wy zrobiliscie to sami czy tez z czyjas pomoca?Tak bardzo chcialabym juz miec pewnosc, ze wszystko jest ok i ja i moj kochany bedziemy wkrotce razem. Cala zawartosc bedzie kosztowala $455, to strasznie duzo. Boje sie...

Prosze pomozcie mi troche podniesc sie na duchu, bo inaczej zwariuje!

Pozdrawiam serdecznie i dziekuje,

Kinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jednak warto jest sleczyc i meczyc komputer :) Do tej pory myslalam, ze skoro moj narzeczony jest z Louisiany wszystkie dokumenty powinny byc wyslane do Texasu, jednak po wejsciu na strone USCIS i otworzeniu zalacznika do I-129F petycji, przekonalam sie ze bylam w bledzie. Jak widze, teraz sa dwa miejsca: CA i VT. Czyli aplikujemy do VT. A moze ja cos zle czytam?

Czy ktos cos na temat wie?

Przepraszam, ze ciagle mecze Was swoja osoba, ale ja zwyczajnie chce byc pewna, ze wszystko robie poprawnie i moje dokumenty dojda w prawidlowe miejsce.

Dziekuje !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A. Mozna samemu o ile nie masz zadnych komplikacji imigracyjnych (waiver, przesiedziane wizy itp)

Jesli poczytasz dokladnie wszystkie wnioski wraz z instrukcjami to bedzie OK, co do roznych porad to polecam poczytac na www.visajourney.com.

B. jak w instrukcjach:

If you live in the United States:

File Form I-129F at the service center listed below basedon where you live.

Mail your Form I-129F package to:

USCISVermont Service CenterAttn: I-129F75 Lower Welden StreetSt. Albans, VT 05479-0001

Vermont Service Center Filings

File form I-129F with the Vermont Service Center if youlive in:

Alabama, Arkansas, Connecticut, Delaware, Florida,Georgia, Kentucky, Louisiana, Maine, Maryland,Massachusetts, Mississippi, New Hampshire, New Jersey,New Mexico, New York, North Carolina, Oklahoma,Pennsylvania, Puerto Rico, Rhode Island, South Carolina,Tennessee, Texas, Vermont, Virginia, U.S. Virgin Islands,West Virginia and the District of Columbia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, ja i moj ukochany zlozylismy juz dokumenty do USCIS, w sierpniu mijaja 3 miesiace od daty wplywu. Jak na razie wszystko stoi w miejscu. Korzystalismy z adwokata bo razem z narzeczonym nie mielismy na tyle czasu aby samemu sie tym zajac. Czy jest ktos kto w tym roku dostal K1? Bardzo prosze, dajcie jakies rady... Ile jeszcze trzeba bedzie czekac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze powiedzcie mi, czy w przypadku gdy jestem juz w Polsce, musze wypelniac punkt 12 na petycji 129F ?Chodzi mi dokladniej o Record Number(I-94). Jesli tak, to co to w ogole jest i jak moge go zdobyc? Sadzilam, ze moge ten punkt ominac, ale moj narzeczony twierdzi ze potrzebny mu ten numer, a ja nie wiem skad mam go wziac.

W listopadzie tego roku konczy mi sie 2-rule(212a), ale pani w konsulacie powiedziala, ze juz teraz mozemy skladac papiery, bo to troszke trwa. Najwyzej przeloza mi interview na pozniejszy termin.

Pozdrawiam Was serdecznie i dziekuje za wszystkie podpowiedzi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze stron visajouney wyglada ze czas oczekiwania na K1 od zlozenia papierow do wizyty w ambasadzie to okolo 6 miesiecy, zaleznie od daty zlozenia, kraju i service center:

http://www.visajourney.com/timeline/k1list...p7=All&dfile=No

http://www.visajourney.com/timeline/stats.php

wedlug stron USCIS, rozpatruja obecnie 129F ze stycznia 2007 :)

https://egov.uscis.gov/cris/jsps/Processtim...eviceCenter=VSC

powodzenia i cierpliwosci

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Ja też mam parę pytan o K1, bo dopiero bede wszystko zaczynac:

1) Bylam dwa razy w USA na work&travel, w 2006 r i w tym-2007. Zawsze wracalam w terminie, ale w ubieglym roku nikt mi nie zabral formularza I-94 a ja zorientowalam sie ze go wciaz mam pare dni przed kolejnym wylotem. Czyli bylo juz za pozno na wyslanie go i korekte. Mimo to nie mialam zadnych problemow z kolejnym przejsciem przez granice. Osoba z biura work and travel powiedziala mi ze jak mnie drugi raz wpuszcza to nie mam sie o co martwic i moge zapomniec o tym nieodeslanym I-94. (w tym roku zwrocilam uwage zeby mi to zabrali...) Tylko czy nie bede miec teraz problemow starajac sie o K1?

2) Znam sie z moim chlopakiem dosc krotko, od 5 miesiecy ale wiemy ze chcemy byc razem na zawsze. Mamy mnostwo zdjec razem z tego okresu, maile i rachunki telefoniczne zaczely sie tak naprawde dopiero od mojego powrotu wiec za wiele ich jeszcze nie ma.... Z drugiej strony mam karty pokladowe z lotu do USA i moge tez udowodnic ze pracowalam tam gdzie on (w pracy sie poznalismy). Tylko czy to wystarczy???? Czytalam ze ludzie staraja sie o K1 po latach znajomosci i przychodza z pudlami dokumentow...No ale ja nie chce tyle czekac, bo im dluzsza rozlaka tym mniejsze szanse na to ze zwiazek sie utrzyma. I juz naprawde nie wiem co robic....

Boje sie strasznie tych wszystkich formalnosci i tego ze moglabym stracic mojego ukochanego przez to ze ktos nie pozwoli nam byc razem...Ale slyszalam tez ze przyznawalnosc wiz K1 to 95% jesli papiery sa ok...Jednym slowem-nie wiem juz nic.

Jesli macie jakies rady prosze napiszcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do I-94 tu masz link, gdzie znajdziesz dopowiedz na swoje pytanie :

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...e-do-kraju.html

a jesli chodzi o pytanie nr2 to czy to wystarczy bedzie wiedzial tylko konsul rozpatrujacy twoja sprawe... ale jesli martwisz sie, ze nie uwierzy, ze po 5 miesiacach znajomosci chcecie sie pobrac, to zawsze zostaja inne mozliwosci, np. slub w polsce i ubieganie sie o wize dla malzonkow, albo wyjazd na turystycznej i slub w usa i tam czekanie na legalizacje pobytu... musicie sie na cos zdecydowac...

a jesli oboje wiecie czego chcecie i sie naprawde kochacie to nawet dluga rozlaka nie jest az taka przeszkoda i da sie mimo niej utrzymac zwiazek... wiem cos o tym

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...