Skocz do zawartości

Sponsor Zielonej Karty


Rekomendowane odpowiedzi

Sponsorem moze byc:

1. pracodawca

2. czlonek rodziny: matka/ojciec => jesli maja green card (a ty jestes kawalerem/panna) badz obywatelstwo (w tym przypadku aplikant moze byc stanu wolnego badz zamezna/zonaty); rodzenstwo - jesli sa obywatelami USA; syn/corka (jesli ma obywatelstwo USA); maz/zona (jesli ma green card badz obywatelstwo)

3. sam mozesz sie sponsorowac (przez inwestycje badz przez wybitne zdolnosci tzw. EB-1)

Ani przyjaciolka ani dalsza rodzina (kuzyn, wujek, dziadek itd.) nie moga zlozyc petycji o sponsorowanie, chyba, ze maja swoja firme, przez ktora beda sponsorowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Karina, napisalas w tym watku, ze mozna sie samemu sponsorowac przez inwestycje lub EB-1. A czy moze mialas taki przypadek lub widzisz mozliwosc sponsorowania sie na EB-2 (jako wlasciciel i jednoczesnie pracodawca) w czasie pobytu na wizie E-2? To by ograniczylo wymog zatrudnienia na pelen etat 10 osob w US (zapewne w ciagu pierwszych 2 lat) przy sponsorowaniu sie przez inwestycje.

Z gory dziekuje za pomoc!

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny!!

Mam takie pytanie ,czekam na pozwolenie na prace i na GC,ale jakos ciagnie sie dlugo .

i tu moje pytanie ,czy w jakims banku moge zalozyc konto i przeslac swoje dolary tu do Stanow (JESTEM W USA),

Bylam w bank of america i powiedzano mi ,ze dopiero jak dostane numer socjalny,ale moze inne banki nie wymagaja tego?

drugie pytanie ,czy moge otworzyc jakas dzialalnosc bez pozwolenia na prace?,oczywiscie nie zatrudniajac sie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam tam konto za krotko by cokolwiek powiedziec. Pozniej przenioslam do mniejszego, regionalnego banku w ktorym maz ma konto.

Jak juz bedziesz otwierala to pamietaj, ze za konto oszczednosciowe (savings) pobieraja oplaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta dzialalnoscia gospodarcza to chyba mozna, bo znalem kilka osob ktore prowadzily firmy nie majac nawet uregulowanego statusu.

Oczywiscie jednym sie udaje a drugim nie. Nie mam pojecia jakie dokumenty sa wymagane przy zalozeniu takiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...