Skocz do zawartości

Co robicie z dolarami po Work&Travel


klaudek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Najlepsza inwestycja jest przekazanie tych dolarow mi. Po co komu ból glowy i zadreczanie sie co zrobic z tymi dolarami. Zrobie to za darmo i odciaze was z tych problemow, wezme za darmo te dolary. Mozecie mi nawet je wplacic na konto odrazu, zebyscie nie musieli sie martwic, ze gdzies zginely po drodze.

I pamietajcie moja zyczliwosc!

nie chcemy cie przeciążąć - część środków możecie mi przekazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

żarty żartami ale dzisiaj dolar stoi po 2.47 złotych polskich.. mój kuzyn akurat ostatnio pracował w USA, niedługo wraca i się właśnie zastanawia co robić. Wymienić wszystko po tym śmiesznym kursie i zainwestować w jakiś fundusz w polsce, czy trzymać i czekać aż $ pójdzie w górę?

Ja będąć w takiej sytuacji najchętniej zainwestowałbym w coś w USA i czekał na moment aż dolar podskoczy. Wtedy przez cały okres czekania pieniądze by na siebie zarabiały. Tylko czy może ktoś coś poradzić? czy w Stanach są odpwowiedniki polskich funduszy inwestycyjnych? giełda odpada bo zaduże ryzyko, chodzi bardziej o pewną inwestycję z mniejszym lub większym ale zyskiem. A może zwykła lokata długookresowa w banku? jakie tam mają oprocentowania? oczywiście konto było by na obywatela USA (rodzina). jeśli może ktoś coś poradzić to z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek_kkk np mozesz zalozyc sobie konto w mbanku i tam kupno funduszy masz za darmo a w innych bankach masz prowizje.

mam konto mBanku. tylko chodzi mi o to że aby zinwestowac w polski fundusz to wtedy moj kuzyn musialby wymienic $$$ na PLN po smiesznym kursie 2.4 który jest obecnie. A podobno jeszcze bardziej spadnie bo ludzie pozbywają się masowo dolarów.

ja mu radze aby zarobione dolary zainwestowal w jakims amerykanskim banku, na jakis procent i czekal az dolar sie odbije od dna, możliwe gdy amerykanie wyjdą z iraku. Czy ktoś ma jakieś porady o inwestowaniu zarobionych dolarów gdzies w USA ? może w tym banku?: http://www.bankofamerica.com/deposits/chec...?template=cd_10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie :) są fundusze przyjmujące wpłaty w dolarach - najczęściej są to fundusze tzw młodej / nowej europy - ale nie tylko

nie znam konkretnych nazw funduszy także sugeruję skontaktować się z doradcą Open Finance lub Expander i niech powiedzą jakie mamy do wyboru obecnie ;)

w stanach również są fundusze inwestycyjne - kilku jeśli nie kilkunastokrotnie więcej niż u nas ;-) jednakże nie polecam tego (kwestie podatku, prawa itd - w Polsce mają pomysł na zniesienie podatku od inwestycji ;):D :D)

rozwiązanie:

przywozi USD do Polski, otwiera konto walutowe w mBanku, składa wniosek o Supermarket Funduszy Inwestycyjnych - znajduje za pomocą doradcy odpowiedni fundusz (najlepiej jakiś parasolowy) przyjmujący wpłaty w USD - i czeka :D

przynajmniej ja bym tak zrobił, gdybym nie sprzedał na początku września swoich USD po kursie 2,78 czy 2,79 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...