Skocz do zawartości

Two years rule does apply a zmiana statusu


Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie jestem na internshipie w Usa i niestety w paszporcie mam nieszczesne two years rule does apply.

Wysylalem juz papiery o no objection letter do polskiej ambasady i Department of State.

Mam w zwiazku z moja sytuacja pytanie, po uzyskaniu no objection rule planuje rozpoczac studia tutaj co wiaze sie ze zmiana statusu na f1. W przyszlym roku musialbym jednak wrocic do Polski na kilka tygodni, wiem ze tam musialbym sie starac o nowa wize i tu pojawia sie pytanie czy mam szanse na dostanie wizy w Polsce, skoro mam two years rule w paszporcie??

czy ktos byl w podobnej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zniesc ten 2 letni zakaz wjazdu ,inaczej mozesz zapomniec o wize studenckiej .Na forum masz to opisane co nalezy zrobic,szukaj pod waiver.

teoretycznie o wize studencka mozna sie ubiegac nawet bez zniesienia zakazu, jednak zawsze lepiej to zniesc. Ja juz zaczalem zalatwiac, wyslalem potrzebne papiery i teraz czekam !

moje pytanie dotyczylo czego innego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie o wize studencka mozna sie ubiegac nawet bez zniesienia zakazu, jednak zawsze lepiej to zniesc. Ja juz zaczalem zalatwiac, wyslalem potrzebne papiery i teraz czekam !

moje pytanie dotyczylo czego innego !

W teorii wiele rzeczy jest mozliwych. Jednak zmiana statusu na F jesli masz sekcje 212 (e) jest w 99% niewykonalna (nawet jesli teoretycznie mozna sie o taka zmiane statusu ubiegac). Dobrze robisz, ze juz zaczales zalatwiac waiver.

Jesli zmienisz tu status na F, a potem podejdziesz do konsulatu po promese wizowa to szanse masz dosc male aby ja dostac. Nie jest to niemozliwe, ale taka promesa jest ciezka do zdobycia. Konsul patrzy na to, ze Ty miales inna promese kiedy byles w USA, na terenie USA zmieniles status, a teraz chcesz aby wbito ci promese do paszportu. Na pewno duze znaczenie ma do jakiej szkoly pojdziesz - male szkolki jezykowe nie sa nawet w stanie konkurowac z uniwersytetami. Znam przypadki kiedy osoby w Twojej sytuacji dostaly promesy, ale to jest tylko niewielki procent osob, ktore sie o taka promese staraly. Nie znam natomiast zadnej osoby (choc nie twierdze, ze byc moze takie osoby byly), ktore majac sekcje 212(e) otrzymaly w Polsce promese wizy F. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Karina za konkretna odpowiedz. Widze ze moja sytuacja nie wyglada najlepiej.

Hmm posiadam podwojne obywatelstwo tzn mam rowniez paszport niemiecki, czy jesli ubiegalbym sie w niemczech o wize studencka, mialoby znaczenie ze w polskim paszporcie mam te two years rule does apply, a co jesli chcialbym tylko poleciec do Usa turystycznie wtedy w ogole nie potrzebowalbym wizy. Myslicie ze mogliby mnie cofnac juz na lotnisku w Stanach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...