Skocz do zawartości

wylot z USA - pewien problem ??


Rekomendowane odpowiedzi

I-94 zawsze jest brane przy wylocie, ale widocznie nie jst to wystarczajace dla immigration i wymagaja skanowania paszportu przed wylotem z USA.

Problem polega na tym ?e nie jest zawsze brane, ode mnie nikt tego nie wzią jak odlatywa3am z NY i teraz nie wiem co mam zrobia. Poniewa? by3am na w&t poprosi3am o pomoc fundacje a oni mi kazali to odes3aa do jakiegoś tam urzedu w NY i odes3a3am, ale nie jestem pewna czy to wystarczy. Teraz w wakacje znowu chce leciea, ale boje sie ?e moge miec jakies problemy. Mam boarding cards z samolotów. Czy ktoś wie co powinnam zrobia, pomó?cie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
I-94 zawsze jest brane przy wylocie, ale widocznie nie jst to wystarczajace dla immigration i wymagaja skanowania paszportu przed wylotem z USA.

Problem polega na tym ?e nie jest zawsze brane, ode mnie nikt tego nie wzią jak odlatywa3am z NY i teraz nie wiem co mam zrobia. Poniewa? by3am na w&t poprosi3am o pomoc fundacje a oni mi kazali to odes3aa do jakiegoś tam urzedu w NY i odes3a3am, ale nie jestem pewna czy to wystarczy. Teraz w wakacje znowu chce leciea, ale boje sie ?e moge miec jakies problemy. Mam boarding cards z samolotów. Czy ktoś wie co powinnam zrobia, pomó?cie!!!

W teorii powinnienas sie osobiscie stawic w ambasadzie/konsulacie i oddac im karte I94 aby mogli odhaczyc ze wrocilas.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ?e ja tej glupiej karty ju? nie mam :D Napisa3eś w teori, a w praktyce??? wys3a3am ją do US Immigration and Naturalization Services

w NY, tylko teraz nie wiem czy dobrze zrobi3am, ale taki mi powiedzieli Ci od CIEE to tak zrobi3am, a jak ich zapyta3am jak moge potwierdzia ?e wszystko jest okej napisali mi tylko telefon w Stanach który w rezultacie jest gadającą maszyną (Jesli to to wcisniej 1, jesli tamto 2) i nic sie nie mozna dowiedziea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiendix ma racje - jesli urzednik nie wzial z jakis powodow I-94 to do PODROZNEGO nalezy udowodnienie, ze nie przebywa w USA ( bo jesli I-94 nie zostalo zwrocone, to przynajmniej w teorii jestes w USA ).

Same karty pokladowe moga nie wystarczyc, a samo wyslanie do NY do immigration nic ci moze ie dac, bo tam jest taki balagan, ze oni czesto gubia sie w tym co juz maja w komputerze nawet, a nie dopiero mowiac o malej kartce...

Inna sprawa, ze nie udowodnisz, ze te kartke wyslalas, bo nawet jesli wyslalas listem poleconym, to nikt na 100% nie wie co w tym liscie bylo... Dobrze abys miala kopie I-94 w ogole w domu.

Masz teraz jak na loterii - 50/50, ze 'odhaczyli' , ze wrocilas albo i nie.

W kazdym razie mozesz miec rozne pytania zadane kiedy bedziesz probowala wleciec na teren USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu, ze nie bedzie udokumentowane, ze wylecialas z USA moga cie nie wpuscic ( i takie rzeczy sie zdarzaja dosc czesto - immigration twierdzi bowiem, ze wize"przesiedzialas" dlatego nie dalas przy odprawie I-94 ); w ambasadzie nie beda nic wiedzieli, bo twoj record jest w USCIS w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za pomoc, mam nadzieje ?e jakoś to wyjaśnie, mysle ?e te same procedury bedą mia3y zastosowanie co dla Brytyjczyków. Nie uwa?acie, ?e w XXI wieku, kiedy komputery sterują ca3ym światem, od jednego skrawka papieru tak wiele zale?y???

Ambasada kaze osobiscie sie stawic aby potwierdzic ze sie rzeczywiscie wrocilo. Chyba nam tak nie ufaja jak brytyjczykom...

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...