Skocz do zawartości

wylot z USA - pewien problem ??


Rekomendowane odpowiedzi

20 sierpnia 2004 roku wylatywa3em z Chicago (O'hare). Po odprawie, kontroli baga?u, przy wejsciu do w3aściwego wejscia ( chyba 15 gate) sta3o sobie pewne urządzenie (wielkości powiedzmy automatu do gier, lodówki) przy którym stali w tym czasie 2 piloci i kilka stewardess i oni przyk3adali tam paszporty, coś tam skanowali. Ja przeszed3em obok tego urządzenia, usiad3em spokojnie i gdy ludzie zaczeli wchodzia do samolotu pokaza3em paszport bilet i przylecia3em do Polski. Mój znajomy, który wraca3 do Polski 3 tygodnie po mnie, mówi3, ?e z tego urządzenia nale?y skorzystaa przy wylocie i pokaza3 mi wydruk z tego urzadzenia - taką karteczke ok. 10 cm na 8 cm. I mam pytanie: czy to by3o obowiązkowe? czy czegoś nie dopatrzy3em? Mam wa?ną wize - czy bede móg3 jeszcze wleciea do USA, jak ewentualnie to wyprostowaa?

Prosze o wszelkie info - z góry dzieki, a mo?e ktoś poda link do tego tematu, bya mo?e ju? by3...

Witaj! Ja nie znam, niestety, odpowiedzi na Twoje pytanie, ale prosze - nie umieszczaj kilku wątków o tej samej treści... Jestem pewien, ?e u?ytkownicy czytają wszystkie posty i jeśli ktoś bedzie umia3 Ci pomóc, to to zrobi. Tamten wątek usuwam. Ch. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
20 sierpnia 2004 roku wylatywa3em z Chicago (O'hare). Po odprawie,  kontroli baga?u, przy wejsciu do w3aściwego wejscia ( chyba 15 gate) sta3o sobie pewne urządzenie (wielkości powiedzmy automatu do gier, lodówki) przy którym stali w tym czasie 2 piloci i kilka stewardess i oni przyk3adali tam paszporty, coś tam skanowali. Ja przeszed3em obok tego urządzenia, usiad3em spokojnie i gdy ludzie zaczeli wchodzia do samolotu pokaza3em paszport bilet i przylecia3em do Polski.  Mój znajomy, który wraca3 do Polski 3 tygodnie po mnie, mówi3, ?e z tego urządzenia nale?y skorzystaa przy wylocie i pokaza3 mi wydruk z tego urzadzenia - taką karteczke ok. 10 cm na 8 cm. I mam pytanie: czy to by3o obowiązkowe? czy czegoś nie dopatrzy3em? Mam  wa?ną wize - czy bede móg3 jeszcze wleciea do USA, jak ewentualnie to wyprostowaa?

Prosze o wszelkie info - z góry dzieki, a mo?e ktoś poda link do tego tematu, bya mo?e ju? by3...

Przyznam, ze bardzo mnie interesuje odpowiedz na Twoje pytanie... Poszukalem w sieci i generalnie chodzi o ten slynny juz program US-VISIT.

Z tego co widze procedury wylotu wygladaja tak: http://www.dhs.gov/interweb/assetlibrary/U...p_22x28_4-1.pdf , czyli powinienes byl cos zrobic na lotnisku. Ale w sumie to albo zadzwonilbym do Ambasady (w razie czego masz bilety? Karty pokladowe?), albo poczekal na Karine, bo Ona jest na miejscu i zna sie na rzeczy. :lol:

Przy okazji pozdrawiam Ja i Ciebie :D

DAWID

P.S. O samym programie: http://www.dhs.gov/dhspublic/interapp/cont..._image_0006.xml :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz ci odpowiem: nie bedziesz mial problemow z wlotem do USA jesli oddales I-94.

Ta maszyna, ktora widziales, to na razie jes to test, ale za kilka miesiec trzeba bedzie z niej obowiazkowo skorzystac, bo wtedy bedzie klopot z wlotem mimo oddanej I-94.

Maszyna ta ma na celu rejestrowanie osob, ktore juz wylatuja z USA, tak aby wiedziec kto zostal w Stanach.

Tak jak wspomnialam jest to na razie test ( testuja jak to dziala ), dlatego nikt az tak bardzo nie zmuszal cie do zeskanowania paszportu, niemniej jednak - lepiej te karteczke z maszyny wziac. Za kilka miesiecy ( chociaz mowi sie, ze za kilka tygodni) kazdy osobiscie bedzie musial miec zeskanowana wize wlasnie w tejze maszynie. I jesli ktos tego nie zrobi - bedzie mial naprawde problem z wlotem.

Przy okazji warto powiedziec, ze kazdy powinien miec ze soba takze karteczke, ktora dostal po pobraniu odciska palca oraz zdjeciu. Ta karteczka wymagana jest czasem przy wylocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Karina

Dzieki za odpowiedz troche mnie uspokoilas

oczywiscie I-94 wzieto odemnie na samym poczatku odprawy, niemniej nie bardzo rozumie Twoje ostatnie zdanie, cytuje:

"Przy okazji warto powiedziec, ze kazdy powinien miec ze soba takze karteczke, ktora dostal po pobraniu odciska palca oraz zdjeciu. Ta karteczka wymagana jest czasem przy wylocie." - koniec cytatu ..

Jesli mozesz napisac nieco jasniej jak rozumiec to zdanie bede wdzieczny.

W czasie kiedy otrzymywalem wize w konsulacie nie brano odciskow i nie robiono zdjec, gdy wlatywalem do usa zrobiono mi zdjecie i wzieto odciski palcow, w czasie wylotu wzieto odemnie I-94 a ja nie skorzystalem z maszyny bo nikt tego odemnie nie chcial, wiec w kontekscie Twojej odpowiedzi i ostatniego zdania powinienem czy nie powinienem i dlaczego ta karteczka wymagana jest czasem przy wylocie?

Ja rozumie to tak ze przy wylocie nalezy podejsc do tej maszyny dac odciski , zrobic zdjecie i wziasc karteczke i zachowac, nniemniej nie ma jeszcze takiego obowiazku i nikomu z tego powodu wlos z glowy nie spadnie ze tego nnie uczynil

pozdrawiam zycze milego dnia

p.s(to twoje ostatnie zdanie jednak mnie nurtuje)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji warto powiedziec, ze kazdy powinien miec ze soba takze karteczke, ktora dostal po pobraniu odciska palca oraz zdjeciu. Ta karteczka wymagana jest czasem przy wylocie.

Hej Karina o co chodzi z tą karteczką ???

Ja ?adnej nie dosta3am???

O ile pamietam to nikt nie dostawa3 karteczki ze swoimi odciskami :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiec tak, przy wlocie , po pobraniu odciskow i zrobieniu zdjecia powinienes wziac aka karteczke ( ale nie z odciskiem ani ze zdjecie tylko z informacja ze wleciales do USA ). Te karteczke MOZE ale nie musi zazdac ktos przy twoim wylocie - teraz , na dzien dzisiejszy , nie jest to wymagane, ale bedzie to wymagane w przyszlosci. Ta karteczka to dodatkowe potwierdzenie, ze wleciales do USA i przeszedles inspekcje ( czyli spotkales sie z urzednikiem imigracyjnym, ktory dal ci I-94 ). To bedzie potrzebne np. kiedy bedziesz mial w przyszlosci interview o Green Card w immigration, badz bedziesz sie staral ponownie o wize - owszem moga nic od ciebie nie zazadac , ale jak zazdaja to TWOIM a nie ich obowiazkiem jest abys mial wszelkie dokumenty. Dobra rada: bierz wszystko co Ci daja, nawet jesli inni tego nie biora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karinko

karteczke z I-94 juz przy odprawie bagazu urzednik sam sobie oderwal natomiast przy wejsciu we wlasciwe (gate xx) stala sobie maszyna obok ktorej przeszedlem. I ponowie pytanie - czy jest obowiazek skanowac dokumenty i odciski palcow przy tej maszynie czy nie (przy wylocie z usa), czy jest to narazie wszystko w fazie prob testow ? jesli byl taki obowiazek to jak to wyprostowac by wszystko bylo ok i mozliwy byl kolejny wjazd do usa ?

co prawda piszesz ze niby to nie potrzebne ale po chwili ze trzeba miec , wiec przeczytaj prosze jeszcze raz moje pytanie w tym poscie i probuj jednoznacznie odpowiedziec

pozdrawiam Karinko

milego wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja nie napisalam wyraznie, ze kartki z WYLOTU NIE musisz miec na dzien dzisiejszy, bo teraz maszyna jest w fazie testow? Kiedy oglosza, ze skonczyly sie testy, a WYMAGANE jest skanowanie paszportu - wtedy BEZWZGLEDNIE musisz zeskanowac paszport przed wylotem a tym samym bedziesz mial karteczke....

I-94 zawsze jest brane przy wylocie, ale widocznie nie jst to wystarczajace dla immigration i wymagaja skanowania paszportu przed wylotem z USA.

Pisze, ze trzeba miec co ci daja przy WLOCIE , a nie zaszkodzi brac co ci daja przy wylocie...

Ja nie wiem jak to juz prosciej wytlumaczyc - moze Chomik albo F powiedza to w prostszych slowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...