Skocz do zawartości

sprawa o odszodowanie,ucieczka z US!


primoz88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Bardzo chciałbym zasiegnac Waszej opinii na moją sprawę. Za wszelkie sugestie, rady będę ogromnie wdzieczny! Jestem w bardzo kłopotliwej sytuacji nie wiem co robić...Bedac w US tego roku spowodowałem tragiczny wypadek, w którym niestety zginął obywatel US. Otrzymałem kare wiezienia, wyrok odsiedziałem. Wyrzuty sumienia nie opuszcza mnie do konca zycia. Rodzina wniosła pozew o odszkodowanie na bagatelna kwote 500000$.Jest to sprawa cywilna. Moja firma ubezpieczeniowa zapewniała marne 25000$,wynajęła adwokata by mnie z tej sytuacji wybronił. Chcąc uniknąc dalszych reperkusji opuscilem terytorium US, nie informujac o tym nawet mojego adwokata. Nie wiem czy postapilem dobrze czy zle. Posluchalem rad znajomych i nie wiem czy zdrowego rozsadku...Zastanawiam sie w tej chwili jaki bedzie przebiej tej sytuacji?Czy istnieje mozliwosc ze bede poszukiwany?ze zostane sciagniety do US?nie wiem czy ktokolwiek spotkał sie z podobną, tak poważną sytuacją. Za wszelkie sugestie będę ogromnie wdzieczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Jackie a jak bedzie chcial wrocic do USA to czy moze miec problemy z wiza,na granicy?

Dzięki za szybką odpowiedz

Jeśli chodzi o powrót do US to nawet nie próbuje sie łudzic...

A Ty "sly6" co o tym myślisz?

Ja osobiscie, pelen nadzei wierze, ze sprawa przycichnie i nikt mnie z Polski nie bedzie sciągał, ale to tylko domysly...Z drugiej strony, wiele ludzi przeskrobało cos w US, chocby nasz wielki polsko-francuski rezyser i wciaz zyją spokojnie...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, wiele ludzi przeskrobało cos w US, chocby nasz wielki polsko-francuski rezyser i wciaz zyją spokojnie...

Nasz polsko-francuski reżyser nie może wjechać do żadnego kraju z którego zostanie wydany Amerykanom, np. do UK. Ale on, przynajmniej w teorii, ma sprawę cholernie ciężkiego kalibru i w dodatku kryminalną, nie można jej porównywać z Twoją sytuacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo amerykańskie już Ciebie w tej chwili nie obchodzi, więc tym się nie martw. Skontaktuj się z prawnikiem polskim znającym się na prawie polskim, powie Ci czy na 100% coś Ci grozi w Polsce, w co wątpię.

Nie znam się na tego typu sprawach, ale dziwię się trochę poszkodowanej rodzinie - mogli dostać przynajmniej te 25,000 a teraz dostaną figę. Czy ich adwokat nie przewidział że możesz wyjechać do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...