Jump to content

sprawa o odszodowanie,ucieczka z US!


primoz88

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Bardzo chciałbym zasiegnac Waszej opinii na moją sprawę. Za wszelkie sugestie, rady będę ogromnie wdzieczny! Jestem w bardzo kłopotliwej sytuacji nie wiem co robić...Bedac w US tego roku spowodowałem tragiczny wypadek, w którym niestety zginął obywatel US. Otrzymałem kare wiezienia, wyrok odsiedziałem. Wyrzuty sumienia nie opuszcza mnie do konca zycia. Rodzina wniosła pozew o odszkodowanie na bagatelna kwote 500000$.Jest to sprawa cywilna. Moja firma ubezpieczeniowa zapewniała marne 25000$,wynajęła adwokata by mnie z tej sytuacji wybronił. Chcąc uniknąc dalszych reperkusji opuscilem terytorium US, nie informujac o tym nawet mojego adwokata. Nie wiem czy postapilem dobrze czy zle. Posluchalem rad znajomych i nie wiem czy zdrowego rozsadku...Zastanawiam sie w tej chwili jaki bedzie przebiej tej sytuacji?Czy istnieje mozliwosc ze bede poszukiwany?ze zostane sciagniety do US?nie wiem czy ktokolwiek spotkał sie z podobną, tak poważną sytuacją. Za wszelkie sugestie będę ogromnie wdzieczny.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 21
  • Created
  • Last Reply
Jackie a jak bedzie chcial wrocic do USA to czy moze miec problemy z wiza,na granicy?

Dzięki za szybką odpowiedz

Jeśli chodzi o powrót do US to nawet nie próbuje sie łudzic...

A Ty "sly6" co o tym myślisz?

Ja osobiscie, pelen nadzei wierze, ze sprawa przycichnie i nikt mnie z Polski nie bedzie sciągał, ale to tylko domysly...Z drugiej strony, wiele ludzi przeskrobało cos w US, chocby nasz wielki polsko-francuski rezyser i wciaz zyją spokojnie...

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Z drugiej strony, wiele ludzi przeskrobało cos w US, chocby nasz wielki polsko-francuski rezyser i wciaz zyją spokojnie...

Nasz polsko-francuski reżyser nie może wjechać do żadnego kraju z którego zostanie wydany Amerykanom, np. do UK. Ale on, przynajmniej w teorii, ma sprawę cholernie ciężkiego kalibru i w dodatku kryminalną, nie można jej porównywać z Twoją sytuacją.

Link to comment
Share on other sites

Prawo amerykańskie już Ciebie w tej chwili nie obchodzi, więc tym się nie martw. Skontaktuj się z prawnikiem polskim znającym się na prawie polskim, powie Ci czy na 100% coś Ci grozi w Polsce, w co wątpię.

Nie znam się na tego typu sprawach, ale dziwię się trochę poszkodowanej rodzinie - mogli dostać przynajmniej te 25,000 a teraz dostaną figę. Czy ich adwokat nie przewidział że możesz wyjechać do Polski?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...