Skocz do zawartości

Ileż mozna czekac ?! GC


SYMA

Rekomendowane odpowiedzi

Już ponad 2 miesiące czekam na odpowiedź w sprawie zielonej karty.

Rozmowe mialam 18 pazdziernika, babka nie podjęła decyzji, bo nie miałam oryginału świadectwa slubu, tylko kopie. Papier został im odesłany na nastepny dzien.

Z poczty wiem, ze dostali go 23.10. Sprawdzam status na stronie internetowej, ale od czerwca jest nie zmieniony : "Case received and pending". Dzwonilismy z męzem tydzien temu, zeby sie czegos dowiedziec, to oni nawet nie wiedzieli ze mielismy juz interview. Powiedzieli, ze nalezy czekac 60 dni na podjecie decyzji + 23 dni na odesłanie odpowiedzi. Czy ktos z was miał podobną sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim urzedzie mieliscie interview?

Wiele osob ma taki problem jak Wy jesli czegos brakuje badz sa watpliwosci do sprawy albo zle wypelnione dokumenty - dlatego tak wazne jest posiadanie wszystkich wymaganych dokumentow, aby sprawa nie szla na tzw. hold. Urzednik nie ma obowiazku podejmowania decyzji na drugi dzien po otrzymaniu brakujacych dokumentow, bo to nie wina urzednika ze czegos brakowalo. Generalnie urzednicy mieszcza sie w ramach do 180 dni.

Na infolinii nie maja obowiazku wiedziec co dzieje sie z Wasza sprawa, bo poszla ona juz do lokalnego urzedu. Jedyne co moga zrobic na infolinii to droga elektroniczna wyslac tzw. inquiry.

Mozecie umowic sie przez Infopass i jesli urzednik bedzie uprzejmy to powie Wam co dalej dzieje sie z Wasza sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że każda sprawa jest inna, ale my też musieliśmy dosyłać dokumenty. Interview w Chicago było na początku grudnia (bodajże 4-go, nie chce mi się teraz grzebać w papierach i sprawdzać), brakujące dokumenty parę tygodni później, Welcome Notice przyszło w połowie marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interview miałam w Chicago.

Zdaje sobie sprawe, ze urzędnik nie podejmie decyzji na nastepny dzien po otrzymaniu dokumentów. Jeszcze pani Karino, dobiła mnie pani tymi 180 dniami <_<

Z tego co pamietam, to pytalismy sie jej ile bedziemy czekac do otrzymania zielonej, ponieważ przeprowadzamy sie pod koniec lutego. Powiedziała, ze ona ma na podjecie decyzji 90 dni, ale z reguły nie trwa to tak długo (ok 6 tygodni) i do przeprowadzki na pewno bede miała juz zielona karte <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umow sie koniecznie na infopass.

Ja takze po rozmowie. Sprawa na miejscu zatwierdzona. Oczywiscie karta nie przychodzila wiec zadzwonilismy na infolinie. Zdziwieni byli, ze mielismy interview! W kazdym badz razie umowilismy sie na infopass i okazalo sie, ze wszystko jest ok. Podobno dokumenty byly przegladane jeszcze raz. W sumie nie wiemy czemu jezeli rozmowa byla pozytywna. Ale najwazniejsze, ze tak czy tak GC jest przyznana.

W kazdym badz razie pojechalismy i okazalo sie, ze urzednik jeszcze nie aktualizowal. A poniewaz to byl piatek, to nie bylo nikogo z osob upowaznionych do wbicia mi pieczatki do paszportu (potrzebuje potwierdzenia statusu do szkoly). Oczywiscie musze jechac raz jeszcze :/

jak najszybciej sie umawiaj na INFOPASS bo zupelnie bym sie nie zdziwila jak gdzies Twoje dokumenty leza sobie "zapomniane" bo urzednikowi zapomnialo sie aktualizowac Twoich danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...