Skocz do zawartości

Jak najtaniej przeslac pieniadze z Polski do USA?


miro77

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloz konto w CitiDirect oraz konto walutowe USD. Wplac USD na konto walutowe, a potem przez Internet zrob darmowy przelew do WaMu. Oczywiscie WaMu pobierze oplaty za przelew przychodzacy i moga byc pobrane prowizje bankow posredniczacych. Najlepiej wybrac korespondenta Citi Usa - routing 022000089, to bedzie 1 oplata posredniczaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym sposobem jest jeszcze Money Gram...

Oto ich strona http://www.moneygram.com/index.htm

Jeżeli dokonujemy wpłaty na konto w USA to może trwać 3 dni, dlatego moneybookers będzie pewnie szybszy ...

Jeżeli jednak wysyłamy pieniądze konkretnej osobie, która może je odebrać w banku w USA to są one już do odebrania po 10 minutach od złożenia dyspozycji przelewu w Polsce ...

Sprawdzone osobiście ...

Money Gram jest obsługiwany w Polsce przez PKO BP ...

Koszty przekazu można wyliczyć na stronie ...

Ps. Jeżeli chodzi o Western Union to bardzo bym z nimi uważał. Mianowicie przy dokonywaniu przekazu podpisuje się regulamin, iż Western Union nie odpowiada za pieniądze przesyłane ich kurierem. Mój znajomy stracił 1500,- USD bez możliwości założenia im sprawy przez ich wyjątkowy regulamin, który nieświadomie podpisał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Western Union jest ok, pieniadze sa tak samo szybko (ok 10min - czasem krocej), to sa przekazy elektroniczne, przy wplacie pieniedzy powiedza ci gdzie moze je odebrac osoba w Polsce i jaki jest przelicznik (czyli jaka kwote otrzyma). Jest jednak duzy minus, maja spore koszty obslugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ,

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam w tym, chociaż nie chodzi mi o najtańszą przesyłkę.

Mam pytanie innego typu, dodam że w tym temacie jestem zupełnie zielona, więc proszę się nie śmiać :)

Mój brat chce mi wysłać z polski pieniądze na samochód i nie wiem czy to ma coś do rzeczy, ale przy wjeździe do Usa jeżeli się ma ponad 10.000 $ trzeba to zgłosić na granicy. Podobno? gdy się robi przelew usa-polska również ponad 10.000$ jest to gdzieś monitorowane.

A jak jest w drugą stronę? czy bez problemu może mi on wysłać całą sumę na raz czy lepiej w kilku turach nie przekraczających tych 10.000$?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zaloz konto w CitiDirect oraz konto walutowe USD. Wplac USD na konto walutowe, a potem przez Internet zrob darmowy przelew do WaMu. Oczywiscie WaMu pobierze oplaty za przelew przychodzacy i moga byc pobrane prowizje bankow posredniczacych. Najlepiej wybrac korespondenta Citi Usa - routing 022000089, to bedzie 1 oplata posredniczaca.

Nie zauważyłem tematu i dlatego założyłem obok taki sam. Piszesz, że najtaniej wychodzi przez Citi Bank hadnlowy. Co by się nawet zgadzało z tą tabelką: http://e-platnosci.23.pl/przelewy_zagraniczne.htm

Objaśnij tylko co tam napisałeś. Znalazłem, że: "CitiDirect Online Banking jest kluczowym systemem bankowości elektronicznej wielu firm. Umożliwia kompleksowe zarządzanie środkami finansowymi:"

Czyli mam założyć konto z dostępem online w Citi Bank Handlowy?

Następnie wykonać przelew zagraniczny online i zostanie pobrana tylko opłata banku USA? Czy przy kwocie 5000dolarow będznie niższa niż 60zł, jakie pobiera PKO SA za przelanie takiej kwoty?

O co chodzi z tym korespondentem routing jakiś numer? Czy to jakaś opcja w systemie online CitiBanku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Citi Online za darmo sa przelewy i nie placisz zadnych oplat. Oczywiscie odbierajacy przelew moze miec jakies koszta, bo jego bank bedzie cos pobieral. Jesli bedzie to Citi USA, to nie bedzie zadnych kosztow. Przez Citi Online mozna max 5000zl lub rownowartosc w innej walucie przelac, wiec kilka przelewow musisz zrobic. Routing # to nr rozliczeniowy banku. Do przelewow do USA niezbedny, nawet bardziej niz SWIFT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...