Skocz do zawartości

High School - Pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Hej..Mam potania...i oczekuje ze udzieliscie mi odpowiedzi...Mam 17 lat i ucze sie w 2 klasie LO (wiem ze jest kilka postow na ten temat ale jednak nie znalazlam odpowiedzi na moje pytania)..Posiadam wize turystyczna ..Jest mozliwosc zeby uczyc sie w hight school na tej wizie..? Jezeli nie to prosilabym o napisanie mi jaka o jaka wize musze sie starac. Kolejne moje pytanie to: jezeli zajade tam to bede chodzila do ostatniej klasy tak? Czy po niej dostane jakis papierek ze ja ukonczylam czy nic...Jezeli tak to jaki i jakie on ma znaczenie w usa jezeli bede chciala isc tam na studia ?? Moje kolejne pytanie to: czy bede musiala chodzic do prywatnej szkoly czy do publicznej..?? Czym sie rozni poziom nauki w takich szkolach..? Czy jest z tym poziomme tak jak w PL szkolach prywatnych i panstwowych?? Prosze odpiscie...Pozdrawiam wszystkich :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abys sie mogla tam uczyc legalnie to musisz miec wize studencka bo wiza turystyczna do tego nie sluzy..

o wizach studenckich masz tutaj napisane:

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...esearchers.html

a tutaj na temat studiow w USA:

http://www.pso-usa.org/Polish/Studia.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Dziekuje za odpisanie. A czy jest mozliwosc zebym uczyla sie na wizie turystycznej w szkole sredniej? Czy przyjma mnie do szkoly sredniej jezeli bede przebywac w usa na wizie turystycznej? i jeszcze jedno pytanko: jezeli skoncze tam tylko ostatnia klase hihg school czy dostane papierek ukonczenia high school czy tylko ze ukonczylam 3 klase? Oraz jeszcze jedno pytanie: Czy hight school prywatna jest droga? :)

Bede wdzieczna za udzielenie mi odpowiedzi..Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wizie turystycznej nie masz prawa uczyć się w Stanach.Tak jak napisał to sly6 musisz mieć wizę studencką ewentualnie wchodzi w grę jeszcze zielona karta.Szkoły prywatne są dość drogie.

Jeżeli chodzi o szkoły prywatne to ja osobiście ich nie preferuje gdyż wiadomo o co chodzi zawsze to w szkołach publicznych większą wiedzę możesz zdobyć.

A co do poziomu nauki to prócz studiów które tam są naprawde na wysokim poziomie to szkoły średnie stoją na raczej niskim poziomie a na pewno niższym niż tutaj w Polsce.Wiem to z doświadczenia miałem styczność z osobami które tam właśnie uczęszczają.Wogole panuje takie przekonanie w stanach że uczniowie przyjeżdzający do nauki z Polski są bardzo dobrze przygotowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za te informacje. ALe mam jeszcze kilka pytan. W zwiazku z tym ze musze sie ubiegac o wize studencka ..Co powinnam posiadac by sie o nia ubiegac( jakie papiery)? Oraz o jaki typ wizy studenckiej powinnam sie ubiegac ? Czy wizy studenckie upowazniaja tylko do roku nauki w szkolach na terenie usa? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Czytalam ..Przejrzalam cale forum i nie zalozyl nikt takiego tematu wiec mam pytanie czy jest mozliwosc skladania wniosku o paszport np. dwa miesiace lub miesiac przed ukonczeniem pelnoletnosci? i jak sadzicie pod koniec sierpnia dlugo sie czeka na paszport? Bo niestety pod koniec sierpnia dopiero koncze 18 ;/ I jeszcze jedno pytanko kiedy w USA a dokladnie w Chicago zaczyna sie rok szkolny.? Moze wiecie czy to zalezy od szkoly? Pozdrawiam :)..Odpiscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...