Skocz do zawartości

High School - Pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

GC to Green Card, czyli Zielona Karta. Nie wiem czy nie będziesz też miała potem problemu z wizą studencką, najlepiej jak się zapytasz kogoś kto jest zorientowany. Szkoda sobie psuć szanse skoro planujesz studia w USA. Napisz na priv do Kariny.

Legalna opcja to wiza studencka i nauka w publicznym high school, ale wówczas za naukę musisz płacić i nie możesz przeciągać tego dłużej niż rok, w przypadku szkoły prywatnej, o ile mi wiadomo, można uczyć się dłużej niż rok. Jest wiele dobrych szkół publicznych, ale to zależy m.in. od rejonu, generalna zasada jest taka że im gorszy (biedniejszy) rejon tym niższy poziom szkoły. Osobiście, gdybym była zmuszona płacić, wybrałabym szkołę prywatną.

Nie masz pewności że od razu zostaniesz przydzielona do ostatniej klasy, są przedmioty obowiązkowe które trzeba zaliczyć żeby ukończyć high school i nie wiadomo co i z Polski zaliczą i czy się wyrobisz w 1 rok. Nic też nie piszesz w jakim stopniu znasz angielski. Skontaktuj się z konkretną szkołą i dowiedz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kariny? Moze jasniej? :) Dziekuje za dokladna informacje. Co do regionu to zamierzam pojechac do Chicago bo tam mam rodzicow oni mieszkaja w stanie ilinois ( nie wiem jak to sie dokladnie pisze) Mam jeszcze jedno pytanko Czy nie bedzie problemu z przyjeciem mnie do szkoly kiedy moji rodzice sa nielegelnie na terenie USA? Czy oni to jakos sprawdzaja? I czy sa Polskie szkoly w ktorych system nauczania jest taki sam jak amerykanski tylko ze nauczaja po polsku? Cos takiego slyszalam ale to z niezbyt wiarygodnego zrodla ;/..Znam angielski dosyc dobrze ucze sie w liceum na profilu jezykowym w dobrym ogolniaku w Bialymstoku. Ale jednak co znac angielski to nie amerykanski ;/ jest roznica fakt nie wielka ale jest.;)

Mam jeszcze jedno pytanie w zzwiazku z paszportem: czy aby skladac wniosek o paszport moge im pokazac legitymacje szkolna ze mam juz 18 lat czy musze wyrobic dowod i z dowodem pojsc zlozyc dokumenty paszportowe ??

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na posty w dziale emigracja i zobaczysz czym sie zajmuje Karina :)

Wiele dzieci,mlodziezy rodzicow ktorzy sa nielegalnie uczeszcza do szkoly i jak napisal kubakj jak narazie nie sa pytani o Ich status w USA ..

Co do tych szkol ktore wymienilas to pewnie chodzi o tzw szkoly sobotnio-niedzielne ale tam sie uczy polskiej historii,jezyka,geografii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje najpierw zlozyc dokumenty na paszport a pozniej na wize. Jak bedziesz miala wize to zawsze mozesz pojechac do rodzicow i sprobowac chodzic do szkoly. Ale przede wszystkim zacznij od wizy!!! bo bez niej bedziesz chodzic tylko do bialostockiego ogolniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...